«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
Медіа-книга

Видатні виконавці

Українська Республіканська Капела в Станіславі (Івано-Франківськ). 1919 рік

Українська Республіканська Капела в Станіславі (Івано-Франківськ). 1919 рік

Україна завжди славилася голосами. Голосами багатющими, незвичайної сили, гнучкості та краси. У ХVІІІ ст. з українців складалася Петербурзька імператорська співацька капела, яка подарувала Росії найвищі зразки виконавського, композиторського й педагогічного мистецтва, заклала основу і звела будівлю всієї російської музичної слави. Селянських дітей Слобожанщини, що вирізнялася винятковими голосами, десятками забирали російські пани для модних тоді приватних хорів. Українські виконавці вражали вибагливих, пересичених успіхами італійців. У ХХ ст. нашу зіроньку Соломію Крушельницьку названо найвидатнішою співачкою світу; наші хори за кордоном, починаючи з Капели геніального Кошиця, ошелешували іноземців нечуваною красою співу…

Ми не ставили за мету зібрати докупи всіх видатних виконавців України (особливо світської музики — напрямок нашого сайту дещо інший). Будемо поступово додавати тут уславлених або несправедливо забутих солістів, а також відомі хорові колективи — слухайте, як вони співають!..

Просимо Вас у разі використання звукових файлів записувати імена виконавців, диригентів і композиторів та неодмінно посилатися на них — віддамо належну шану богообраним трударям!

Солісти

Хорові колективи

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору