«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
Медіа-книга

Українські композитори

Українські композитори — унікальне явище у світовій музичній культурі.

Найперше тому, що майже всі наші видатні музиканти були митцями не світськими, а духовними. I хоч писали світські твори, що за майстерністю та змістовністю не поступаються світовим шедеврам, ця творчість була для них другорядною. Вони створили цілий пласт духовного хорового мистецтва, неперевершеного у красі й досконалості. Це досягнення, безумовно, — плід понад тисячолітньої християнської культури найбільшої (за кількістю храмів і парафій) православної країни. Українські генії були нащадками найспівочішої нації, що чисельністю пісень, колядок і кантів перевершує всі народи світу.

У цьому розділі Ви зможете послухати твори багатьох із цих композиторів у виконанні найкращих українських хорів. Однак просимо Вас у разі використання цих піснеспівів неодмінно називати авторів і виконавців (хори, диригентів, солістів).

Будемо вдячні всім, хто допоможе нам у формуванні сторінок наших композиторів, надсилаючи професійні, цікаві, талановиті статті, фотографії чи інші матеріали.

30 відгуків
to «Українські композитори»
  1. Markian Lazurko сказав:

    Чи хтось має інформацію про композиторку Вікторію Нитку (Виктория Нитка)? Не недавно почув ЇЇ «Вітре буйний» у виконанні хору Благовість. Хотілося би ці ноти одержати.


  2. галина сказав:

    Добрий Вам день! Давно сюди до Вас заходжу. Серед композиторів,про яких Ви пишете, хотілось би бачити і Лева Туркевича та його сестру, першу професійну українську жінку-композитора Стефанію Туркевич-Лукіянович (Лісовську). Не є музикознавцем. Не знаю, чи писали вони духовні твори, а якщо писали, не можу професійно оцінити вартість цих творів та дотримання канону, проте дуже хотілось би бачити нові та призабуті імена на Вашому чудовому сайті.
    З повагою
    Галина

    • Редакція Нашої Парафії сказав:

      Христос воскрес! Шановна Галино, дякуємо Вам за нове ім’я! Але поки вставити його не можемо, бо не знайшли ані нот, ані творів у виконанні відомих хорів, а наша «Медіа-книга» передбачає не лише розповідь про композитора, але й відтворення його музики. Можливо, пізніше знайдуться його твори.



  3. володимир сказав:

    Доброго дня! Мене звуть Володимир Томілін. Я — менеджер молодої та талановитої української композиторки Тетяни Яшвілі. Нещодавно відбулася світова прем’єра її Літургії у виконанні відомого хорового ансамблю «Покров». Прошу добавити Тетяну у Ваш список композиторів. Усю необхідну інформацію — фото, лінки та ноти — готовий Вам переслати поштою. Напишіть, будь ласка, Вашу адресу, куди можна це відіслати та до кого звернутися. Бажаю усього найкращого! Мій мейл — 4431323@gmail.com.


  4. Олексій сказав:

    А Микола Сільванський — це український композитор?


  5. Степан Шишка сказав:

    Слава Ісусу Христу!

    Вдячний за Ваш сайт. Тут дійсний скарб. Цікаво мені чи у Вас є доступ до нотів Літургії Валерія Кікти?

    Валерій Кікта мені найбільш відомий за «Фрески Софіївські» (https://youtu.be/EW2h6i-co70) та за «Володимира Хрестителя», але недавно довідався що в нього також літургія. Можна послухати тут: http://classical-music-online.net/en/production/21470 (реєстрація безкоштовна)

    Був би дуже вдячний за ноти, або посилання на ноти його літургії.

    Дякую заздалегідь.

    Степан

    • Редакція Нашої Парафії сказав:

      Слава навіки Богу Святому! На жаль, не знаємо такого композитора. Щиро дякуємо Вам за інформацію, шановний пане Степане!



  6. Олександра сказав:

    А де Петро Iлькович Чайковский? Вiн теж наш. Батьки вихiдцi з Украiни. Не могла в украiнцiв народитись росiйська дитина. Петро Iлькович Чайка, його справжнє iм’я. Вiн теж має тут бути!

    • Дмитро сказав:

      «З приводу росiйських чи українських рис творчостi П. I. Чайковського музикознавцi мають рiзнi, iнодi протилежнi думки. Проте нам близькi мiркування генiального диригента, композитора й мистецтвознавця, обдарованого винятковою музичною iнтуїцiєю, Олександра Кошиця, який неодноразово наголошував на росiйському характерi музики Чайковського, зокрема його розробок українських мелодiй /Головащенко М. I. Феномен Олександра Кошиця. — К.: Музична Україна, 2007: О. Кошиць. Спогади про Миколу Вiталiйовича Лисенка, с. 451–452; Перший український звуковий фiльм «Наталка Полтавка», с. 420–421/» (тут).



  7. Олександра сказав:

    Ви самi себе чуєте, пане Дмитре! «Російська музика українських розробок». Привіт О. Кошицю. Боже, як це все гидко!

    • Дмитро сказав:

      Ні, не «російська музика українських розробок», а російський характер розробок українських мелодій. Взагалі, краще прочитайте про це в Кошиця. «Не борщ, а щі».

      ps. Привіт передам, дякую :)


    • Дмитро сказав:

      До речі, в нашій нотозбірні є один твір Чайковського; будуть іще, напевно. Та й про його походження ми знали, звісно .)

      А ще ми «критично ставимося», скажімо, до музики Панченка, хоч прізвище в нього й українське :)

      • Олександра сказав:

        Тодi, не все втрачено. Боляче читати у вikiпедii за видатних украiнцiв, яких Кремль зробив росiянами. Тому така реакцiя. А книжку, якщо ii знайду в iнетi, прочитаю, дякую. А твiр обовязково зараз прослухаю. Успiхiв вам, Дмитре!




  8. Андрій сказав:
    Добрий день! Допоможіть знайти інформацію про Михайла Морозюка — українського співака і диригента 18 ст. Музичну освіту здобув у Почаєві. 1766 р. був учителем семиголосого співу у м. Бродах (Львівська обл.) Народився у с. Березів.

  9. Євген Смотрицький сказав:

    Нагадую про композитора Якова Цегляра: http://bulvar.com.ua/gazeta/archive/s34_4525/2566.html

    • Дмитро сказав:

      Нам потрібний текст українською, твори у mp3 — духовні чи народні — і дозвіл їх використовувати.

      • Євген Смотрицький сказав:

        Українською мовою текст не проблема. Як є російською, чи англійською, або ж німецькою — я можу перекласти. Творів у мене немає. В кого брати дозвіл — не знаю. Контактів з його дочками в мене не було.

        Є фахівці у консерваторіях, у музичних училищах, могли б зробити корисне діло. Я не фахівець.




  10. Степан сказав:

    Цікаво, чи маєте інформацію про таких композиторів:

    Олександер Архангельський,

    Ілля Цьорох,

    Григорій Курцеба (сучасний),

    Роман Гурко (сучасний).


    ((Посилання додано адміністратором))


  11. Сергій Ярунський сказав:

    А де Рунчак, Зажитько, Безбородько, Алмаші, Коломієць, Юріна, Польова, Денисенко, Цепколенко???

    • Дмитро сказав:

      :)

      Ми публікуємо матеріали, коли у вони у нас є. І перш за все — ми публікуємо звучання (з дозволу авторів, диригентів, родичів).

      Але навіть коли у нас є звучання і дозвіл, ми збираємо інформацію, на це теж треба ресурси.

      Можете із чимось допомогти??? — ми ніколи не відмовляємося від допомоги.

      ps. Польова. Так, усе, що є, здається. Допомагайте!



  12. bajlo natalja сказав:

    Просила б вас відомості про українського композитора Богдана (Мойсея) Дрозда, його творчість, духовні твори. Дякую.


Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору