«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЛітургікон, або Служебник

Додаткові прохання на літургії

На всяке прохання

На великій єктенії (після прохання «За подорожніх…»)

Щоб Господь Бог наш ласкаво прийняв на Свій наднебесний жертовник нинішню подяку і благання нас, недостойних рабів Своїх, і милосердно помилував нас, Господеві помолімось.

Щоб визволив Він рабів Своїх… (імена) від усякої журби, гніву, біди і від усіх ворогів видимих і невидимих та щоб здоров’ям, довголіттям і спокоєм завжди обдаровував їх, Господеві помолімось.

На потрійній єктенії (після прохання «Ще молимось за боголюбиву і Богом бережену Україну…»):

Дякуючи з острахом і трепетом, як раби недостойні, Твоєму милосердю, Спасе і Владико наш, Господи, за Твої добродійства, що їх щедро подав Ти рабам Твоїм, припадаємо і хвалу Тобі, як Богові, приносимо і жалісно взиваємо: визволи з усякого лиха рабів Твоїх … (імена) і завжди, як Милосердний, на добро наверни волю всіх нас; щиро молимось Тобі; вислухай нас і помилуй.

Як нині вислухав Ти, Господи, молитви рабів Твоїх і виявив на них милосердя чоловіколюбства Твого, так і надалі сповни, не облишаючи, всі добрі бажання вірних Твоїх задля слави Твоєї і пошли їм багату милість Твою, пробачаючи всі гріхи їх, — молимось Тобі: вислухай нас і помилуй.

Як кадило запашне і жертвоприношення достатні, нехай стане ця наша подяка перед величністю слави Твоєї, Всеблагий Владико, і пошли з висот небесних рабам Твоїм … (імена) щедру ласку і дари Твої, подай здоров’я і безгрішне довге життя та успіх у всіх добрих намірах їх, молимось Тобі, Царю Всемилосердний: ласкаво вислухай і скоро помилуй.

За хворих

На великій єктенії: Щоб, як недужу жінку хананейську, яка з вірою доторкнулась до одежі Господа і стала уздоровлена, вислухав Господь молитви і нас, недостойних рабів Своїх, і зцілив хворих рабів Своїх… (імена), Господеві помолімось.

Щоб, як колись зцілив Господь розслабленого словом божественної ласки Своєї, так скоро і хворих рабів Своїх… (імена) з постелі недуги підняв і здоров’я послав, Господеві помолімось.

На потрійній єктенії: Лікарю душ і тіл, Христе Спасителю наш, з щирим і журливим серцем до Тебе звертаємось і з сльозами Тебе благаємо: зціли хворість, заспокой душевні і тілесні страждання рабів Твоїх і прости всі гріхи вільні й невільні, молимо Тебе, Всемилостивий Владико: вислухай нас і помилуй.

Милосердний Господи, що не хочеш смерти грішників, але щоб вони навернулися і живими були, змилосердься і помилуй рабів Твоїх… (імена), спини хворість, відверни страждання і всю неміч, подай сильну помічну руку і як доньку Яїрову від ложа недуги підняв Ти, підійми і уздоров, молимось Тобі: вислухай і помилуй.

За воїнів

На потрійній єктенії: Ще молимось Господу Богу нашому, щоб вислухав голос моління нас грішних і охоронив всіх людей країни нашої в час тяжких іспитів, та помилував рабів Своїх, воїнів… (імена), щоб зберіг їх від смертоносної рани і всякої хворости душевної і тілесної, щоб охоронив від усякої журби, лиха, гніву і недолі та дав їм повернутися здоровими і щасливими, Всемилостивий Господи, вислухай нас і помилуй.

За рідних і близьких

На потрійній єктенії: Господи Боже наш, Ти Всемогутній правиш небом і землею та пам’ятаєш і про найменше створіння Твоє. З вірою і любов’ю благаємо Тебе: обдаруй ласкою Твоєю рабів Твоїх… (імена), постав коло них охоронителя ангела Твого і направ дні життя їх на стежку сповнення закону Твого; просвіти розум їх пізнанням заповідей Твоїх; зміцни силу волі їх бажанням усього доброго і справедливого; огрій серце їх Твоєю святою любов’ю і співчутливістю до ближніх своїх; прости усі гріхи їх, збережи від усякої недуги, заспокой у смутку, пошли все добре і корисне в житті їх, а найбільше — Твою небесну ласку, молимось Тобі, Всемилостивий: вислухай нас і помилуй.

Про здоров’я

На потрійній єктенії: Ще молимось Господу Богу нашому, щоб вислухав голос молитви нас, грішників, і помилував рабів Своїх … (імена) та охоронив їх від усякого смутку, біди, досади і нужди та від усякої недуги душевної і тілесної, подав їм здоров’я та довгий вік, промовмо всі: скоро вислухай і милостиво помилуй.

Про засмучених

На потрійній єктенії: Глянь з висоти святої оселі Твоєї, Господи Боже наш, і, як Добрий та Милостивий, полегши тугу, недолю, горе та смуток людей Твоїх. Яви силу Твою і прийди та захисти нас, щоб не зрадів ворог, погибель нашу бачачи, молимось: вислухай і помилуй.

Про поневолених

На потрійній єктенії: Владико Христе Боже наш, що бідного визволяєш від насильника і рятуєш безрадного, Сам Милостивий і рабів Твоїх — братів і сестер наших… (імена), що в біді, засланні, неволі та в оковах перебувають, — милостиво звільни, щирим серцем молимось Тобі: вислухай і помилуй.

Про безпритульних

На потрійній єктенії: Господи Ісусе, Милостивий Спасителю наш, зглянься на знедолений люд наш, що сини і дочки його, притулку людського не маючи, по світі поневіряються; прикороти кару Твою на нас і поверни рабів Твоїх … (імена) до рідної оселі їх, щоб у спокої працею та побожним життям Тебе славили. Молимось Тобі, Милосердний Господи: вислухай нас і помилуй.

Про ворогів

На потрійній єктенії: Із святим Стефаном взиваємо до Тебе, Милостивий Господи: не постав гріха ворогам нашим, що ненавидять і кривдять нас, але з великого милосердя Твого наверни їх до покаяння і помилуй їх. Нас же від усякого зла захисти і спаси від намірів ради їх лукавої та підступів всесильною Твоєю правицею, молимось Тобі, Всесильний Царю: скоро вислухай і милостиво помилуй.

За учнів

На потрійній єктенії: Господи, зглянься ласкаво і на учнів цих … (імена) і даруй належну престолові Твоєму мудрість, всели в серця їхні, щоб навчилися вони того, що тобі угодне, молимось: вислухай і помилуй.

Охорони їх від усякого набігу ворожого, збережи в православній вірі, у всякій праведності і чистоті протягом всього їхнього життя, щоб вони відзначались мудрістю і розумом у сповнюванні Твоїх заповідей, на славу пресвятого імени Твого, молимось, Милосердний Господи: вислухай і помилуй.

Про примноження любови і викорінення ненависти

На потрійній єктенії: Господи, Боже наш, як Милосердний, зглянься на позбавлену любови землю серця нашого, терням ненависти, самолюбства і безмірних безчинств страшно обледенілу, щоб, краплю ласки Пресвятого Твого Духа спустивши, Ти щедро зросив її, щоб вона плодоносила і з полум’я любови до Тебе виростила коріння усіх добрих починань, страх Божий, неліниві піклування про правдиве спасіння, викорінення усіх страстей та лукавств, — до Тебе, Доброчинця нашого, молимось: скоро вислухай і помилуй.
Ти ученикам заповідь нову дав, щоб любити один одного, Владико, онови її благодаттю Пресвятого Твого Духа правдивою в душах і серцях наших, щоб ми старалися не про себе, а про Твою славу, а наше спасіння; молимось, Доброчинцю Ласкавий: вислухай і помилуй.

Ти найбільшу і першу нам дав заповідь, щоб ми любили Тебе, Бога і Творця нашого, всією душею і силою нашою; та іншу до неї подібну, щоб любили ближнюю як самих себе; та що на тих заповідях побудований увесь закон і пророцтва. Ти нас цього навчив, щоб ми благодаттю Святого Твого Духа їх виконували і Тобі, Спасителю наш, догоджаючи, отримали Твої милосердні обітниці. До Тебе, Владики нашого, уклінно припадаючи, молимось: вислухай нас і помилуй.

Про ув’язнених

На великій єктенії: Щоб простив Господь Бог рабам Своїм … (імена) всі провини їх і щоб стали вони милостиві та лагідні, Господеві помолімось.
Щоб скоро був почутий голос моління нашого й від кайданів і в’язниці милостиво звільнили їх, Господеві помолімось.

Щоб як колись ревну молитву Церкви Своєї за Петра, і нашу тепер милостиво почув і від кайданів рабів Своїх… (імена) звільнив, Господеві помолімось.

Щоб з багатих щедрот й милости Своєї від усякого лиха позбавив і звільнив рабів Своїх … (імена), Господеві помолімось.

Щоб учинив милість з рабами Своїми … (імена) й від усіх лих і скорбот, і від в’язниці, як Йосифа колись у Єгипті, силою Своєю скоро звільнив, Господеві помолімось.

На потрійній єктенії: Христе, що Петра з кайданів і в’язниці вивів і неушкодженого Церкві Твоїй показав, і рабів Твоїх… (імена), що за них ми сьогодні молимося, як Милосердний, помилуй і від кайданів визволи, молимось Тобі, Всемилостивий Спасе: вислухай і помилуй.

Ти, що рятуєш бідного і вбогого від сильного, тих, що не мають помічника, рабів Твоїх, що в лихах і ув’язненні й у кайданах перебувають, як Щедрий, милостиво визволи, ревно молимось Тобі: скоро вислухай і, як Щедрий, помилуй.

Ти, що колись у Єгипті ув’язненого Йосифа преславно визволив, і тепер рабів Твоїх, що Тебе через нас закликають, від кайданів і важкої біди визволи, молимось Тобі, Рятівнику Милостивий: вислухай і скоро помилуй.

Проти посухи

На великій єктенії: Щоб не пом’янув Господь Бог беззаконь і неправд людей Своїх і відвернув від нас гнів Свій, праведно спрямований на нас, і не згубив нас голодом і спрагою, Господеві помолімось.

Щоб добре поліття і дощі вчасні на плодоносіння милостиво посилав Ти землі й людям Своїм, Господеві помолімось.

Щоб у гніві Своїм Ти не згубив людей Своїх і худобу, але повелів хмарам з неба дощ пролити і на плодоносіння зросити землю, Господеві помолімось.

Щоб повелів Ти землі зростити плоди на розраду й поживу людям Своїм і зело на службу чоловікові, траву ж худобі, Господеві помолімось.

Щоб милостиво зглянувся Ти на волання, плач, стогін і ревні молитви старих і молодих, немовлят і всіх людей Своїх і не згубив нас голодом заради гріхів наших, але помилував від смерти душі наші й дав у голоді нам поживу, Господеві помолімось.

Щоб прийняті були наші молитви та, як Іллю колись, почув нас Ти дощем і добрим політтям і помилував нас, Господеві помолімось.

На потрійній єктенії: Господи, що не хочеш смерти і грішника, але очікуєш навернення й покаяння його, що зводиш хмари від країв землі, пошли благословення Твоє на нас, що молимось Тобі.

Ти, що вбираєш небо хмарами й готуєш дощ для землі, зрощуєш траву худобі й зілля на службу людям, порятуй людей із худобою, що Тобі моляться.

Дощ вільний і хмару спокійну подай землі, пошли дощ Твій на місця, що потребують і просять його, та спаси, Чоловіколюбче, нас, що молимось Тобі.

Про примирення в Церкві Святій

На потрійній єктенії: Щоб Господу Богу нашому добру раду Святій Своїй Соборній і Апостольській Церкві в серця управителів надихнути, а також Святій Церкві мир досконалий дарувати; промовмо всі: Господи, вислухай нас і помилуй.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Сторінки

Важливе

Останні відгуки

Канали RSS

Нагору