«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспіви

Літургікон, або Служебник

На славу Святій, Єдиносущній, Животворчій і Нероздільній Тройці, Отцю, і Сину, і Святому Духові — на спасіння вірних Української Православної Церкви цю священну книгу «Служебник» до друку приготувала і зредагувала Комісія богослужбових книг Науково-Богословського інституту Української Православної Церкви в Сполучених Штатах Америки при архипастирській опіці й авторитетних порадах Високопреосвященніших Іоана — митрополита Української Православної Церкви Сполучених Штатів Америки, Іларіона — митрополита Української Греко-Православної Церкви Канади і Никанора — архиєпископа Київського і Чигиринського і митрополита Української Автокефальної Православної Церкви на еміграції.

Собор єпископів Української Православної Церкви в Сполучених Штатах Америки благословляє цю священну книгу «Служебник» до друку і богослужбового вжитку.

† Митрополит Іоан
† Архиєпископ Мстислав
† Архиєпископ Володимир

Року Божого 1963-го, лютого 12 дня, у день Собору трьох Святителів — Василія Великого, Григорія Богослова й Іоана Золотоустого.

З огляду на вичерпання першого накладу цього «Служебника», що його видала наша Церква на чужині, та на зростаючий попит на неї в Україні, благословляю перевидати цю священну книгу другим накладом.

† Мстислав, митрополит УАПЦеркви

Провідна неділя, 7 травня 1989 р.Б.

Оселя св. ап. Андрія Первозваного, С. Бавнд Брук, Н. Дж США

Український центр візантиністики і патрології (Київ) за участи Колегії Патріярха Мстислава (Харків) і Львівського ставропіґійного братства апостола Андрія Первозваного (Львів) здійснює перевидання тексту «Служебника» в перекладі сучасною українською мовою, опублікованого Українською Православною Церквою в США 1963 р. Зберігаючи мову перекладу, редакція виправила наявні граматичні помилки й опечатки, усунула недоліки коректури, доповнила текст частинами, відсутніми у виданнях 1963 і 1989 pp. Використано «Служебник» свт. Петра Могили (1629), сучасні видання Антіохійської Православної Церкви, Елладської Православної Церкви, Російської Православної Церкви, Румунської Православної Церкви.

Видання Літургікона присвячене

15-ій річниці Першого Всеукраїнського Православного Собору 5–6 червня 1990 року і обрання Святішого Патріярха Мстислава

©Навчальні відомості. Переклад блаженної пам’яти митрополита Полікарпа. (Сікорського) з незначними мовними виправленнями.

© Служебник. С. Бавнд-Брук, Нью-Джерсі (США), 1963.

© Літургікон або Служебник Київ-Харків-Львів, 2005.

ЗМІСТ

Чин Святої і Божественної Літургії

Молитви на благословення та освячення

Тропарі, кондаки, величання, прокимни, алилуя та причасні


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору