Архієрейський хор «Воскресіння»

У липні 2011 року минуло 20 років з дня створення Архієрейського хору «Воскресіння» Свято-Воскресенського Кафедрального собору м. Рівне. До цієї річниці хор прийшов сповнений творчих сил, збагачений духовним досвідом, з великим, понад 300 творів, репертуаром, зберігши свою молодість, ентузіазм. Засновник і незмінний регент хору — заслужений діяч мистецтв України, доцент Рівненського гуманітарного університету Олександр Леонідович Тарасенко.

Архієрейський хор «Воскресіння» Свято-Воскресенського Кафедрального собору м. Рівне, засновано 1991 року з благословіння Преосвященнійшого Варфоломія, єпископа Волинського і Рівненського.

До творчого складу увійшли найкращі співаки міста — викладачі та студенти мистецьких учбових закладів, актори театру, професійні співаки. З перших днів існування, хор систематично бере участь у богослужіннях, супроводжуючи відправи Його Високопреосвященства, Архієпископа Рівненського і Острозького. Окрім своєї суто літургічної діяльності хор дуже швидко стає помітним явищем на мистецькому видноколі міста і краю, а згодом гастролюючи в столиці та багатьох інших містах України, знаходить там багато своїх шанувальників. Хор «Воскресіння» — Лауреат шести Міжнародних, двох Всеукраїнських конкурсів та учасник багатьох фестивалів в Україні та за кордоном:

• 1993:
    • Всеукраїнський конкурс ім. М. Леонтовича в м. Київ (І премія, Диплом за краще виконання на конкурсі творів М. Леонтовича, та за краще виконання духовної музики)
  • 1994:
    • XIII-й Міжнародний конкурс церковної музики в Гайнувці, Польща (ІІ премія)
  • 1995:
    • Участь в Міжнародному Конгресі «Evropa Nostra» Краків, Польща
  • 1996:
    • Міжнародний конкурс хорової пісні в м. Щецін, Польща (ІІ премія)
    • Міжнародний хоровий конкурс «Ankara Polifonik Fest» в м. Анкара, Туреччина (ІІІ премія)
    • Участь в Міжнародному фестивалі камерних хорів в м. Мішкольц, Угорщина
    • Участь в Міжнародному фестивалі ім. Адама Дідура в м. Сянок, Польща
  • 1997:
    • Міжнародний хоровий конкурс ім. проф. Г. Дімітрова в м. Варна, Болгарія (ІІ премія, Премія за краще виконання на конкурсі не болгарським хором обов’язкового твору, Диплом кращого диригента на конкурсі /О. Тарасенко/)
  • 1998:
    • Міжнародний хоровий конкурс «Флоріже Вокал де Тур» в м. Тур, Франція (ІІІ премія)
  • 1999:
    • Участь в Міжнародному фестивалі «Milenium Sakrum» в м. Валенсія, Іспанія
  • 2000:
    • Всеукраїнський конкурс ім. Д. Січинського в м. Івано-Франківськ (І премія)
    • Участь у Всеукраїнському хор-фесті «Золотоверхий Київ»
    • Здобуття колективом хору обласної мистецької премії ім. Г. Жуковського
  • 2001:
    • Участь у Всеукраїнському фестивалі духовного піснеспіву «Від Різдва до Різдва» в м. Дніпропетровську
    • Участь в Міжнародному хоровому фестивалі «Передзвін» в м. Івано-Франківськ
  • 2001, 2002, 2003, 2004, 2006:
    • Участь в Міжнародному фестивалі «Колядки по-сусіцьки» м. Краків
  • 2003:
    • Участь в Міжнародному фестивалі «З днем народження, Гендель» в м. Галлє, Німеччина
  • 2004:
    • Участь в Міжнародному хор-фесті в м. Вааса, Фінляндія
    • Міжнародний Європейський конкурс Кафедральних хорів в м. Сенліс, Франція (ІІІ премія)
  • 2007:
    • Участь у фестивалі Legnica cantat 38 (м. Лігниця, Польща)
    • Участь у фестивалі Музики християнської у Гданську (Польща)
    • Участь у виставі Краківського театру STU Ф. Достоєвського «Бесы» (сезони: 2007–2010)
  • 2009:
    • Участь у фестивалі «Музика в Миколайові» (м. Миколайов, Польща)
    • Участь (спільно з Краківським Театром STU) у фестивалі Християнської культури (м. Лодзь, Польща)

Фундаментальними засадами репертуарної політики хору є перш за все відродження в автентичному звучанні забутих пластів української, а особливо волинської церковно-співочої традиції. Отже, основу репертуару складає духовна музика українських композиторів, українська та волинська монодистика, гармонізації київського, знаменного, острозького розспівів, церковна музика сучасних композиторів. У репертуарі хору також багато тематичних концертних програм. Особливою популярністю користуються такі з них:

• «П’ять століть української духовної музики»
  • «Італ’янщина, чи український класицизм?»
  • «Духовна музика XX-го століття»
  • «Духовна музика російських композиторів-романтиків»
  • «З народної криниці» (програма українських народних пісень)
  • «Різдв’яна псальма» (колядки та щедрівки)