«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 

Хорова капела «Дударик»

Капела заснована в 1971 році Миколою Кацалом за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові.

Перша репетиція відбулась 17 жовтня 1971 року в обласній філармонії. А в листопаді того ж року відбувся перший виступ. «Дударик» прийняв участь у виконанні балетної сюїти Б. Петрова «Сотворіння світу» з Львівський симфонічним оркестром.

В 1989 році завдяки старанням Миколи Кацала і його співпрацівників — Любові Кацал та Лесі Чайковської було створено першу в Україні хорову школу. Спеціально для неї уряд міста передав приміщення колишнього міського шпиталю Св. Лазаря. Ця школа стала основою чудового розвитку «Дударика».

В 1977 році, лише 6 років від заснування, «Дударик» ставав фіналістом всесоюзних фестивалів і конкурсів.

В репертуарі капели — концерти Дмитра Бортнянського, Артема Веделя, Максима Березовського, коляди і щедрівки в обробках українських композиторів — Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Олександра Кошиця. «Дударик» також виконував Stabat Mater — Перґолєзі, Carmina Burana — Орфа, Requiem — Моцарта, IX Симфонію — Бетховена, ІІІ Симфонію Kadisz — Бернстайна та безліч ораторіальних полотен.

Хор хлопчиків і мужчин зі Львова, згодом народна хорова капела «Дударик», далі Державна хорова капела і врешті Державна академічна хорова капела «Дударик» має тривалу історію міжнародних концертних турне.

Під час своїх щорічних подорожей виступала у Литві, Латвії, Білорусії, Росії, Грузії, Молдові, Естонії, Угорщині, Польщі, Словаччині, США і Канаді, Швейцарії, Австрії, Франції, Бельгії та Голландії. Капелою записано ряд компакт-дисків, компакт-касет та платівок, а також десятки концертних програм на радіо і телебаченні.

У 1983 році була нагороджена дипломом Президії Верховної Ради України, а в 1989 році капелу нагороджено Премією ім. Тараса Шевченка — найвищою урядовою нагородою в галузі культури.

За 40 років концертної діяльності капела дала понад 2500 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія, Палац Україна, національна опера України, Національна філармонія. Перспективою найближчих років є створення на базі хорової капели та хорової школи –– НАЦІОНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ХОРОВОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ.

 

Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору