«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЛітургікон, або Служебник

Дев’ятий час

Священик: Благословенний Бог наш завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Читець: Амінь. Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі. Царю Небесний. Святий Боже. Пресвятая Тройце. Отче наш.

Священик: Бо Твоє є Царство…

Читець: Амінь. Господи, помилуй (12 разів). Слава…, і нині…

Прийдіть, поклонімось… (тричі).

І читець читає псалми. Священик, учинивши три поклони, знов увіходить до вівтаря.

Псалом 83

Які любі оселі Твої, Господи сил! Жадає і лине душа моя до двору Господнього; серце моє й тіло моє радісно прагнуть до двору Господнього. Бо й пташка знаходить собі домівку і ластівка гніздо собі, щоб вивести пташенят своїх коло вівтарів Твоїх, Господи сил, Царю мій і Боже мій. Блаженні ті, що живуть у домі Твоїм, повіки вони будуть хвалити Тебе. Блаженні люди, котрих сила в Тобі і в яких у серці стежки направлені до Тебе. Ідучи долиною плачу, вони знаходять джерела води. Законодавець покриває їх благословенням. Вони переходять від сили в силу і являться перед Богом на Сіоні. Господи, Боже сил, почуй молитву мою! Зглянься, Боже Яковів. Захиснику наш, Боже! Прихилися і поглянь на лице помазаника Твого. Бо один день у дворах Твоїх краще за тисячі днів. Бажаю краще стояти коло порога в домі Бога мого, аніж перебувати мені в палацах грішників. Бо Бог є сонце й захист. Милість і правду любить Господь Бог і подає славу й благодать. Господь не позбавить добра тих, що ходять у чистоті Господи, Боже сил! Блаженний чоловік, котрий надіється на Тебе.

Псалом 84

Господи, Ти змилувався над землею Твоєю, повернув з неволі синів Якова. Ти простив провину народу Твого, покрив усі гріхи їх. Ти спинив увесь гнів Твій і відвернув від гніву ярости Твоєї. Поверни нас, Боже, Спасителю наш, і спини гнів Твій проти нас. Чи ж довіку будеш гніватися на нас? Невже ж продовжиш гнів Твій від роду в рід? Боже, повернися і оживи нас, щоб зрадувався Тобою народ Твій. Яви нам, Господи, милість Твою і Твоє спасіння дай нам! Почую, що скаже про мене Господь Бог. Він скаже мир народові Своєму і преподобним Своїм, тим, що звертають серця свої до Нього. Так близько спасіння Його до тих, що бояться Його, щоб слава Його перебувала на землі нашій. Милість і справедливість зустрілися, правда і мир привіталися. Істина від землі засяяла, а правда з неба прихилилася. Бо Господь пошле нам добро, і земля наша дасть плід свій. Правда піде перед Ним і направить на путь стопи наші.

Псалом 85

Прихили, Господи, вухо Твоє і почуй мене, бо я немічний і вбогий. Охорони душу мою, бо я відданий Тобі Боже мій, спаси раба Твого, що надіється на Тебе. Помилуй мене, Господи, бо я взиваю до Тебе кожного дня. Звесели душу раба Твого, бо до Тебе я підношу душу мою. Бо Ти, Господи, милосердний і лагідний, і вельми милостивий до тих, що призивають Тебе. Почуй, Господи, молитву мою і уваж на голос благання мого. В день суму мого я взиваю до Тебе, бо Ти почуєш мене, Боже. Немає між богами такого, як Ти, Господи, і ніщо не може зрівнятися з ділами Твоїми. Всі народи, що їх створив Ти, прийдуть і поклоняться Тобі, Господи, і прославлятимуть ім’я Твоє. Бо Ти великий і твориш чудеса, Ти — Бог єдиний. Настав мене, Господи, на путь Твою, і буду ходити в істині Твоїй. Утверди серце моє в страху перед іменем Твоїм. Буду вихваляти Тебе, Господи, Боже мій, всім серцем моїм і прославлятиму ім’я Твоє повіки. Бо велика милість Твоя наді мною: Ти визволив душу мою із пекла найглибшого. Боже! Беззаконники повстали проти мене і юрба сильних шукає душі моєї, і не мають Тебе перед собою. Ти ж, Господи, щедрий і милостивий, довготерпеливий і многомилостивий і істинний. Зглянься на мене і помилуй мене; дай силу слузі Твоєму, спаси сина раби Твоєї. Покажи на мені ознаку милости Твоєї, щоб побачили ненависники мої і посоромились, що Ти, Господи, допоміг мені і втішив мене.

І знову: Покажи на мені ознаку милости Твоєї, щоб побачили ненависники мої і посоромились, що Ти, Господи, допоміг мені і втішив мене.

Слава… і нині… Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі).

Господи помилуй (тричі).

Згідно з Уставом тут читаються кафизми.

Тропарі

Якщо співається «Бог Господь», то проказуємо Слава… і тропар дня, свята або святого, а потім: І нині.. Богородичний «Ти, Милосердний, що задля нас від Діви народився..»

Тропар 9 часу, гл. 8

У Великий піст, коли співається «Алилуя», священик виголошує тропар, а потім стихи. Люди співають тропар тричі — за кожним стихом.

Священик: Ти, що о дев’ятій годині ради нас тілом смерти зазнав, умертви нашого тіла хотіння і спаси нас.

Стих: Нехай наблизиться молитва моя до Тебе, Господи, по слову Твоєму врозуми мене.

Стих: Нехай дійде благання моє до Тебе, Господи, по слову Твоєму визволи мене.

Священик: Слава…

Читець: І нині…

Богородичний

Ти, Милосердний, що задля нас від Діви народився і розп’яття перетерпів, смертю смерть знищив і, як Бог, явив воскресіння; не погордуй тими, що їх Ти сотворив рукою Твоєю; покажи Твоє, Милостивий, чоловіколюбство. Прийми заступницею за нас Богородицю, що Тебе породила, і спаси, Спасе наш, людей, що у відчаї.

Не залиш нас до кінця ради імени Твого Святого, не зруйнуй заповіту Твого й не віддаляй милости Твоєї від нас задля улюбленого Тобою Авраама, і задля Ісаака, раба Твого, і Ізраїля святого Твого.

Святий Боже… Пресвятая Тройце… Отче наш… (стор. 6).

Священик: Бо Твоє є Царство…

Читець: Амінь.

Якщо нема Великого посту, то проказуємо кондак свята, святою або дня. А під час Великого посту, або як кондака нема, проказуються оці тропарі, гл 8:

Бачивши Начальника життя, що на хресті висів, розбійник мовив. «Якби розп’ятий з нами не був Богом у тілі, сонце не сховало б проміння і не тряслася б, тремтячи, земля. Але Ти, Господи, що все терпиш, пом’яни мене у Царстві Твоїм».

Слава… Посеред двох розбійників мірилом справедливости став хрест Твій; із них один тягарем хули до пекла був приведений, а другий звільнився від гріхів для пізнання Тебе Богом. Христе Боже, слава Тобі.

І нині… Агнця і Пастиря, і Спасителя світу на хресті бачивши, Мати Твоя мовила, плачучи: «Сину й Боже мій, світ веселиться, визволення приймаючи, але моє серце горить, дивлячись на розп’яття Твоє, яке Ти за всіх терпиш».

Господи, помилуй (40 разів).

Молитва часу

Ти, що повсякчас і кожну годину… (стор. 130).

Господи, помилуй (тричі). Слава… і нині… Чеснішу…

Іменем Господнім, благослови, отче.

Священик: Боже, змилуйся над нами і благослови нас, осяй нас світлом Твоїм і помилуй нас.

Читець: Амінь.

Молитва прп. Єфрема Сиріна: Господи і Владико життя мого! (стор. 32), лише з 3-ма великими поклонами.

Молитва св. Василія Великого

Владико, Господи Ісусе Христе, Боже наш, довготерпеливий до наших провин, що сподобив нас дожити до цієї години, коли на животворчому дереві розп’ятим бувши, вхід у рай відкрив єси благорозумному розбійникові і смертю смерть знищив, очисти нас, грішних, недостойних рабів Твоїх. Бо нагрішили ми й беззаконня натворили, і недостойні ми піднести очі наші й глянути на висоту небесну, тому що залишили путь правди Твоєї і пішли по волі серця нашого. Але молимо Твоє незрівнянне милосердя: зглянься на нас, Господи, з безмежної милости Твоєї і спаси нас задля слави імени Твого святого, бо марно йдуть дні наші. Визволи нас із рук супротивника і прости нам гріхи наші, і умертви тіла нашого пристрасті, щоб, старої позбувшися людини, в нову ми зодяглися та жили для Тебе, нашого Владики й Доброчинця, і так, ідучи за Твоїми повеліннями, досягли вічного спокою, де оселя всіх, що радуються. Бо Ти єси істинна втіха і радість для тих, що люблять Тебе, Христе Боже наш, і ми славу віддаємо Тобі з Предвічним Твоїм Отцем і Пресвятим і Милосердним і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Відпуст

Священик: Слава Тобі, Христе Боже, надіє наша, слава Тобі.

Люди: Слава… і нині… Господи, помилуй (тричі). Благослови.

Священик: Христос, Істинний Бог наш, молитвами пречистої Своєї Матері і всіх святих, помилує і спасе нас, бо Він Милосердний і Чоловіколюбець.


Пошук

Сторінки

Важливе

Останні відгуки

Канали RSS

Нагору