Камерний хор «Відродження»

«Хор «Відродження» (ліворуч; праворуч — капела «Почайна»)

Камерний хор української музики «Відродження» організовано 1985 року, коли професійний хормейстер, випускник Київської консерваторії, кандидат мистецтвознавства Мстислав Юрченко віднайшов хорові цикли Максима Березовського. Тоді виникла ідея створення капели, яка відроджувала б українську хорову класику. Протягом 10-ти років хор під орудою М. Юрченка записав сотню доти невідомих творів українських композиторів на Українському радіо, декілька сольних програм на телебаченні, пропагував українську музику в Україні та під час закордонних гастролей у Польщі, Італії, Франції, Іспанії. 1993 року завоював Гран-Прі та Золоту медаль на міжнародному хоровому конкурсі в м. Варна (Болгарія). З 1988 р. М. Юрченко розпочинає відродження нотних видань творів українських композиторів: за редакцією та упорядкуванням подвижника-науковця побачили світ п’ять окремих збірок, два навчальних нотних посібники, чотири випуски задуманої багатотомної Антології української духовної музики, серед яких — зібрання духовних творів М. Березовського.

Професор Мстислав Юрченко — найвизначніший в Україні дослідник життя і творчості М. Березовського — воістину воскресив духовну спадщину композитора, втіливши у спів досконалу красу його святих пісень.