Жіночий хор «Павана»

Жіночий хор «ПАВАНА» був створений у 1985 році на музично-педагогічному факультеті НПУ імені М. П. Драгоманова. Засновником та художнім керівником колективу протягом 25 років є випускниця Київської консерваторії (клас канд. мистецтвознавства Г. Й. Ткаченко), заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії імені М. В. Лисенка, професор Людмила Анатоліївна БАЙДА.

Репертуар хору «ПАВАНА» виконує музику різних епох і стилів: старовинна та сучасна духовна музика, західна й українська музика, традиційні обробки народних пісень та сучасні неофольклорні композиції. Колектив плідно співпрацює з видатними сучасними українськими композиторами. Серед них Є. Станкович, Л. Дичко, М. Скорик, В. Зубицький, І. Щербаков, А. Гаврилець, В. Степурко, Ю. Алжнєв, І. Алексійчук, М. Шух. Вони не тільки присвячують колективу свої твори, а й доручають «ПАВАНІ» їх перше виконання.

Жіночий хор «ПАВАНА» — володар «Золотого диплому» міжнародного хор-фесту «Академічна Банска-Бистриця» (1989), володар Гран-Прі ІІІ Всеукраїнського хорового конкурсу імені М. Леонтовича (1997), володар Гран-Прі Всеукраїнського фестивалю вокально-хорового мистецтва (2010), постійний учасник міжнародних фестивалів сучасної та старовинної української музики «Київ-Мюзік-Фест», «Музичні прем’єри сезону», «Співочий собор», «Гоголь-фест»; учасник міжнародного хорового фестивалю «Золотоверхий Київ» (1996–2009). Хор постійно бере участь у проведенні багатьох мистецьких заходів столиці.

Хор «ПАВАНА» має численні фондові записи на національному та зарубіжному радіо і телебаченні. Колектив випускає власні аудіо компакт-диски. Зокрема, на замовлення фірми «DOTCOM RECORDS» (Канада) у 2004 році було випущено CD «Щедрик», у 2009 — CD «Весняні гаївки», а у 2010 — CD «ПАВАНИ світ».

Відгуки музикантів про колектив:

«Звучання „Павани“ не сплутаєш з іншими хорами. М’який оксамитовий звук, наповнений темброво-емоційним забарвленням, завжди несе живі почуття, високу духовність. Диригент так вміє організувати звуковий простір свого хору, що у залі завжди виникає відчуття, що ми слухаємо „диво-інструмент“, витончений, благозвучний. Цієї досконалості Людмила Байда досягає своєю майстерністю передати студентам ту фантастичну відданість хору, з якою працює вона як керівник і вони як однодумці».

Галина Степанченко — заслужений діяч мистецтв, кандидат мистецтвознавства
«Спів цього колективу має своєрідне темброве забарвлення і особливе натхненність. Хор «Павана» — окраса України, колектив європейського рівня».

Анна Гаврилець — композитор, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка та Мистецької премії «Київ» імені А. Веделя
«Жіночий хор Людмили Байди завжди вражає ідеальним, чистим звучанням і особливою емоційною наповненістю співу. Найбільше мене приваблюють темброві барви цього хору, у якому співають самі молоді дівчата, але палітра їх голосів дуже багата. Завжди вражає, що цей по суті учбовий хор, у якому, фактично, діти тіьки вчаться співати, досягає в концертах довершеного виконання».

Ігор Щербаков — композитор, Голова Київської організації Національної спілки композиторів України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка та Мистецької премії «Київ» ім. А. Веделя, професор НМАУ.