«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 

Український хор духовної музики «Фрески Києва»

У червні 1989 р., з метою відродження та подальшого розвитку національної хорової духовної спадщини України був створений хор «Фрески Києва», фундатором, художнім керівником й головним диригентом якого є Олександр Бондаренко, випускник вокального й диригентського факультетів Київської національної музичної академії імені П. І. Чайковського.

За перiод свого існування колектив став відомим не тiльки в Українi, але й далеко за її межами, завдяки високопрофесійній майстерності виконання духовної музики, шедеврів свiтової класики, творів українських сучасних композиторiв, колядок та щедрiвок, народних пiсень, джазових композицiй, тощо.

1991 рiк став роком справжнього трiумфу «Фресок Києва». Було вперше в cвiтi виконано «Лiтургiю Святого Iоанна Златоуста» видатного українського композитора К. Стеценка. Фактично було подаровано друге життя цьому забутому шедевру — публiчно виконано українською мовою твiр, який понад пiвстолiття був заборонений i невiдомий, а в жовтнi 1991 року, пiсля гастрольної поїздки до Англiї, колективу запропонували взяти участь у Мiжнародному конкурсi хорових колективiв «Хорал» у м. Слайго (Пiвнiчна Iрландiя), де в змаганнi з п’ятдесятьма шістьма найсильнiшими колективами свiтового рiвня «Фрески Києва» стали лауреатами i здобули три найвищi нагороди у трьох видах конкурсу й завоювали Гран-прi. Що характерно! Це була перша Міжнародна перемога не тільки у здобутку хору, але й перша в державі Україна, яка в жовтні 1991 р. стала незалежною країною.

У серпнi 1992 року саме «Фрескам Києва» було довiрено вiдкрити молитвою Перший Всесвiтнiй Форум українцiв, виступити на урочистому вiдкриттi Києво-Могилянської академії, приуроченому до першої рiчницi незалежностi України.

У 1993 i 1994 р. хор двiчі гастролював у Бельгії та Голландії, де випустив компакт-диск iз лiтургiєю «Святого Iоанна Златоуста» К. Стеценка.

У 1997 р. колектив представив державу Україну на Мiжнародному фестивалi духовної музики у Францiї, в Італiї хор спiвав у католицьких храмах, хвилюючи iталiйську публiку блискучими i водночас теплими, притаманними лише українським спiвакам, голосами. Пiд час екскурсії до театру Ла Скала «Фрески Києва» провели iмпровiзований благодiйний концерт перед численними екскурсiйними групами з різних країн Світу.

1998 i 1999 роки стали знаменними випуском двох нових компакт-дискiв: «З Рiздвом Христовим!», куди увiйшли рiздвянi духовнi концерти, українськi колядки та щедрiвки; та «Шедеври української церковної музики», де крiм духовних творiв, записано також й українські народнi пiснi.

У червнi 2001 року саме колективу хору «Фрески Києва» випала честь спiвати в національній філармонії пiд час зустрiчi в Києвi папи римського Iоанна Павла II.

З нагоди 120 рiччя з дня народження К. Стеценка хор «Фрески Києва» провiв цiлу низку прем’єрних концертiв, які відбулись у Михайлiвському Золотоверхому соборi під час богослужінь у квітні 2002 р.

Чоловічий ансамбль «Запорізькі козаки»
(Музей просто неба, Київ, Пирогів)

На основі «Фресок Києва», використовуючи можливості чоловічого складу хору, О. Бондаренко створив творчу одиницю ансамбль «Запорізькі козаки», який бере участь у концертах, як у складі хору «Фрески Києва», так і самостійно з сольною програмою.

У березні 2005 р. хор «Фрески Києва» та ансамбль «Запорізькі козаки» блискуче виступили на міжнародному фестивалі «Зірки Світу» в Японії.

21 квітня 2009 р. — хор «Фрески Києва» святкував славне двадцятиріччя своєї творчої діяльності. З нагоди цієї дати був проведений ювілейний концерт в костелі Святого Олександра.

«Фрески Києва» стали першовідкривачами численних українських духовних хорових шедеврів, а також творів сучасних композиторів України, що складає біля 20 годин живої музики!

За оцінками фахівців — хору притаманна теплота й щирість виконання, м’якість у подачі звуку, артистична виразність, широта вокально-хорового дихання. Високий професіоналізм вивів «Фрески Києва» в ряд найкращих колективів країни та Світу.

Свого часу, якось після виступу хору в колонному залі дому союзів Москви, де він брав участь у III міжнародному фестивалі, видатний співак Іван Козловський розчулено вигукнув: «Я такого ще не чув!».

 

Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору