«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 

Ірина Алексійчук

Алексійчук Ірина Борисівна (16.12.1967, м. Свердловськ, Луганщина). Українська композитор, піаністка, лауреат національних і міжнародних конкурсів, лауреат премії імені Л. М. Ревуцького, доцент кафедри композиції Національної музичної академії імені П. І. Чайковського
Читайте статтю Ганни Куземської «Прекрасна „Царевчева ліра“ Ірини Алексійчук».

Ірина Алексійчук народилася в м. Свердловську Луганської області.

1983 року вступила на фортепіанне відділення Хмельницького музичного училища (клас викладача А. В. Антонова) і в 1985 р. екстерном, за три роки, закінчила повний чотирирічний курс цього навчального закладу, отримавши Диплом з відзнакою.

1991-го з відзнакою закінчила Київську Національну музичну академію за фахом «фортепіано» (клас засл. діяча мистецтв, професора І. М. Рябова).

1993 року з відзнакою закінчила Київську Національну музичну академію за фахом «композиція» (клас засл. діяча мистецтв, професора Я. Н. Лапінського).

З 1993 по 1996 рр. факультативно навчалась у класі органа (клас доц. Г. В. Булибенко).

У 1996 р. закінчила асистентуру-стажування на кафедрі композиції Київської Національної музичної академії (творчий керівник — засл. діяч мистецтв, професор Я. Н. Лапінський).

Алексійчук Ірина — композитор, піаніст, органіст та педагог — лауреат національних та міжнародних конкурсів, член Української асоціації піаністів-лауреатів міжнародних конкурсів, з 1998 р. — член Національної Спілки композиторів України, з 2003 р. — член Національної Всеукраїнської музичної Спілки, з 2005 р. по 2008 р. — член правління Київського відділення Національної Всеукраїнської музичної Спілки.

Багаторазовий лауреат обласних конкурсів юних піаністів та композиторів, переможець численних обласних теоретичних олімпіад (Хмельницький, 1974–1983 рр.); Дипломант Національного конкурсу молодих композиторів ім. С. Прокофьєва (Донецьк, 1993 р.); Лауреат Першого міжнародного конкурсу виконавців камерної музики «Золота осінь» у категорії «Фортепіанні дуети» (Хмельницький, 1993 р.); Переможець 45-го міжнародного конкурсу ARD у категорії «Фортепіанні дуети» (Мюнхен, 1996 р.); Лауреат 6-го міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів Murray Dranoff (Майамі, 1997 р.); Лауреат Першого всеукраїнського конкурсу композиторів «Духовні псалми» на кращий хоровий твір на біблійні тексти (Київ, 2001 р.).

У лютому 2000 р. за концертну діяльність і виконання сучасної музики нагороджена премією імені Л. М. Ревуцького Міністерства культури і мистецтв України, Національної Спілки композиторів України та Національної Всеукраїнської музичної спілки.

З 1994 р. працює викладачем, а з 2001 р. в.о.доцента на кафедрі композиції Національної музичної академії імені П. І. Чайковського, викладаючи композицію, інструментовку, хорове аранжування та читання партитур. Щорічно близько 20–25 студентів різних факультетів (композиторського, історико-теоретичного, кафедр народних інструментів та оперно-симфонічного диригування) вивчають в її класі вищезазначені дисципліни. Серед випускників І. Алексійчук — І. Андрієвський, Н. Міцней, В. Протасов, В. Кузін, В. Олійник, С. Голубничий, К. Осадча та ін. Випускниця з фаху Н. Карімшакова працює в галузі композиції в м. Бішкек. Випускник з фаху Я. Одрин є стипендіатом Кабінету міністрів України та лауреатом декількох музичних та літературних конкурсів. Нині він провідний композитор Першого каналу Національного телебачення України. Випускниця з фаху О. Єрьоменко продовжує навчання у м. Рим (Італія). Студентка з фаху М. Народицька є лауреатом багатьох конкурсів молодих композиторів. Твори студентів класу І. Алексійчук постійно беруть участь у звітних концертах кафедри композиції Національної музичної академії та концертах фестивалів Національної Спілки композиторів України.

З 1983 р. І.Алексійчук багато концертує в престижних концертних залах України (Київ, Запоріжжя, Донецьк, Одеса, Суми, Хмельницький, Львів, Канів, Біла Церква, Тернопіль, Кам’янець-Подільський, Кіровоград, Артемівськ, Шостка); Білорусії (Мінськ); Молдавії (Кишинів); Сербії (Крагуєвац); Словаччини (Кошице); Німеччини (Мюнхен, Дрезден, Дармштадт); Італії (Каррара) та США (Майамі) як піаніст, композитор, органіст, учасник камерних ансамблів різних складів, а також у складі фортепіанного дуету з Засл. артистом України, лауреатом міжнародних конкурсів Юрієм Котом. Дует є лауреатом трьох міжнародних конкурсів, два з яких (міжнародний конкурс ARD у Мюнхені та Murray Dranoff Two Piano Competition у Майамі) вважаються одними з найпрестижніших та найскладніших музичних конкурсів світу. В репертуарі дуету твори світової класики та оригінальні, іноді ексклюзивні, створені саме для цього колективу, твори. І. Алексійчук та Ю. Кот є виконавцями, а часто і першими виконавцями творів багатьох українських композиторів (Є. Станковича, Г. Ляшенка, Ю. Іщенка, Л. Дичко, О. Костіна, Б. Фільц, Я. Лапінського, В. Єфремова, В. Журавицького, С. Луньова, М. Ковалінаса та інших).

І. Алексійчук виступала з симфонічним оркестром Баварського Радіо, Мюнхен, Німеччина (диригенти — Вольфганг Бальцер, Лотар Загросек); Камерним оркестром «MERCK», Дармштадт, Німеччина (диригент — Крістіан Рудольф Рідель); Національним симфонічним оркестром України (диригенти — Володимир Сіренко, Віктор Плоскіна); Національним естрадно-симфонічним оркестром (диригент — Наталія Пономарчук); Симфонічним оркестром Запорізької Національної філармонії (диригент — Вячеслав Рєдя); Камерним оркестром «ARCHI», Київ (диригент — Ігор Андрієвський); Камерним ансамблем «Київські солісти», Київ (диригент — Богодар Которович); Симфонічним оркестром «New World Symphony», Майамі, США (диригент — Ніл Стальберг) та ін.

Брала участь як піаніст і композитор у численних міжнародних музичних фестивалях. Серед них: Фестиваль пам’яті Володимира та Регіни Горовиць «In Memoriam» (Київ); «Прем’єри сезону» та «Київ Music Fest» (Київ); «Фарботони» (Канів); Фестиваль пам’яті Г. Г. Нейгауза та «Бах-фест» (Кіровоград); «Золота осінь» (Біла Церква); «Поліська рапсодія» (Шостка); «Дуетіссімо» (Мінськ, Білорусія); «Musiksommer — 97» (Дрезден); «Two Pianos Plus» (Майамі); «Октох» (Крагуєвац, Сербія); фестиваль камерної музики в Каррара (Італія); фестиваль сучасної музики в Гонконзі, фестивалі хорової музики в Іспанії, Польщі та Німеччині та ін.

У січні і серпні 1998 р., лютому 2003 р., січні 2004 р. та жовтні 2006 р. проводила майстер-класи з фортепіано та читала лекції в місті Крагуєвац (Сербія). В січні 2001 р. брала участь у роботі журі Першого міжнародного конкурсу юних піаністів GRADUS AD PARNASSUM (Крагуєвац, Сербія). В лютому 2005 р. та квітні 2008 р. брала участь у роботі журі Всеукраїнського конкурсу піаністів-студентів музичних училищ ім. І. Карабиця. В лютому 2006 р. та лютому 2007 р. брала участь у роботі журі по присудженню премії імені Л. М. Ревуцького Міністерства культури і мистецтв України, Національної Спілки композиторів України та Національної Всеукраїнської музичної спілки. В квітні 2007 р. брала участь у роботі журі міжнародного конкурсу молодих композиторів GRADUS AD PARNASSUM (Київ).

Композитор І. Алексійчук працює в різних жанрах. В її творчому доробку симфонічні, хорові, камерні вокальні та інструментальні твори, які користуються великим успіхом серед виконавців та слухачів. Композитор багато працює на замовлення окремих колективів та виконавців. Декілька разів різноманітні хорові колективи отримували спеціальні призи та гран-прі на міжнародних хорових конкурсах за найкраще виконання твору сучасного автора, обираючи для виконання музику І. Алексійчук. Твори композиторки виконували Державний симфонічний оркестр України (диригенти В. Сіренко, В. Плоскіна); Державний естрадно-симфонічний оркестр України (диригент Н. Пономарчук); Ансамбль класичної музики ім. Б. Лятошинського (диригент І. Андрієвський); Муніципальний камерний хор «Київ» (диригент М. Гобдич); Муніципальний камерний хор «Хрещатик» (диригент Л. Бухонська); Жіночий хор Національного педагогічного університету ім. Драгоманова (диригент Л. Байда); Жіночий хор Державного музичного училища ім. Глієра (диригент Г. Горбатенко); Муніципальний камерний хор Кіровограду (диригент Ю. Любович); Муніципальний камерний хор Луганська (диригент Н. Князева); Хмельницький Муніципальний камерний хор (диригент І. Цмур); Камерний хор «Taipei Chamber Singers», Тайвань (диригент Chen Yun-Hung); струнний квартет «ARCHI» під керуванням І. Андрієвського; Заслужений артист України Ю. Кот; солістка Національного Будинку органної та камерної музики, лауреат міжнародних конкурсів В. Потоцька; солістка Хмельницької обласної філармонії, лауреат міжнародних конкурсів О. Леонова; солістка Національного Будинку органної та камерної музики, лауреат міжнародних конкурсів О. Шиналь; лауреати міжнародних конкурсів Н. Сиваченко, Ю. Білоусова, М. Свято та інші.

Музика І. Алексійчук звучала та викликала захоплення у слухачів США, Італії, Сербії, Іспанії, Кореї, Польщі, Німеччині, Росії, Білорусії та України.

І. Алексійчук має записи на телебаченні та радіо України, Сербії, Німеччини та США. Неодноразово запрошувалась для участі у мистецьких програмах українського радіо та телебачення. Твори та концертні виступи І. Алексійчук отримували позитивні відгуки в закордонній та вітчизняній пресі.

Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору