Камерний хор «Легенда»

Камерний хор «Легенда» створений у 1970 році. За роки свого існування колектив здобув чимало нагород: Лауреат Всеукраїнських конкурсів хорів ім. М.Леонтовича та Д.Січинського, лауреат та дипломант міжнародних конкурсів та фестивалів в багатьох країнах світу: Польща (м. Мендзиздроє, 1991 p.), Угорщина (м. Дебрецен — 1992, 1996, 1998 pp.), Німеччина (м. Марктобердорф — 1993, 1997 pp., м. Майнгаузен 1993 p., м. Ельзенфельд — 1998 p., 2010 р., м. Роттенбург ам Неккар, 2002 p.), Словаччина (учасник міжнародного фестивалю духовної пісні візантійського обряду у м. Кошиці — 1994, 1995, 1999 pp. та лауреат міжнародного конкурсу хорів у м. Трнава 1996,1998 pp.), Франція (дипломант міжнародного конкурсу хорів у м. Тур — 1996 р.) та Бельгії (м. Маасмехелен — 1999 p.), лауреат міжнародного конкурсу хорів у Австрії (м. Шпиталь ан дер Драу, 2000 p.) Володар Гран-прі Всеукраїнського конкурсу ім. Д. Січинського (м. Івано-Франківськ, 2003 p.), учасник 14 міжнародного хорового фестивалю церковної музики «Gaude Mater» (м. Ченстохова, Польща, 2004 p.), учасник Всеукраїнського фестивалю хорової музики «Золотоверхий Київ» (червень, 2003 p.), учасник концертів присвячених 13-й річниці Незалежності України під патронатом Посольства України (м. Варшава, Польща, 2004 p.), лауреат 23 міжнародного конкурсу хорів церковної музики (м. Бялисток, Польща, 2004 p., І премія), учасник 19 міжнародного хорового фестивалю (м. Торрев’єха, Іспанія, 2005 р.) лауреат 52-го міжнародного хорового конкурсу (м. Торрев’єха, Іспанія, 2006 р., III премія), лауреат Всеукраїнського хорового конкурсу ім. Лесі Українки (м. Луцьк, 2006 p., ІІІ премія), учасник відзначення 60 річниці операції «Вісла» (м. Лєгніца, Польща, 2007 p.), ХІІ Міжнародний фестиваль християнської культури (м. Лодзь, Польща, 2008 р.), учасник 55-го міжнародного хорового конкурсу (м. Торрев’єха, Іспанія, 2009 р.), учасник Х-го міжнародного фестивалю української духовної музики (м. Гіжицько, Польща, 2010), учасник Різдвяного концерту та архієрейської служби Божої (м. Перемишль, 2011 р.), у травені 2011 року — організатор Фестивалю хорової музики «Хваліте Господа з Небес» (м. Дрогобич, Україна), червень 2011 року — учасник VII Міжнародного фестивалю хорів «Схід — Захід — Зближення» (Радомсько, Польща).

У репертуарі колективу декілька концертних програм: Літургія М. Вербицького, хорові концерти Д. Бортянського, М. Березовського, А. Веделя, хорові твори та обробки народних пісень українських композиторів, західноєвропейська хорова музика композиторів XX століття, українські колядки та щедрівки, негритянські спірічуелс, твори сучасних українських композиторів, пісні народів світу та популярна музика.

Колективом «Легенди» записано три компакт-диски: «Літургія» М. Вербицького, «Хорові твори композиторів XX ст.», «Різдво з Легендою», а також випущено три «Репертуарних збірники хору «Легенда».

Читайте статті про камерний хор «Легенда»:

Анатолій ВЛАСЮК, Легенда — територія кохання

Ярослав БАРАН, Легенда про «Легенду»