«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЛітургікон, або Служебник

Мале повечір’я

Священик в єпітрахилі виходить перед царські двері й, учинивши три поклони, починає.

Священик: Благословенний Бог наш завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Читець: Амінь. Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі. Царю Небесний. Святий Боже. Пресвятая Тройце. Отче наш (cтop. 6).

Священик: Бо Твоє є Царство…

Читець: Амінь. Господи помилуй (12 разів). Слава… і нині…

Прийдіть, поклонімось… (тричі).

І читець читає повечір’я. Священик, вчинивши три поклони, знов увіходить до вівтаря.

Псалом 50

Помилуй мене, Боже, з великої ласки Твоєї, і з великого милосердя Твого прости провини мої. Особливо обмий мене від беззаконня мого і від гріха мого очисти мене. Бо беззаконня моє я знаю, і гріх мій повсякчас переді мною. Проти Тебе єдиного я згрішив і лукаве перед Тобою вчинив, отже праведний Ти в слові Твоїм і справедливий у присуді Твоїм. Ось бо в беззаконні зачатий я, і в гріхах породила мене мати моя. Бо Ти істину полюбив єси, невідоме і таємне мудрости Твоєї явив Ти мені. Окропи мене іссопом — і очищуся, обмий мене — і стану біліший від снігу. Дай мені почути радість і веселість — і зрадіють кості упокорені. Відверни лице Твоє від гріхів моїх і прости всі беззаконня мої. Серце чисте створи в мені, Боже, і духа правди віднови в нутрі моєму. Не відкинь мене від лиця Твого і Духа Твого Святого не відійми від мене. Поверни мені радість спасіння Твого і Духом могутнім укріпи мене. Навчатиму беззаконників шляхів Твоїх, і нечестиві навернуться до Тебе. Визволи мене від вини кривавої, Боже, Боже спасіння мого, і язик мій радісно славитиме правду Твою. Господи, відкрий уста мої, і язик мій сповістить хвалу Твою. Бо коли б Ти жертви забажав, приніс би я: всепалення Ти не бажаєш. Жертва Богові — це дух сокрушенний, серцем скорботним і смиренним Ти не погордуєш. Ущаслив, Господи, благоволінням Твоїм Сіон, і нехай збудуються стіни Єрусалимські Тоді буде угодна Тобі жертва правди, приношення і всепалення, тоді покладуть на жертовник Твій тельців.

Псалом 69

Боже, на поміч мені прийди. Господи, поспіши допомогти мені. Нехай повстидаються і осоромляться ті, що шукають душі моєї. Нехай відступлять осоромлені ті, що шукають загибелі мені. Нехай хутко побіжать назад ті, що кажуть про мене: «Добре, добре!» Але нехай зрадуються і звеселяться ті, що шукають Тебе, Боже. І ті, що люблять спасіння Твоє, нехай завжди кажуть: «Великий Господь!» А я немічний і бідний: Боже, допоможи мені. Ти — поміч моя і Спаситель мій. Господи, не забарись.

Псалом 142

Господи! Почуй молитву мою, зглянься на благання моє в істині Твоїй; вислухай мене по правді Твоїй. І не входь у суд з рабом Твоїм, бо не виправдається перед Тобою ніхто з живих. Бо ворог переслідує душу мою, топче в землю життя моє, кинув мене в темряву, як мерців давно померлих. І впав у мені дух мій, стривожилось у мені серце моє. Я згадую дні давні, розважаю про діла Твої і в творінні рук Твоїх повчаюся. До Тебе простягаю руки мої, і душа моя, як земля спрагнена, перед Тобою. Скоро почуй мене, Господи, згасає дух мій. Не відверни лиця Твого від мене, бо уподібнюся тим, що сходять в могилу. Дай мені зрання відчути милість Твою, бо на Тебе уповаю. Вкажи мені, Господи, путь, якою піду, бо до Тебе підношу душу мою. Визволи мене від ворогів моїх, Господи, до Тебе вдаюся, навчи мене творити волю Твою, бо Ти — Бог мій. Дух Твій Милосердний нехай веде мене на землю правди; імени Твого ради, Господи, оживи мене; правдою Твоєю виведи з напасти душу мою, і по милості Твоїй знищ ворогів моїх. І вигуби гнобителів душі моєї, бо я — раб Твій.

Мале славослов’я

Люди: Слава в вишніх Богу, і на землі мир, між людьми благовоління. Хвалимо Тебе, благословимо Тебе, поклоняємось Тобі, прославляємо Тебе, дякуємо Тобі ради великої слави Твоєї. Господи, Царю Небесний, Боже, Отче Вседержителю, Господи, Сину Єдинородний, Ісусе Христе, і Святий Душе. Господи Боже, Агнче Божий, Сину Отця, Ти, що береш гріхи світу, помилуй нас. Ти, що береш гріхи світу, прийми молитву нашу. Ти, що сидиш праворуч Отця, помилуй нас. Бо Ти Єдиний Святий, Ти Єдиний Господь, Ісус Христос, задля слави Бога Отця. Амінь. Повсякнічно благословлятиму Тебе і вихвалятиму ім’я Твоє поки віку і на віки вічні. Господи, пристановищем нашим був Ти від роду й до роду. Я сказав: Господи, помилуй мене, зціли душу мою, бо нагрішив я перед Тобою. Господи, до Тебе вдаюсь, навчи мене творити волю Твою, бо Ти Бог мій, бо в Тобі джерело життя; в сяйві Твоєму побачимо світло. Нехай завжди буде милість Твоя на тих, що визнають Тебе.

Сподоби, Господи, в цю ніч без гріха зберегтися нам. Благословен єси, Господи, Боже отців наших, і хвальне, і прославлене ім’я Твоє навіки. Амінь. Нехай буде, Господи, милість Твоя на нас, бо ми надіємось на Тебе. Благословен єси, Господи, навчи мене заповітів Твоїх. Благословен єси, Владико, врозуми мене заповітами Твоїми. Благословен єси, Святий, просвіти мене заповітами Твоїми. Господи, милість Твоя повік, не відкинь творіння рук Твоїх. Тобі належить хвала, Тобі належить співання. Тобі слава належить, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Символ віри

Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимою і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога Істинного від Бога Істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і для нашого спасіння зійшов з небес, і тіло прийняв від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп’ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І вознісся на небо і сидить праворуч Отця. І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця. І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів. Чекаю воскресіння мертвих і життя будучого віку. Амінь.

І співається канон з Октоїха, канон перед Причастям (якщо мале повечір’я правиться напередодні причастя Святих Таїн) або молебний канон до пресвятої Богородиці

Канон молебний до пресвятої Богородиці (Параклис)

Пісня 1

Ірмос, гл. 8: Воду пройшовши, як сушу, і з єгипетського лиха визволившись, Ізраїль взивав: «Визволителеві й Богові нашому заспіваймо».

Приспів: Пресвятая Богородице, спаси нас.

Багатьма спокусами охоплений, до Тебе вдаюся, спасіння шукаючи, о, Мати Слова і Діво, від страшних і лютих бід спаси мене.

Мене бентежать напади пристрастей, сповнюючи душу великим смутком; втихомир їх тишею Сина і Бога Твого, Дівице всенепорочна.

Слава… Тебе, що породила Спаса й Бога, благаю, Діво: допоможи визволитися мені від злоби; бо до Тебе нині вдаюся, скеровуючи і душу, і помисли.

І нині… Сподоби мене, немічного тілом і душею, божественних відвідин і промислу через Тебе, єдина Богомати, бо Ти милостива, що Милостивого породила.

Катавасії немає.

Пісня 3

Ірмос: Небесного кола Верхотворче Господи і Церкви Звершителю, зміцни мене в любові до Тебе; Ти — найвище бажання, вірних ствердження, єдиний Чоловіколюбче.

Помічницею і покровителькою життя мого маю Тебе, Богородице Діво; поможи мені ввійти до пристані Твоєї, причино добрих, вірних утвердження, єдина Всехвальна.

Благаю, втихомир бурю душевних моїх хвилювань і журб, Діво; Ти ж, Богоневісто, єдина Пречиста, начальника тиші, Христа породила.

Слава… Доброчинця народивши, що став первістком добра, вилий на всіх благодіяння багатство, бо Ти все можеш, адже ж Всемогутнього Христа народила, Богоблаженна.

І нині… Жорстокими недугами й важкими пристрастями катованому, Ти, Діво, мені допоможи; бо я знаю Тебе як невичерпний скарб оздоровлень, Пренепорочна, що ніколи не витратиться.

Сідальний, гл. 8

Як всенепорочна Невіста Творця, як пречиста Мати Спасителя, як Оселя Утішителя, нас, Всеславна, що стали скверним житлом беззаконня і в душі іграшкою бісів, поспішися визволити від їхньої злоби, вчинивши світлим, світлодайним і нетлінним житлом чесноти! Розжени морок пристрастей, нескверна Подателько світла, і вчини твоїми молитвами, щоб ми стали достойними небесної слави й невечірнього світла.

Пісня 4

Ірмос: Почув я, Господи, про таємницю Твого піклування, зрозумів діла Твої і прославив Твоє Божество.

Богоневісто, що Керманича Господа породила, втихомир збентеження моїх пристрастей і бурю прогріхів.

Подай мені, благаю, багатство милосердя Твого, Ти ж породила для тих, що співають Тобі, Милосердного і Спаса усіх.

Насолоджуючись щедротами Твоїми, Пречиста, пісні подячні співаємо, знаючи, що Ти – Богоматір.

Слава… Допоможи мені, що на постелі хвороби моєї й немочі лежу, Богородице, бо Ти є Боголюбива і єдина Вседіва.

І нині… Маємо Тебе, Всехвальна, за надію й утвердження, непорушну стіну спасіння, бо Тобою від усяких напастей визволяємось.

Пісня 5

Ірмос: Просвіти нас повеліннями Твоїми, Господи, і силою Твоєю великою мир Твій подай нам, Чоловіколюбче.

Наповни, Чиста, веселощів серце моє, подаючи Твою нетлінну радість, Ти ж породила причину веселощів.

Визволи нас від бід, Богородице чиста, Ти ж вічне породила визволення та спокій, що всякий розум перевищує.

Слава… Богоневісто, що породила Світло Божественне і Предвічне, розжени мряку провин моїх світлом ясности Твоєї.

І нині… Сподоби, Чиста, щоб Твоїм відвіданням зцілилося нездужання душі моєї, а через Твої молитви дано мені було здоров’я.

Пісня 6

Ірмос: Молитву піднесу до Господа і Йому розповім печалі мої, бо злом душа моя наповнена, і життя моє до пекла наблизилося, і молюся, як Іона: від тління спаси мене, Боже.

Діво, благай Господа і Сина Твого, щоб визволив мене від ворожої злоби, адже ж Він за моє, охоплене тлінням і смертю єство, сам Себе віддав смерті, рятуючи нас від смерти і зотління.

Знаю Тебе, як покровительку і надійну заступницю життя мого, Діво, що від напастей спокус захищаєш, і наступи бісів відганяєш; і молюся завжди: від докучання пристрастей моїх визволь мене.

Слава… Тебе у всіх скорботах ми маємо як затишну стіну і цілковите спасіння душ, Отроковице, і світлістю Твоєю щиро радіємо, о Владичице, і нині спаси нас від пристрастей і бід.

І нині… На постелі немічний я тепер лежу, і немає зцілення тілу моєму, але Тобі, Благій, що породила Бога і Спаса світу й Визволителя від недуг, молюся: від докучання недуг вирятуй мене.

Кондак, гл. 6

Заступнице християн усердная, Молитвенице до Творця надійная, не погордуй молитвами грішників, але поспішися, як благая, на поміч нам, що з вірою взиваємо до Тебе: поспішися на молитву і скоро прийди на благання, бо Ти заступаєшся завжди за тих, що почитають Тебе, Богородице.

Інший кондак, гл. 6

Не маємо іншої допомоги, не маємо іншої надії, окрім Тебе, пречиста Діво. Ти нам допоможи, на Тебе надіємось і Тобою хвалимося, бо ми Твої раби, хай не посоромимося.

Ікос

Простягни Твої руки, якими прийняла Ти всіх Владику, як дитинку. Задля великої Твоєї доброти не покинь нас, що завжди на Тебе надіємося. Змилуйся над нами всесильною Твоєю молитвою й безмежним прощенням та подай душам нашим Твоє милосердя, повіки невичерпне; бо Тебе ми, грішні, маємо заступницею перед майбутніми нещастями й лихами. Тож як Та, що має ласки милосердя, поспішись на молитву і прийди на моління, заступаючи, Богородице, завжди тих, що Тебе почитають.

Пісня 7

Ірмос: Юнаки, що прийшли з Юдеї у Вавилон колись, вірою в Тройцю потоптали полум’я в печі, співаючи: Боже отців наших, благословенний Ти.

Коли Ти, Спасе, зводив спасти нас, тоді у лоно Діви оселився і її заступницею світу явив: Боже отців наших, благословенний Ти.

Добродія милосердя, що Його Ти породила, Мати чиста, ублагай, щоб звільнитися нам від провин і душевних скверн, бо ми з вірою взиваємо: Боже отців наших, благословенний Ти.

Слава… Ту, котра породила Тебе, Ти виявив скарбом спасіння і джерелом нетління, стовпом утвердження і дверима покаяння для всіх, що взивають: Боже отців наших, благословенний Ти.

І нині… Богородице, що Спаса Христа нам породила, сподоби зцілити тілесні слабкості і душевні недуги тим, що з любов’ю приходять під Твій покров, Діво.

Пісня 8

Ірмос: Царя Небесного, що Його оспівують воїнства ангельські, хваліть і прославляйте по всі віки.

Діво, не знехтуй тими, хто просить допомоги від Тебе, щоб співали і вихваляли Тебе повіки.

Діво, Ти зціляєш недуги душі моєї і тілесні хвороби, щоб Тебе, Чиста, прославляв я повіки.

Благословім Отця, і Сина, і Святого Духа Господа.

Багатства зцілень Ти виливаєш на тих, що щиро співають Тобі, Діво, і прославляють Твоє невимовне народження.

І нині… Ти підступи напастей і напади пристрастей відганяєш, Діво; тому й співаємо Тобі по всі віки.

Пісня 9

Ірмос: Істинною Богородицею Тебе сповідаємо, врятовані Тобою, Діво чиста, з безтілесними чинами Тебе величаємо.

Від потоку сліз моїх не відвернися, Діво, що на кожному обличчі кожну сльозу осушуєш, Христа породивши.

Серце моє сповни радістю, Діво, що радістю переповнена, а гріховну тугу знищ у мені.

Пристановищем і заступницею будь, Діво, тим, що до Тебе прибігають, і стіною непорушною, затишком, покровою й веселощами.

Слава… Світла Твого зірницями осяй, Діво, морок незнання розвіюючи тим, хто Тебе Богородицею православно сповідає.

І нині… Зціли, Діво, тих, хто змирився, замість бушування недуг повертаючи з хвороби до здоров’я.

Достойно є

Достойно є, і це є істина, славити Тебе, Богородицю, завжди славну і пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без істління Бога Слово породила, дійсну Богородицю, Тебе величаємо.

Святий Боже… Пресвятая Тройце… Отче наш…

Священик: Бо Твоє є Царство…

Люди: Амінь.

Тропарі

Якщо є свято, проказується кондак свята, а як ні, то проказуємо тропар храму Христового або Богородиці, далі тропар дня і храму святого. Потім оці тропарі:

Гл. 2: Боже отців наших, що завжди поводишся з нами за Твоєю лагідністю! Не зостав нас без Твоєї ласки, але молитвами їхніми влаштуй у мирі життя наше.

Гл. 4: Наче багряницею і виссоном, кров’ю мучеників Твоїх у цілому світі прикрасилась Церква Твоя, Христе Боже. Через них вона взиває до Тебе: пошли людям Твоїм милосердя Твоє, даруй громаді Твоїй спокій і душам нашим.

Слава… Кондак, гл. 8. Зо святими упокой, Христе, душі рабів Твоїх, де немає недуги, ні смутку, ані зітхання, але вічне життя.

І нині… Молитвами всіх святих і Богородиці дай нам, Господи, спокій Твій і помилуй нас, бо Ти Єдиний Милосердний.
У п’ятницю ввечері, після тропаря храму Христового або Богородиці, проказуй оце:

Тропар суботи, гл. 2: Апостоли, пророки, мученики, святителі, преподобні й праведні, що добре звершили подвиг і віру зберегли! Маючи сміливість до Спаса, за нас Його, як Благого, моліть, щоб спаслися душі наші.

Слава… Кондак, гл. 8: Зо святими упокой, Христе, душі рабів Твоїх, де немає недуги, ні смутку, ані зітхання, але вічне життя.

І нині.. Кондак суботи, гл. 8: Господи, Насадителю світу, увесь світ приносить Тобі, як перші плоди природи, богоносних мучеників. Їхніми молитвами і Богородиці ради збережи, Многомилостивий, Церкву Твою, оселю Твою, у повному мирі.

Господи, помилуй (40 разів).

Молитва часу

Читець: Ти, що повсякчас і кожну годину на небі й на землі приймаєш поклоніння і славлення, Христе Боже, Довготерпеливий, Многомилостивий і Премилосердний. Ти, що праведних любиш і грішних милуєш, Ти, що всіх кличеш до спасіння, обіцяючи майбутні блага. Сам, Господи, прийми наші о цій годині молитви, направ життя наше по Твоїх заповітах, душі наші освяти, тіла очисти, наміри наші направ, думки очисти і визволи нас від усякої скорботи, лиха і слабування, захисти нас святими Твоїми ангелами, щоб ми, зберігаючись і навчаючись під їх охороною, досягли єднання в вірі і пізнання недосяжної Твоєї слави, бо Ти благословенний на віки вічні. Амінь.

Господи, помилуй (тричі). Слава… і нині… Чеснішу…

Іменем Господнім благослови, отче.

Священик: Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас.

Люди: Амінь.

Люди: Амінь.

Молитва до пресвятої Богородиці

Нескверна, непорочна, нетлінна, пречиста Діво, Богоневісто Владичице! Ти преславним Своїм народженням Бога Слово з людьми з’єднала і впалу нашу природу з небесною злучила. Безнадійних єдина надіє й допомого переможених; готове заступництво тим, що до Тебе прибігають, і всіх християн захисте. Не гидуй нами, грішними і скверними, що злими думками, словами й ділами вчинили себе цілком негідними й стали рабами похотей, недбальства й лінивства, але, як Мати Чоловіколюбного Бога, змилуйся чоловіколюбно над нами, грішними й блудними, і прийми наше моління, що його приносимо Тобі скверними устами. Обнявши Твого Сина й нашого Владику й Господа з материнською сміливістю, умоли Його, щоб відкрив нам чоловіколюбне милосердя Своєї доброти і, незважаючи на наші незліченні провини, навернув нас на покаяння й учинив нас умілими виконавцями Своїх заповідей. Будь при нас, як милостива й милосердна, і чоловіколюбна, завжди і в теперішньому житті теплою заступницею й помічницею, відганяючи полки супротивників, наставляючи нас на спасіння, а в час відходу зберігай нашу окаянну душу; відганяй далеко від неї темні примари лукавих духів. У страшний день праведного суду визволь нас від вічної муки, вчиняючи спадкоємцями несказанної слави Твого Сина й Бога нашого; щоб ми осягнули її, Владичице наша, пресвята Богородице, чоловіколюбством Єдинородного Твого Сина, Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, якому належить усяка слава, честь і поклоніння з Безначальним Його Отцем, і з Пресвятим і Благим і Животворчим Його Духом, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитва до Господа нашого Ісуса Христа монаха Антіоха Пандекта

І дай, Владико, нам, що на сон ідемо, спокій душі й тіла, та охорони нас від тяжкого сну гріховного і від усякої темної і нічної розкоші. Утихомир запал пристрастей і погаси розпалені стріли лукавого, на нас підступно спрямовані, і порушення нашого тіла припини, і приспи всяку земну й тілесну гадку нашу. І дай нам, Боже, сон бадьорий і неприступний для всяких диявольських примар. Підведи нас на час молитви непохитними у Твоїх заповідях та з постійною пам’яттю про Твої суди. І дай нам усю ніч Тебе прославляти, в піснях хвалити, благословляти та славити всечесне й величне ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Преславна Вседіво, Мати Христа Бога, принеси нашу молитву Синові Твоєму й Богові нашому, щоб Він спас через Тебе душі наші.

Інша молитва св. Йоаникія

Надія моя — Отець, пристановище моє — Син, захист мій — Дух Святий; Тройце Свята, слава Тобі.

Відпуст

Священик: Слава Тобі, Христе Боже, надіє наша, слава Тобі.

Люди: Слава… і нині… Господи, помилуй (тричі). Благослови.

Священик: Христос, Істинний Бог наш, молитвами пречистої Своєї Матері, святих, славних і всехвальних апостолів, преподобних і богоносних отців наших і всіх святих, помилує і спасе нас, бо Він Милосердний і Чоловіколюбець.

Люди: Амінь.

Потім у монастирях відправляється чин прощення. Священик, звернувшись до братії, вклоняється і просить Прощення:

Священик: Благословіть, отці й брати, і простіть мені грішному, чим згрішив я в цей день і по всі дні життя мого словом, ділом, думкою і всіма почуттями моїми.

Люди: Нехай Бог простить і помилує тебе, чесний отче. Благослови і прости, чесний отче, і нам грішним провини наші добровільні і недобровільні.

Священик: Нехай простить Господь Бог ласкою Своєю гріхи ваші і помилує вас.

Єктенія

Священик: Помолімось за (все)святішого отця нашого (або: блаженнішого владику нашого)… (ім’я, титул глави Помісної Церкви), і (високо)преосвященнішого владику нашого… (ім’я, титул єпархіального архиєрея), за все єпископство православне, чесне пресвітерство, Христове дияконство і причет церковний.

Люди: Господи, помилуй (за кожним проханням).

Священик: За правлячу владу нашу.

Священик: За тих, що чинять нам милостиню.

Священик: За тих, що служать у святих храмах Божих.

Священик: За добрий успіх і зміцнення христолюбивого нашого війська.

Священик: За тих, що ненавидять і люблять нас.

Священик: За тих, що милують нас і служать нам.

Священик: За тих, що заповіли нам, недостойним, молитися за них.

Священик: За визволення поневолених.

Священик: За тих, що в подорожі перебувають.

Священик: За тих, що в немочах лежать.

Священик: За тих, що в журбі знаходяться і в темницях і на тяжких роботах поневіряються.

Священик: Помолімось і за багатий врожай плодів земних.

Священик: І за всяку душу християнську православну.

Священик: За титарів святих храмів Божих.

Священик: За всіх, що раніш спочили, отців і братів наших.

Священик: За тих, що життя своє за віру православну і Україну положили.

Священик: Помолімось і за всяку душу християнську.

Священик: Промовмо й за себе самих.

Люди: Господи, помилуй (тричі).

Священик: Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас.

Люди: Амінь.

Молитва

Тих, хто нас ненавидить і кривдить, прости, Господи Чоловіколюбче. Доброчинцям нашим добро вчини. Братам і родичам нашим дай, чого вони просять для спасіння і життя вічного. Тих, хто в немочі, відвідай і зцілення їм подай. Покермуй тими, що на морі. Тим, що на землі і в повітрі подорож справляють, допоможи. Тим, що служать нам і допомагають нам, відпущення гріхів даруй. Тих, що заповіли нам, негідним, молитися за них, помилуй з великої Твоєї милости. Пом’яни, Господи, раніше спочилих отців наших, матерів, братів і сестер наших, і упокой їх там, де світить світло Твоєї слави. Пом’яни, Господи, братів наших поневолених і визволи їх від усякої небезпеки. Пом’яни, Господи, і тих, що дари приносять і добро діють у святих Твоїх церквах, і про вбогих пам’ятають, і дай їм, чого вони просять для спасіння і життя вічного. Пом’яни, Господи, і нас, смиренних, грішних і негідних рабів Твоїх, і просвіти наш розум світлом Твоїм, і провадь нас по стежках заповітів Твоїх, молитвами пречистої Владичиці нашої Богородиці і Вседіви Марії, і всіх Твоїх святих, бо Ти благословенний єси на віки вічні. Амінь.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Сторінки

Важливе

Останні відгуки

Канали RSS

Нагору