«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЛітургікон, або Служебник

Освячення колива

Коливом називається кутя або варена пшениця, змішана з медом і оздоблена рідними солодкими овочами, яку приносять до церкви на честь і пам’ять Владичних свят і Божих святих.

Якщо коливо принесене для благословення на вечірні, то освячення звершується після «Нині відпускаєш» і належних за Уставом тропарів.

Коли ж це буде на Святій Літургії, то після заамвонної молитви співається тропар і кондак святого.

Покадивши, диякон виголошує: Господеві помолімось.

Люди: Господи, помилуй.

Священик: Господи, Ти все створив словом Своїм і звелів землі родити найрізніші плоди на насолоду і поживу нам; ними Ти трьох отроків і Даниїла, що були у Вавилоні, відживляв, показавши їх світлішими від тих, що споживали ласощі Сам, Всеблагий Царю, і зерна ці з різними плодами благослови і всіх, що їх споживають, освяти, бо принесені вони рабами Твоїми на славу Твою, на честь святого Твого… (імена) і в пам’ять тих, що в благочестивій вірі спочили. А тим, що приоздобили це і творять пам’ять, подай, Господи, все, що вони просять для спасіння, і насолоду вічних Твоїх благ, молитвами пречистої Владичиці нашої Богородиці і Вседіви Марії, і святого… (імена), що його пам’ять творимо, і всіх святих Твоїх.

Бо Ти все благословляєш і освячуєш, Боже наш, і Тобі славу віддаємо, з Безначальним Твоїм Отцем і з Пресвятим і Милосердним і Животворчим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Люди: Амінь

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Сторінки

Важливе

Останні відгуки

Канали RSS

Нагору