«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЛітургікон, або Служебник

Шостий час

Священик: Благословенний Бог наш завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Читець: Амінь. Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі. Царю Небесний. Святий Боже. Пресвятая Тройце. Отче наш.

Священик: Бо Твоє є Царство…

Читець: Амінь. Господи, помилуй (12 разів). Слава… і нині.. Прийдіть, поклонімось… (тричі).

І читець читає псалми. Священик, учинивши три поклони, знов увіходить до вівтаря.

Псалом 53

Боже, в ім’я Твоє спаси мене і силою Твоєю допоможи мені. Боже, почуй молитву мою і вислухай слова уст моїх. Бо чужі повстали на мене і сильні шукають душі моєї, і не мають вони Бога перед собою. Та ось Бог помагає мені, і Господь підкріпляє душу мою. Він одверне лихо на ворогів моїх. Істиною Твоєю, Боже, Ти вигубиш їх. Від серця принесу жертву Тобі і прославлю ім’я Твоє, бо воно добре. Бо Ти визволив мене від усякого лиха, і на ворогів моїх сміливо дивиться око моє.

Псалом 54

Вислухай, Боже, молитву мою і не зневаж благання мого. Прихилися і вислухай мене, я плачу від туги моєї. І тривожуся від голосу ворожого і від утисків нечестивців. Бо вони горнуть лихо на мене і в гніві ворогують проти мене. Серце моє стривожилося в мені, смертельні страхіття напали на мене. Страх і трепет прийшли на мене і жах обгорнув мене. І я сказав: «Хто дав би мені крила, як у голуба, я б полетів та відпочив би. Полетів би я найдалі, став би жити в пустині, ждучи Бога, щоб спас мене від вітру буйного, від бучі» Розбий, Господи, і роз’єднай змову їх, бо насильство та ворожнечу бачу я в місті. Вдень і вночі вони обходять його по мурах його, а в середині його насильство та кривда. І не зникає з вулиць його насильство та зрада. Але, якби це ворог ганьбив мене, я стерпів би, або якби це ненависник мій величався надо мною, я не зважав би на нього. А то ти, чоловіче-однодумцю мій, приятелю і друже мій, з яким ми щиро сходилися і до дому Божого разом ходили! Нехай загибель прийде на них, бо лукавство в оселях їх посеред них. Я ж до Бога взиваю, і Господь почує мене. Вечером і ранком і опівдні буду благати і молити, і Він почує голос мій. Він визволить душу мою від напасників моїх, бо їх багато в мене. Почує Бог і упокорить їх Той, що перебуває вічно, бо нема в них каяття і не бояться вони Бога. Підіймають руки свої на неповинних і не додержують слова свого. Уста їх масніші від масла, а в серці їх злоба. Масні, як олива, слова їх, але то гострі мечі. Покладайся на Господа в скорботах твоїх, і Він підтримає тебе. Ніколи не дасть він упасти праведникові. Ти, Боже, кинеш їх у яму погибелі. Кровожерні й підступні не доживуть і половини віку свого. А я, Господи, надіюся на Тебе.

Псалом 90

Хто живе надією… (стор. 51).

Слава… і нині… Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі).

Господи помилуй (тричі).

Згідно з Уставом тут читаються кафизми.

Тропарі

Якщо співається «Бог Господь», то проказується Слава… і тропар дня, свята або святого, а потім І нині…, і богородичний «Тому, що через превеликі гріхи наші…».

Тропар 6 часу, гл. 2:

У Великий піст, коли співається «Алилуя», священик виголошує тропар, а потім стихи. Люди співають тропар тричі — за кожним стихом.

Священик: Ти, Христе Боже, що в шостий день і годину на хресті прибив зухвалий гріх Адама в раю, розірви рукописання й наших гріхів і спаси нас.

Стих: Вислухай, Боже, молитву мою і не відкинь моління мого.

Стих: До Бога взиваю, і Господь вислухає мене.

Священик: Слава…

Читець: І нині…

Богородичний

Тому, що через превеликі гріхи наші відваги не маємо, Ти, Богородице Діво, благай Рожденного від Тебе, бо вельми могутня молитва Матері до милосердя Владики. Не відкинь благання грішних, Всечиста, бо Милостивий і спасти може Той, Хто й страждати за нас зволив.

Паремія

Коли співається «Алилуя», далі належить читати паремію.

Тропар пророцтва.

Священик: Будьмо уважні.

Читець: Прокимен на голос … (виголошує прокимен).

Хор співає прокимен.

Священик: Премудрість.

Читець: Пророцтва … читання.

Священик: Будьмо уважні.

Читається паремія.

Священик: Будьмо уважні.

Читець: Прокимен голос … (виголошує прокимен).

Читець: Скоро пошли нам щедроти Твої, Господи, бо зубожіли дуже ми. Поможи нам, Боже, Спасителю наш, задля слави імени Твого; Господи, визволи нас і очисти гріхи наші задля імени Твого.

Святий Боже… Пресвятая Тройце… Отче наш… (стор. 6).

Священик: Бо Твоє є Царство…

Читець: Амінь.

І проказуємо кондак свята, святого або дня. А під час Великого посту, або як кондака нема, проказуються оці тропарі, гл. 2:

Спасіння вчинив Ти на землі, Христе Боже, простерши на хресті пречисті Твої руки і зібравши всі народи, що кличуть: Господи, слава Тобі!

Слава… Пречистому Твоєму образові поклоняємось, Милосердний, благаючи прощення провин наших, Христе Боже, бо Ти з волі Своєї Тілом зійшов на хрест, щоб визволити створених Тобою з ворожої неволі. Тому вдячно співаємо Тобі: Ти радістю наповнив усе, Спасе наш, прийшовши спасти світ.

У понеділок, вівторок і четвер: І нині… Богородице, Ти єси джерело милосердя! Сподоби і нас Твоєї милости; зглянься на грішних людей; покажи, як завжди, силу Твою, на Тебе бо надію покладаючи, співаємо Тобі: «Радуйся!» — як колись Гавриїл, безтілесних архистратиг.

У середу і пятницю — хрестобогородичний: І нині… Препрославлена єси, Богородице Діво, в піснях славимо тебе: Хрестом бо Сина Твого зруйновано пекло, і смерть умертвлено; ми умертвлені встали й життя сподобилися; рай — давню насолоду — здобули. Тому, дякуючи, прославляємо Христа Бога, як Могутнього і Єдиного Многомилостивого.

Господи, помилуй (40 разів).

Молитва часу

Ти, що повсякчас і кожну годину… (стор. 130).

Господи, помилуй (тричі). Слава… і нині… Чеснішу… Іменем Господнім, благослови, отче.

Священик: Молитвами святих отців наших…

У Великий піст виголос:

Священик: Боже, змилуйся над нами і благослови нас, осяй нас світлом Твоїм і помилуй нас.

Молитва при. Єфрема Сиріна: Господи і Владико життя мого! (cтop. 32).

Молитва св. Василія Великого

Боже й Господи сил і всього творіння Создателю! Ти з милосердя і незрівнянної милости Твоєї послав на спасіння роду нашого Єдинородного Сина Твого, Господа нашого Ісуса Христа, і дорогоцінним Його Хрестом рукописання гріхів наших розірвав і переміг Ним начало й владу темряви. Сам, Владико Чоловіколюбче, прийми й од нас, грішних, ці вдячні та благальні молитви, і визволи нас від усякого згубного й темного гріха, і від усіх видимих і невидимих ворогів, що бажають вчинити нам зло. Пригвозди до страху Твого тіла наші й не допусти сердець наших до слів або помислів лукавих, але любов’ю Твоєю пройми душі наші, щоб повсякчас на Тебе дивлячись і світлом Твоїм проваджені, бачачи Тебе, неприступне й вічне Світло, ми безперестанно Тобі похвалу й подяку віддавали, Безпочатковому Отцеві з Єдинородним Твоїм Сином і Всесвятим і Благим і Животворчим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Після цього, якщо співали «Бог Господь», починаємо обідницю, якщо «Алилуя» — то 9 час з Трисвятого.

Якщо у Великий піст богослужіння закінчується шостим часом, то після молитви прп. Єфрема Сиріна — Святий Боже, Пресвятая Тройце, Отче наш. «Бо Твоє є Царство…», Господи, помилуй (12 pазів), молитва св. Василія Великого «Боже й Господи сил…» і малий відпуст.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору