«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЛітургікон, або Служебник

Молитви після причастя

Слава Тобі, Боже. Слава Тобі, Боже. Слава Тобі, Боже.

Подячна молитва 1

Дякую Тобі, Господи Боже мій, що Ти не відкинув мене грішного, а сподобив стати учасником святощів Твоїх. Дякую Тобі, що сподобив Ти мене недостойного причаститися Пречистих Твоїх і Небесних Дарів. Але, Владико Чоловіколюбче, що задля нас помер єси і воскрес і дарував Страшні оці і Животворчі Тайни на добро й освячення душ і тіл наших, дай, щоб вони і мені стали на зцілення душі й тіла, на відігнання всякого супротивника, на просвітлення очей серця мого, на спокій душевних сил моїх, на віру неосудну, на любов нелицемірну, на повноту мудрости, на додержання заповідей Твоїх, на примноження божественної Твоєї благодати і Царства Твого осягнення; щоб цим усім у святині Твоїй збережений, завжди пам’ятав я благодать Твою і вже не для себе жив, а для Тебе, нашого Владики і Доброчинця. І так, покинувши це життя в надії на життя вічне, вічний осягнув спокій, де не перестає голос тих, що святкують, і насолода безмежна тих, що бачать лиця Твого красу несказанну. Ти бо єси правдиве бажання і радість невимовна тих, що люблять Тебе, Христе Боже наш, і Тебе величає все творіння повіки. Амінь.

Молитва 2, свт. Василія Великого

Владико Христе Боже, Царю віків і Творче всього, дякую Тобі за все добре, що подав мені, і за причастя Пречистих і Животворчих Твоїх Таїн. Благаю Тебе, Добрий і Чоловіколюбний, охорони мене покровом Твоїм і в захисті крил Твоїх і дай мені аж до останнього мого зітхання з чистим сумлінням причащатися святощів Твоїх на відпущення гріхів і на життя вічне. Ти бо єси Хліб Життя, Джерело святині, Податель добра, і Тобі славу віддаємо з Отцем і Святим Духом нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитва 3, Симеона Метафраста

Ти, що дав мені Тіло Своє добровільно на поживу, Ти вогонь, що палиш недостойних, не спали мене, Творче мій. Але пройми члени мої, всі сустави, нутро, серце. Спали терня провин моїх, душу освяти, думки очисти, сустави разом із кістьми зміцни, п’ять змислів моїх просвіти. Всього мене наповни страхом Твоїм. Завжди покривай, бережи і охорони мене від усякого діла та слова душетлінного. Очисти, обмий і прикраси мене, оздоб, врозуми і просвіти мене. Учини мене оселею Твого Духа Єдиного, а вже не оселею гріха, щоб по причасті від мене, як від дому Твого і як від вогню, втікали злочинець всякий і всяка недоля. На заступників перед Тобою кличу всіх святих, чини безтілесних, Предтечу Твого, апостолів премудрих, а з ними і Матір Твою пренепорочную, чистую. Молитви їх прийми, Христе мій Милосердний, і сином світла слугу Твого вчини. Ти бо, Благий, Єдиний єси і освячення душ наших і світлість, і Тобі, Богові і Владиці, належно славу всі віддаємо повсякдень. Амінь.

Молитва 4

Тіло Твоє Святеє, Господи Ісусе Христе, Боже наш, нехай буде мені на життя вічне і Кров Твоя Дорогоцінна на відпущення гріхів. Нехай же буде мені причастя це на радість, здоров’я і утіху; а на страшному і другому пришесті Твоєму сподоби мене грішного стати праворуч слави Твоєї, молитвами пречистої Твоєї Матері і всіх святих. Амінь.

Молитва 5, до пресвятої Богородиці

Пресвятая Владичице Богородице, світло затемненої душі моєї, надіє, покрове, пристановище, утіхо, радосте моя, дякую Тобі, що сподобила мене недостойного бути причасником Пречистого Тіла і Дорогоцінної Крови Сина Твого. Ти, що породила Світ істинний, просвіти мої мисленні очі серця. Ти, що породила Джерело безсмертя, оживи мене, через гріх на смерть засудженого. Ти, Милостивого Бога милосердная Мати, помилуй мене і дай мені жаль і каяття в серці моєму, і покору в думках моїх, і взивання з неволі помислів моїх; і сподоби мене до останнього зітхання неосудно приймати Пречистих Таїн освячення на зцілення душі й тіла. І дай мені сльози покаяння і визнання, щоб величати й славити Тебе всі дні життя мого. Бо Ти благословенна і препрославлена єси навіки. Амінь.

Нині відпускаєш у спокої раба Твого, Владико, як і сказав Ти, бо побачили очі мої спасіння Твоє, що приготував Ти всім людям, світло на просвіту народів і славу людей Твоїх Ізраїля.

Святий Боже… Пресвятая Тройце… Отче наш…

Тропарі відпусту літургії свт. Іоана Золотоустого

Благодать уст Твоїх засяявши, як світло вогню, освітила увесь світ, не скарби сріблолюбства світові здобула, а показала нам висоту смиренномудрости; отче Іоане Золотоустий, що навчаєш словами своїми, моли Слово, Христа Бога, спасти душі наші.

Слава… Іоане Золотоустий, всеблаженний, преподобний! Ти Божу благодать з небес прийняв єси і своїми устами навчаєш усіх поклонятися Єдиному в Тройці Богові. Достойно величаємо тебе, ти бо єси наставник, що Божественне являє.

І нині… Заступнице християн усердная, Молитвенице до Творця надійная, не погордуй молитвами грішників, але поспішися, як благая, на поміч нам, що з вірою взиваємо до Тебе: поспішися на молитву і скоро прийди на благання, бо Ти заступаєшся завжди за тих, що почитають Тебе, Богородице.

Господи, помилуй (12 разів). Слава… і нині…

Чеснішу… Господи, помилуй (тричі).

Христос (у неділю — що воскрес із мертвих), Істинний Бог наш, молитвами пречистої Своєї Матері, святого отця нашого Іоана, архиєпископа Царгородського, Золотоустого, і всіх святих, помилує і спасе нас, бо Він Милосердний і Чоловіколюбець. Амінь.

Тропарі відпусту літургії свт. Василія Великого

Пролунала твоя проповідь по всій землі, що прийняла слово твоє, яким достойно навчав єси, природу єства з’ясував єси, звичаї людські впорядкував єси, царське священство, преподобний отче Василію, моли Христа Бога за спасіння душ наших.

Слава… Явився єси основою Церкви непохитною, подаючи всім людям скарб невідійманий, правилами твоїми запечатавши, від неба явлений Василію преподобний.

І нині… Заступнице християн усердная… (див. вище).

Господи, помилуй (12 разів). Слава… і нині…

Чеснішу… Господи, помилуй (тричі).

Христос, (у неділю — що воскрес із мертвих), Істинний Бог наш, молитвами пречистої Своєї Матері, святого отця нашого Василія Великого архиєпископа Кесарії Каппадокійської, і всіх святих, помилує і спасе нас, бо Він Милосердний і Чоловіколюбець. Амінь.

Тропарі відпусту літургії свт. Григорія Двоєслова

Ти від Бога з небес божественну благодать прийняв, славний Григорію, і Його силою зміцнюваний, по-євангельському прямувати зволив, через що від Христа подяку за труди дістав ти, всеблаженний; моли Його, щоб спаслися душі наші.

Слава… Провідником, подібним до Начальника пастирів Христа, виявився ти, отче Григорію, спрямовуючи до небесного пристановища череду ченців, і звідти навчив ти Христову отару Його заповідей; а тепер радієш з ними й звеселяєшся в небесних оселях.

І нині… Заступнице християн усердная… (стор. 327).

Господи, помилуй (12 разів). Слава… і нині…

Чеснішу… Господи, помилуй (тричі).

Христос, Істинний Бог наш, молитвами пречистої Своєї Матері, святого отця нашого Григорія Двоєслова, папи Римського, і всіх святих, помилує і спасе нас, бо Він Милосердний і Чоловіколюбець. Амінь.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору