Хорова капела хлопчиків та юнаків «Дзвіночок»

Капелу хлопчиків та юнаків «Дзвіночок» засновано 1967 року. Нині художній керівник та дириґент — переможець Всеукраїнського конкурсу хорових дириґентів, відмінник освіти України Рубен Толмачов.

«Дзвіночок» — це велика хорова школа, у якій вісім педагогів працюють із навчальними групами та концертним хором, де займаються понад 200 хлопчиків та юнаків і ще близько 30 чоловіків — вихованців хору.

Цей хор має величезну кількість шанувальників і збирає переповнені концертні зали не лише в Україні, але й далеко за її межами. За час існування «Дзвіночок» виступав у кращих концертних залах, де йому стоячи аплодувала глядацька аудиторія Києва, міст України, Росії, Чехії, Словаччини, Німеччини, Польщі, Болгарії, Австрії, Італії, Нідерландів, Бельгії.

1996 року «Дзвіночок» став членом міжнародної хорової організації «Pueri Сantores» (м. Зальцбург). Колектив співпрацює з відомими митцями, провідними виконавцями України. Репертуар капели складають твори вітчизняної та світової класики, духовної музики, обробки українських та грузинських народних пісень, спірічуели т а твори сучасних композиторів. 2007 року «Дзвіночок» відсвяткував свій 40-річний ювілей.

Творчі досягнення колективу

Капела «Дзвіночок» — лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних хорових фестивалів і конкурсів. За останні роки колектив під керівництвом Рубена Толмачова завоював перші премії на хоровому конкурсі в м. Утрехт (Нідерланди, 2001), Міжнародному конкурсі «Срібні дзвони» (Латвія, 2004), Міжнародному конкурсі «Поющий мир» (Росія, 2005, 2007); виступав у славетних європейських залах – Cathedral of Our Lady Antwerp, Concert Hebay Amsterdam, у Великому та Рахманіновському залах Московської консерваторії, Ісакієвському та Казанському соборах, Великому залі філармонії Санкт-Петербурга; щорічно виступає в Національній філармонії України та Національному будинку органної та камерної музики в Києві, у Володимирському соборі, Андріївській церкві, Трапезному храмі Києво-Печерської лаври.

«Дзвіночок» регулярно презентує країну на найпрестижніших міжнародних музичних форумах. Колектив має у творчому доробку фондові записи на Українському радіо та телебаченні, постійно бере участь у спільних проектах з провідними виконавцями України, є почесним учасником вітчизняних та зарубіжних хорових фестивалів: Міжнародної хорової асамблеї «Pueri cantors» (Москва, 2001, Нідерланди, 2000–2008), «Співає Київ весняний» (Київ, 2001–2007), «Золотоверхий Київ» (Київ, 2001–2005), «Музичні прем’єри сезону» (Київ, 2001–2008), хорової пасхальної асамблеї «Господи, Господи, силою Твоєю» (Київ, 2009). В останні роки колектив багато концертує (за 2009 рік близько 40 концертів!). Випущено три компакт-диски концертних програм капели.

«Дзвіночок» — колектив-родина, яку об’єднує спільна справа та любов до музики. Це найкращий хор свого жанру в Україні та Європі. Ми запрошуємо Вас до колективу та на його концерти. І кожен звук дитячих та чоловічих голосів не залишить байдужим та зачепить найвіддаленіші струни Вашого серця.

Педагогічний колектив

ТОЛМАЧОВ РУБЕН ВЛАДИСЛАВОВИЧ — художній керівник та дириґент капели, лауреат Всеукраїнського конкурсу хорових дириґентів, відмінник освіти України, яскраво та всебічно обдарований музикант, чудовий співак з унікальним голосом та сучасний менеджер свого колективу. Завдяки його енергетиці, майстерно підібраному репертуару, авторським аранжуванням, високій майстерності виконання капела «Дзвіночок» відповідає рівню професійного хорового колективу. Р.В.Толмачов є ініціатором та організатором Міжнародного хорового фестивалю «Музичні зустрічі».
БУГАЙ ЖАННА ЮРІЇВНА — хормейстер капели, учениця Рубена Толмачова, яскрава співачка, розробила власну методику вивчення нового матеріалу та підготовки співаків до концертного складу.
НАКОНЕЧНА НАТАЛІЯ РАДІОНІВНА — відмінник освіти України, талановитий та яскравий музикант, концертмейстер екстракласу концертного складу капели, досвідчений педагог. Відіграє рівноправну роль з керівником колективу у навчально-виховному процесі. Нагороджена грамотами Головного управління освіти і науки України, Міністерства освіти і науки м. Києва.
ТИМОФЕЄВА ГАЛИНА ОЛЕКСІЇВНА — незмінний хормейстер і педагог з вокалу протягом 40 років, працює з кандидатським складом капели за власною унікальною методикою. Нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, має звання «Відмінник освіти України».
ЧУБ ЛАРИСА ВАЛЕНТИНІВНА — концертмейстер кандидатського складу капели та педагог з музично-теоретичних дисциплін, дає базові музичні знання, є «правою рукою» найдосвідченішого хормейстера капели Галини Тимофеєвої.
КЕРЕКЕША ЛЮДМИЛА ВІКТОРІВНА — хормейстер та дириґент молодшого складу капели, володіє унікальним досвідом підготовки юних хлопчиків-співаків. Завдяки їй концертний склад капели щорічно поповнюється вихованими в кращих традиціях «дзвіночківського» вокалу співаками, вона розвиває у дітей музичний слух такого рівня, який необхідний для виконання багатоголосної музики. За роки роботи створила чудовий репертуар для хлопчиків молодшого шкільного віку. Нагороджена грамотами Головного управління освіти і науки м. Києва, Міністерства освіти і науки України.
СТАРКОВА МАРІЯ ВІКТОРІВНА — досвідчений концертмейстер молодшого хору капели, бере активну участь у навчально-виховній роботі колективу. Разом із Людмилою Керекешою здійснює роботу з набору дітей, підбору й адаптації репертуару. Нагороджена грамотою Головного управління освіти і науки м. Києва.
БАТЮШКОВА ОЛЬГА ОЛЕКСІЇВНА — талановитий педагог з фортепіано, працює в колективі капели понад 30 років, серед її учнів – лауреати міських конкурсів юних музикантів. Вона ознайомлює молоде покоління з творчістю видатного українського композитора В.Косенка, із сім’єю якого має родинний зв’язок. Нагороджена почесними грамотами Головного управління освіти і науки м. Києва, Міністерства освіти і науки України, має звання «Відмінник освіти України».