«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 

Новини

З великою радістю і подякою Богові сповіщаємо всіх симпатиків української культури, що відкрився новий сайт «САД УКРАЇНСЬКОГО МОДЕРНУ» — https://parafia.org.ua/SUM/(читати далі…)


06.03.2017.

Про цю подію хотілося б писати не на нашому скромному сайті, а на перших сторінках усіх національних ЗМІ — оголосити на всю Україну. Що ж відбулося 23 грудня 2016 року? Лише презентація альбому із сотнями фотографій і короткими статтями: «Земські школи Опанаса Сластіона», який упорядкував настоятель Пирогівської парафії отець Андрій Власенко. Але чомусь цей альбом вражає … (читати далі…)

17.01.2017.

Опубліковано нотну збірку Анатолія Гноєвого Різдво Христове. Велике Повечір’я. Всенічна. Випуск перший. Видання УПЦ св. Архістратига Михаїла (Міннеаполіс, Міннесота), 1977 року.

16.01.2017.

1 листопада 2016 року сталася велика подія — не лише для нашої парафії, але й для всієї України: Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет разом з Патріаршим намісником Високопреосвященнішим Єпіфанієм освятив у нашому Музеї просто неба хрест і наріжний камінь, де має здійнятися перевезений із села Городище Менського району Чернігівщини старовинний дерев’яний Миколаївський храм — пам’ятка … (читати далі…)

01.11.2016.

У нашій Бібліотеці опубліковано «Молебень за перемогу в час нашестя варварів і навали чужинців» з Требника свт. Петра Могили 1646 року.

Оригінальний текст молебню (в українській транслітерації) з Требника свт. Петра Могили 1646 року і паралельно — український переклад уперше дають нам змогу помолитися не лише рідною мовою, а й традиційною богослужбовою мовою всіх святих Руси-України Х–ХVІІІ ст. — мовою непереможною і справді священною.

Полум’яна молитва наших святих пращурів як ніколи актуальна нині, в час війни. Тому й призначено це видання саме для практичного вжитку: молитви за перемогу! У церквах, у домівках, у військових частинах — скрізь.

13.10.2016.

1643 року друкарня Києво-Печерської лаври видала так званий Полуустав — книгу на понад 600 сторінок, де вміщено Псалтир, Часослов, Місяцеслов, Акафісти Господеві та Пресвятій Богородиці, Послідування перед святим Причастям та На вихід душі з тіла, ранішні, вечірні молитви та багато інших служб. Тексти Полууставу редагував свт. Петро Могила, і ця книга стала взірцем не лише для всієї … (читати далі…)

23.09.2016.

Розпочинаємо публікацію давньоукраїнського Псалтиря (Полуустав 1643 року) церковнослов’янською мовою в українській транслітерації

26.05.2016.

До збірки «Постова Літургія» увійшли давньоукраїнські розспіви (знаменний, київський, болгарський, грецький, києво-печерський, галицький), у ній звучать афонські та візантійські наспіви і твори давніх і сучасних українських композиторів: М. Березовського, Д. Бортнянського, А. Веделя, П. Турчанинова, М. Вербицького, Є. Азієва, М. Слонова, О. Кошиця, М. Леонтовича, К. Стеценка, П. Демуцького, Я. Яциневича, М. Гайворонського, П. Гончарова, М. Федорова, М. Тележинського, І. Соневицького, І. Заяця, М. Шуха, О. Ярмак. Збірка дає змогу почути національну Літургію в усьому цілісно-самобутньому розмаїтті українського мелосу.

28.03.2016.

У нотній збірці «Заупокійна Літургія» зібрано нескладні для виконання українські розспіви авторські твори, вживані в нашій церкві. У кінці додано текст панахиди.

28.03.2016.

Сьогодні (25.03.2016) додали до Медіатеки можливість прослуховування MIDI файлів безпосередньо з переглядача. «Наш MIDI player»™ призначено і для ознайомлення з творами Медіатеки, і для навчання — можливості вимикати певні «голоси» (канали MIDI), що, сподіваємося, допоможе хористам вивчати партії :). Проте цей засіб має певні обмеження, більшість із яких зумовлено особливостями формату MIDI, а також особливостями відтворення MIDI … (читати далі…)

25.03.2016.

Спочив у Бозі Микола Степанович Ходаківський.

Спочив той, хто в 1990-му році, перебуваючи на посаді директора київського Музею просто неба, не злякався всесильного КГБ та іншої «грязі москви» і доклав усіх зусиль, щоб в його улюбленому Пирогові постала перша в Києві та Великій Україні парафія Української помісної Церкви — УАПЦ. А потім довгі роки опікувався музейними церквами, щирим серцем і душею сприячи тому, щоб у них усіх залунала молитва до Бога, молитва за Україну… (читати далі…)

24.03.2016.

Архів новин

Пошук

Сторінки

Важливе

Останні відгуки

Канали RSS

Нагору