БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЛітургікон, або Служебник

Освячення верби

Пальмове галуззя та вербу освячують на утрені після Євангелія або після заамвонної молитви на Святій Літургії. Священик кадить галузки. Співці співають тропар Квітної неділі.

Диякон: Господеві помолімось.

Люди: Господи, помилуй.

Священик: Господи Боже наш, Ти, що сидиш на херувимах, Ти підніс силу Твою і послав Єдинородного Синя Твого, Господа нашого Ісуса Христа, спасти світ хрестом, похороном і воскресінням Своїм, — Його, що прийшов до Єрусалиму на вільні страждання, сьогодні люди, що сидять у темряві й тіні смерти, зустрінули, взявши, як знамено воскресіння, віття дерев і галузі пальмові.

Сам, Владико, збережи і охорони і нас, що віття це за прикладом тих в цей передсвяточний день несемо в руках. Щоб, як і ті народи й діти викликували Тобі: «Осанна!» — так і ми в піснях і співах духовних досягли животворчого триденного воскресіння в Тому ж Христі Ісусі, Господеві нашому. З Ним Ти благословен з Пресвятим, Милосердним і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Люди: Амінь.

Священик: Мир усім.

Люди: І духові твоєму.

Диякон: Голови ваші вклоніть перед Господом.

Люди: Тобі, Господи.

Священик: Господи Боже Вседержителю! Ти вказав на Церкву через образ ковчега при праведникові й угодникові Ноєві, провіщаючи пришестя Пресвятого Духа через голуба, що приніс оливну галузку. Цей образ завершили діти юдейські, зустрічаючи Тебе з віттям оливним і галузями, викликуючи Тобі; «Осанна в небі, благословен, хто йде в ім’я Господнє!» Сам, отже, Господи Ісусе Христе, Боже наш, Ти, що благословив народ, який зустрічав Тебе з віттям, — благослови та освяти і віття й галузі ці, щоб усі, хто приймають їх, прийняли покров для душі своєї й тіла; щоб стало це віття ліком для нашого спасіння й тайною Твоєї благодати; щоб всі, хто приймає їх, де б не знаходились, Твоє благословення отримали; Ти ж, прогнавши всяку противну силу, покрив Своєю правицею тих, кого викупив Ти Своєю Чесною Кров’ю, — щоб ми всі одностайно заспівали Тобі Осанна в небі, благословен Ти, що йдеш судити правдою, з Отцем і Святим Духом, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Люди: Амінь.

Священик окроплює свяченою водою галуззя, проказуючи: Благословляються і освячуються віття й галузі ці окропленням води цієї свяченої в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. (Тричі).