«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 

Олександр Бондаренко

Бондаренко Олександр Володимирович (15.07.1952, м. Кадіївка, Луганщина). Український хоровий диригент, співак, композитор, поет, педагог, громадський діяч, Заслужений діяч мистецтв України. Засновник, художній керівник і головний диригент хору духовної музики «Фрески Києва» та ансамблю «Запорізькі козаки».

Олександр Бондаренко відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами диригент, співак, композитор, поет, педагог, громадський діяч.

Голова громадської організації, художній керівник і головний диригент Хору духовної музики «Фрески Києва» та чоловічого ансамблю «Запорізькі козаки».

Викладав у духовній академії та семінарії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

За заслуги у відродженні та розвиткові української національної духовної культури, нагороджений орденом Святого Володимира та орденом Архістратига Михаїла українською православною церквою Київського патріархату, срібним хрестом папи римського Iоанна Павла II. Заслужений діяч мистецтв України.

Записав у золоті фонди радіо й телебачення десятки хорових творів.

Випустив серію раритетних компакт-дисків із записами хорових творів національних композиторів.

За висновками фахівців, його унікальний голос вважається одним із найнижчих за діапазоном у Світі.

Працював провідним солістом національної філармонії, камерного хору імені Б. Лятошинського, чоловічої капели ім. Л. Ревуцького, національної капели «Думка».

Його хорові твори та обробки народних пісень співають сьогодні професійні й аматорські хорові колективи в Україні та за кордоном.

Захоплюється живописом, створив понад 40 творів (олія, темпера), брав участь у художніх виставках.

Виховує двох дітей — сина Володимира (31 рік) та дочку Лідію (8 років).

Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору