Хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи

Художній керівник і диригент — заслужений діяч мистецтв України Володимир Волонтир
Хормейстер — Оксана Волонтир
Концертмейстер — Христина Волонтир

Хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи засновано в 1983 р. У 1989 р. на базі хору створена хорова школа хлопчиків та юнаків — одна з перших в Україні.

Організатор хору та хорової школи, Володимир Волонтир, заслужений діяч мистецтва України, член Національної спілки композиторів України, незмінний художній керівник хору та директор хорової школи.

Хор — лауреат багатьох міжнародних конкурсів і фестивалів, серед яких:

• міжнародний фестиваль хорів хлопчиків (Солнок, Угорщина, 1990 р., 1995 р.);
  • 44 і 46 Європейський молодіжний музичний фестиваль (Нірпельт, Бельгія, 1996 р., 1998 р.);
  • міжнародний фестиваль дитячої та юнацької хорової творчості ( Київ, 1997 р., 2005 р.);
  • міжнародний музичний фестиваль «Gaja-2000» (Португалія, 2000 р.);
  • міжнародний молодіжний музичний фестиваль «Summa Cum Laude» (Відень, Австрія, 2007 р.);
  • ХІ міжнародний фестиваль духовної музики (Будапешт, Угорщина, 2009 р.).

Хор неодноразово був учасником фестивалів духовної музики в Словаччині, (м. Кошіце, Пряшів, Вранов над Топльов), в Польщі, ( м. Жешув, Ченстохова, Тарнув).

З великим успіхом пройшли концерти хору в 2010 році Італії, в Римі, в Папській Базиліці Santa Maria Maggiore і в соборі Св. Софії.

Колектив репрезентував хорове мистецтво України в 19 країнах Європи: Литві, Латвії, Естонії, Росії, Словенії, Словаччині, Чехії, Югославії, Польщі, Угорщині, Німеччині, Австрії, Франції, Бельгії, Італії, Іспанії, Португалії, Голландії, Румунії. З успіхом пройшли філармонічні концерти хору в містах України: Києві, Львові, Тернополі, Кам’янець-Подільському, Полтаві, Хмельницьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Коломиї, Ужгороді.

Концертні програми хору складають:

• українська хорова класика (Д. Бортнянський, А. Ведель, М. Лисенко, М. Леонтович, К. Стеценко, О. Кошиць);
  • західно-європейська класика (Д. Палестрина, Й. Бах, Г-Ф. Гендель, В. Моцарт, Дж. Перголезі, Ф. Шуберт, Й. Брамс, А. Брукнер);
  • твори сучасних українських і зарубіжних композиторів;
  • українські народні пісні та колядки.