Камерний хор «Cantemus»

Камерний хор «Cantemus» церкви Царя Христа монастиря оо Василіян УГКЦ м. Івано-Франківська створено 2000 року. Його заснував художній керівник і регент Ігор Дем’янець — випускник Львівського Вищого музичного інституту імені М. В. Лисенка.

Співаки хору — викладачі та студенти інституту Мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, учителі загальноосвітніх і музичних шкіл, працівники багатьох інших закладів міста.

Основа діяльності колективу — участь у святочних і недільних Богослужіннях у церкві монастиря.

Чільне місце в репертуарі посідають найкращі зразки української та світової духовної музики. Твори М. Березовського, Д. Бортнянського, А. Веделя, О. Кошиця, К. Стеценка, М. Леонтовича, Д. Січинського, А. Гнатишина, О. Архангельського визначили мистецьке кредо хору «Cantemus».

Програма колективу відзначається не лише широкою палітрою духовних творів, але постійно збагачується і світською музикою. Керівник хору, надаючи перевагу співу без супроводу (a capella), дотримується високих традицій українського хорового мистецтва. З успіхом виконує твори сучасних вітчизняних композиторів В. Степурка, О. Яковчука, Л. Дичко, В. Зубицького, М. Скорика.

Значне місце в репертуарі камерного хору посідають хорові обробки українських народних пісень, зокрема пісень Прикарпатського регіону в обробці Я. Бабинського, Б. Шиптура. Велику увагу надано також виконанню хорових творів зарубіжних композиторів: О. Лассо, Е. Гріга, Д. Раппо.

У доробку колективу — компакт-диски: «Божественна літургія» (служить о. Б. Ватащук) (2003 р.), Духовні пісні» (2004 р.), «Українське Різдво» (2005 р.), Акафіст «Слава Богу за все», «Молебень до Пресвятої Богородиці» та «Молебень до Христа Чоловіколюбця» (служить єпископ Івано-Франківський Софрон Мудрий) (2009 р.).

Концертні програми характеризуються різноплановістю, багатожанровістю. Свідченням виконавської майстерності хору є інтонаційна довершеність, емоційна виразність, професійне розкриття архітектоніки творів, технічність виконання.

Вагомою і почесною подією колективу була участь у Святій Літургії зі Святішим Отцем Іваном Павлом II у м. Києві (червень 2001 р.).

У грудні 2001 року на запрошення австрійсько-українського товариства та мерії міста Відня хор узяв участь у Міжнародному фестивалі «Advent-2001» (Відень, Австрія). У березні 2002 року хор виступав у м. Ярослав (Польща). У жовтні 2003 року колектив одержав Гран-прі на Міжнародному конкурсі «Трнавські хорові дні» у м. Трнава (Словаччина).

Березень 2004 року — учасник Міжнародного фестивалю хорової музики «Передзвін» (м. Івано-Франківськ). Листопад 2004 року — виступи з концертами у містах західної Польщі перед українською діаспорою. 2006–2008 pp. — участь у хорових фестинах духовної музики «Від Різдва до Великодня» (м. Івано-Франківськ). Березень 2008 року — виступи у Великодньому ярмарку в м. Жешув (Польща). Хор — учасник Першого (2010) та Другого (2011) Різдвяного фестивалю «Коляда на Майзлях» (м. Івано-Франківськ).

Камерний хор «Cantemus» — учасник багатьох мистецьких заходів у м. Івано-Франківську.