Київський камерний хор ім. Б. Лятошинського

Історія Ансамблю класичної музики ім. Б. Лятошинського сягає тих часів, коли у 1964 році Віктором Іконником був створений аматорський хор при Музичному хоровому товаристві. Хор розпочав свою діяльність з виконання шедеврів світової музичної спадщини. Найвищим творчим досягненням колективу стало виконання «Високої меси» Й. С. Баха та ораторії Й. Гайдна «Пори року».

У 1973 році аматорський хор офіційно отримує статус професійного колективу і тоді народжується «Київський камерний хор». Вже на той час колектив користувався заслуженим визнанням музикантів і чисельних шанувальників хорового співу.

У травні 1992 року в мистецькому житті Києва сталася подія: Київський камерний хор, що вже залишив по собі добрий послужний табель концертів, фондових записів зі скарбниць національної та світової хорової спадщини (24 платівки з записами музики К. Стеценка, Б. Лятошинського, М. Дилецького, Д. Бортнянського, М. Березовського, А. Веделя) з`єднався з новоствореним камерним оркестром, і разом вони дали життя Ансамблю класичної музики ім. Б. Лятошинського. Почався відлік творчої біографії якісно нового мистецького осередку, колективу, який становить нерозривну, постійно діючу єдність, а нею і зумовлено досягнення високохудожнього рівня виконавської майстерності.

І зараз 40 співаків та 40 оркестрантів під орудою художнього керівника, народної артистки України, кавалера ордена княгині Ольги Валентини Іконник-Захарченко та диригента, заслуженого діяча мистецтв України Ігоря Андрієвського дають змогу людям насолодитися багатогранною красою звучання світових доробків музичної культури. Репертуар колективу постійно поповнюється новими шедеврами світової класики: «Страсті за Матвієм» та «Страсті за Іоаном» Й. С. Баха, Різдвяна та Пасхальна ораторії Й. С. Баха, «Урочиста меса» Л. Бетховена, «Ізраїль в Єгипті» Г. Генделя, «Стабат Матер» Дж. Россіні та А. Дворжака, «Павло» Ф. Мендельсона, «Реквієм» Л. Керубіні та Дж. Верді, Меси Ф. Шуберта та А. Брукнера, «Німецький реквієм» та «Пісня долі» Й. Брамса, «Карміна Бурана» К. Орфа, «Іоанн Дамаскін» та «За прочитанням Псалма» С. Танєєва та інші.

Високий професійний рівень оркестру дає змогу виконувати вершинні зразки симфонічного репертуару (симфонії Й. Гайдна, В. А. Моцарта, Л. Бетховена, Й. Брамса, С.Прокоф“єва, Д. Шостаковича). Кожний рік Ансамбль плідно співпрацює в рамках Міжнародного фестивалю диригентів з молодими і талановитими диригентами Швейцарії, США, Франції, Німеччини. У 2006 році колектив був запрошений до Італії зі світовою прем’єрою спеціально написаного твору італійським композитором і диригентом Енріко Блатті до святкування 500-річчя Френсіса Ксав’єра. У 2010 році Ансамбль успішно концертує під час турне містами Голандії, де виступив у найпрестижнішому концертному залі Amsterdam Concertgebouw. Колектив веде активну концертну діяльність у Києві та в Україні, постійно бере участь у Міжнародних фестивалях «Київ Мюзік Фест», «Прем’єри сезону», пропагуючи твори сучасних українських композиторів.

Дискографія Київського камерного хору ім. Б.Лятошинського