«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 

Ансамбль «A cappella Leopolis»

Ансамбль «A cappella Leopolis» був заснований 2002 року і складається переважно з 12 співаків і співачок. Виконуючи музику з різних історичних епох, учасники ансамблю намагаються наблизитись до відтворення давніх манер співу.

Учасники «A cappella Leopolis» брали участь у курсах майстерності фундації «La Pellegrina» (2001), Міхаела Поспішила (2002, 2003, 2004), Богдана Шведа (2005), Тадеуша Чехака (2004, 2007), Тетяни Польт-Луценко (2004, 2008, 2011), Пола Ессвуда (2009). Ансамбль брав участь у фестивалях давньої музики в Старому Сончі, Польща (2003–2008) і Львові (2003–2011), в концертних циклах «Музика на дворах Європи» і «Музика в палаці єпископа Еразма Цьолка» (Краків: 2005, 2007), в Міжнародному Форумі Музики Молодих та «ГогольФест’і» у Києві (2007), у Фестивалі Давньої Музики в Щеціні (2007, 2009), у «Fest der Innenhoefe & Museumsnaechte» у Фрайбурґу (2007), в Мандрівному фестивалі Лодзької філармонії «Кольори Польщі» (2008, 2009), в Екуменічному Фестивалі «Один Бог — Багато Культур» в Саноку (2008, 2009), Фестивалі церковної музики «Салезіанське літо» в Перемишлі (2008–2010, 2012), Хоровому фестивалі «На королівському тракті» в Варшаві (2010), Хоровому фестивалі «Співоча Асамблея» в Хмельницькому (2011), Фестивалі Культури «Українська весна» у Познані (2012), Міжнародному фестивалі церковної музики в Ґдині (2012).

Ансамбль «A cappella Leopolis» співпрацював з ансамблями «Ritornello» (Прага), «Dekameron» (Варшава), «Ars Leonis Basel» і «Ortino Musicale» (Базель), «Consortium Sedinum» (Щецін), «Subtilior Ensemble» (Варшава), з Польською Оркестрою XVIIІ Століття (Краків), з диригентами Богданом Шведом, Павлом Осуховским, Станіславом Веляником, Мареком Топоровским, Томашем Слюсарчиком, з солістами Міхаелем Поспішилом, Тетяною Польт-Луценко, Вереною Краузе, Катажиною Вівер, Аґнєшкою Монастерскою, Мацєєм Ґоцманом, Даною Марбах, Полом Ессвудом, Мацєєм Воляком, Мартою Боберською, Томашем Кшисіцою, Яцеком Озімковским.

В репертуарі ансамблю: середньовічні григоріанські хорали і церковні пісні, програми з творів К. Монтеверді, Г. Шюца, Д. Букстегуде, Ґ. Ф. Генделя, В. А. Моцарта, церковної музики польських композиторів XVI–XIX ст., церковної та світської музики з епохи українського бароко, оперної музики Д. Бортнянського, композиторів Віленської школи (М. Дилецький, Ф. Шеверовский, А. Цибульский та ін.), програма європейських коляд «Йдемо до Вифлеєму».

Ансамбль записав CD «Сіде Адам прямо Рая / 12-голосі партесні концерти першої половини XVIII ст.» (UkrMusic, 2007), «Сначала днесь поутру рано / Пісенні замальовки з української старовини» (Ліда, 2009), брав участь у записі CD «Musica Claromontana — Ясногірська Давня Музика з Ченстохови» (DUX: Варшава, 2007). 2008 р. за відбором слухачів ІІI програми Польського Радіо ансамбль «A cappella Leopolis» увійшов до найкращої десятки в категоріях «Вокальні групи/хори» і «Альбом року/Давня музика».

Мистецький керівник ансамблю — Роман Стельмащук, диригент — Людмила Капустіна.

Роман Стельмащук (1965–2015), музикознавець, композитор, педагог, засновник і мистецький керівник Фестивалю Давньої Музики у Львові, мистецький керівник ансамблю «A cappella Leopolis».

Закінчив історико-теоретичний (1992 р., клас доц. Даґмари Дувірак) та композиторський (1993 р., клас проф. Мирослава Скорика) ім. М. Лисенка. Як музикознавець закінчив аспірантуру при Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського Національної академії наук України в Києві.

В 2003 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства. Автор кількох симфонічних, хорових і камерних творів та численних аранжувань народної, класичної та поп-музики для камерних ансамблів та оркестрів, хору, симфонічного оркестру, синтезатора. Доцент кафедр історії музики і композиції Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.

Протягом 1990–2000-х рр. брав активну участь в організації музичних фестивалів та інших мистецьких акцій у Львові. В 2003 р. заснував і очолив Фестиваль Давньої Музики у Львові, який, за участю виконавців з різних країн світу, щороку відбувається у цьому місті.

Засновник і керівник ансамблю давнього співу «A cappella Leopolis», з яким брав участь у багатьох фестивалях давньої музики в Польщі, Німеччині, Україні, виступав у спільних концертних програмах з виконавцями і дириґентами з Чехії, Польщі, Швейцарії, України.

Випустив компакт-диски «Сіде Адам прямо рая / українські 12-голосні партесні концерти поч. XVIII ст.» (потрапив до найкращої факультети Львівської десятки категорії «Вокальні групи/хори» ІІІ програми Польського Радіо), «Сначала днесь поутру рано / Пісенні замальовки з української старовини», «Музика давнього Львова», «Музика з часів Речі Посполитої», «Музика габсбурзького Львова» та ін.

Однією з останніх робіт стало відродження наймасштабнішого циклу серед літургійних композицій Миколи Дилецького — відтворена з нововіднайдених нотних рукописів Літургія «Реквіяльна» та Вечірня. Виконання цих творів, які сучасний український слухач наколи не чув, записано на компакт-диск «Реквіяльна Літургія та інші твори Миколи Дилецького».

Нагороджений відзнаками Незалежного Культурологічного Часопису «Ї» та Львівської обласної державної адміністрації.
 

Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору