«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
Медіа-книга

Українські композитори

Українські композитори — унікальне явище у світовій музичній культурі.

Найперше тому, що майже всі наші видатні музиканти були митцями не світськими, а духовними. I хоч писали світські твори, що за майстерністю та змістовністю не поступаються світовим шедеврам, ця творчість була для них другорядною. Вони створили цілий пласт духовного хорового мистецтва, неперевершеного у красі й досконалості. Це досягнення, безумовно, — плід понад тисячолітньої християнської культури найбільшої (за кількістю храмів і парафій) православної країни. Українські генії були нащадками найспівочішої нації, що чисельністю пісень, колядок і кантів перевершує всі народи світу.

У цьому розділі Ви зможете послухати твори багатьох із цих композиторів у виконанні найкращих українських хорів. Однак просимо Вас у разі використання цих піснеспівів неодмінно називати авторів і виконавців (хори, диригентів, солістів).

Будемо вдячні всім, хто допоможе нам у формуванні сторінок наших композиторів, надсилаючи професійні, цікаві, талановиті статті, фотографії чи інші матеріали.

31 відгук
to «Українські композитори»
  1. Markian Lazurko :

    Чи хтось має інформацію про композиторку Вікторію Нитку (Виктория Нитка)? Не недавно почув ЇЇ «Вітре буйний» у виконанні хору Благовість. Хотілося би ці ноти одержати.


  2. галина :

    Добрий Вам день! Давно сюди до Вас заходжу. Серед композиторів,про яких Ви пишете, хотілось би бачити і Лева Туркевича та його сестру, першу професійну українську жінку-композитора Стефанію Туркевич-Лукіянович (Лісовську). Не є музикознавцем. Не знаю, чи писали вони духовні твори, а якщо писали, не можу професійно оцінити вартість цих творів та дотримання канону, проте дуже хотілось би бачити нові та призабуті імена на Вашому чудовому сайті.
    З повагою
    Галина

    • Редакція Нашої Парафії :

      Христос воскрес! Шановна Галино, дякуємо Вам за нове ім’я! Але поки вставити його не можемо, бо не знайшли ані нот, ані творів у виконанні відомих хорів, а наша «Медіа-книга» передбачає не лише розповідь про композитора, але й відтворення його музики. Можливо, пізніше знайдуться його твори.



  3. володимир :

    Доброго дня! Мене звуть Володимир Томілін. Я — менеджер молодої та талановитої української композиторки Тетяни Яшвілі. Нещодавно відбулася світова прем’єра її Літургії у виконанні відомого хорового ансамблю «Покров». Прошу добавити Тетяну у Ваш список композиторів. Усю необхідну інформацію — фото, лінки та ноти — готовий Вам переслати поштою. Напишіть, будь ласка, Вашу адресу, куди можна це відіслати та до кого звернутися. Бажаю усього найкращого! Мій мейл — 4431323@gmail.com.


  4. Олексій :

    А Микола Сільванський — це український композитор?


  5. Слава Ісусу Христу!

    Вдячний за Ваш сайт. Тут дійсний скарб. Цікаво мені чи у Вас є доступ до нотів Літургії Валерія Кікти?

    Валерій Кікта мені найбільш відомий за «Фрески Софіївські» (https://youtu.be/EW2h6i-co70) та за «Володимира Хрестителя», але недавно довідався що в нього також літургія. Можна послухати тут: http://classical-music-online.net/en/production/21470 (реєстрація безкоштовна)

    Був би дуже вдячний за ноти, або посилання на ноти його літургії.

    Дякую заздалегідь.

    Степан

    • Редакція Нашої Парафії :

      Слава навіки Богу Святому! На жаль, не знаємо такого композитора. Щиро дякуємо Вам за інформацію, шановний пане Степане!



  6. Олександра :

    А де Петро Iлькович Чайковский? Вiн теж наш. Батьки вихiдцi з Украiни. Не могла в украiнцiв народитись росiйська дитина. Петро Iлькович Чайка, його справжнє iм’я. Вiн теж має тут бути!

    • Дмитро :

      «З приводу росiйських чи українських рис творчостi П. I. Чайковського музикознавцi мають рiзнi, iнодi протилежнi думки. Проте нам близькi мiркування генiального диригента, композитора й мистецтвознавця, обдарованого винятковою музичною iнтуїцiєю, Олександра Кошиця, який неодноразово наголошував на росiйському характерi музики Чайковського, зокрема його розробок українських мелодiй /Головащенко М. I. Феномен Олександра Кошиця. — К.: Музична Україна, 2007: О. Кошиць. Спогади про Миколу Вiталiйовича Лисенка, с. 451–452; Перший український звуковий фiльм «Наталка Полтавка», с. 420–421/» (тут).



  7. Олександра :

    Ви самi себе чуєте, пане Дмитре! «Російська музика українських розробок». Привіт О. Кошицю. Боже, як це все гидко!

    • Дмитро :

      Ні, не «російська музика українських розробок», а російський характер розробок українських мелодій. Взагалі, краще прочитайте про це в Кошиця. «Не борщ, а щі».

      ps. Привіт передам, дякую :)


    • Дмитро :

      До речі, в нашій нотозбірні є один твір Чайковського; будуть іще, напевно. Та й про його походження ми знали, звісно .)

      А ще ми «критично ставимося», скажімо, до музики Панченка, хоч прізвище в нього й українське :)

      • Олександра :

        Тодi, не все втрачено. Боляче читати у вikiпедii за видатних украiнцiв, яких Кремль зробив росiянами. Тому така реакцiя. А книжку, якщо ii знайду в iнетi, прочитаю, дякую. А твiр обовязково зараз прослухаю. Успiхiв вам, Дмитре!




  8. Андрій :
    Добрий день! Допоможіть знайти інформацію про Михайла Морозюка — українського співака і диригента 18 ст. Музичну освіту здобув у Почаєві. 1766 р. був учителем семиголосого співу у м. Бродах (Львівська обл.) Народився у с. Березів.

  9. Євген Смотрицький :

    Нагадую про композитора Якова Цегляра: http://bulvar.com.ua/gazeta/archive/s34_4525/2566.html


  10. Степан :

    Цікаво, чи маєте інформацію про таких композиторів:

    Олександер Архангельський,

    Ілля Цьорох,

    Григорій Курцеба (сучасний),

    Роман Гурко (сучасний).


    ((Посилання додано адміністратором))


  11. Сергій Ярунський :

    А де Рунчак, Зажитько, Безбородько, Алмаші, Коломієць, Юріна, Польова, Денисенко, Цепколенко???

    • Дмитро :

      :)

      Ми публікуємо матеріали, коли у вони у нас є. І перш за все — ми публікуємо звучання (з дозволу авторів, диригентів, родичів).

      Але навіть коли у нас є звучання і дозвіл, ми збираємо інформацію, на це теж треба ресурси.

      Можете із чимось допомогти??? — ми ніколи не відмовляємося від допомоги.

      ps. Польова. Так, усе, що є, здається. Допомагайте!



  12. bajlo natalja :

    Просила б вас відомості про українського композитора Богдана (Мойсея) Дрозда, його творчість, духовні твори. Дякую.


  13. Ola :

    Митці України.
    26 вересня виповнюється 172 роки від дня народження Михайла Калачевського – українського композитора, піаніста, автора першої української симфонії, громадського діяча, юриста, (1851-1907).
    Архів композитора був знищений, тому дані щодо його біографії і навіть прізвища – Калачевський чи Колачевський – суперечливі. Народився майбутній композитор у маєтку свого діда на хуторі Федорівці біля с.Попівка (нині Кіровоградщина).
    Частина творчої спадщини Михайла Калачевського, яка дійшла до нас, невелика, зокрема, струнний квартет, фортепіанне тріо, романси, фортепіанні твори, «Реквієм». Збереглося також 19 романсів, 4 п’єси для фортепіано і партитура «Української симфонії».


Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору