НОТИ
Шановні відвідувачі!
Ця нотниця має певні особливості, а саме — ми збираємо тут твори українських митців і надбання саме української музичної спадщини.
Насамперед це обумовлено тим, що такий підбір дає змогу вслухатися в пiснеспiви рiдної землi, пiзнати самобутнiсть української пісенної культури, що формувалася тисячоліттями, наблизитися до тiєї глибинної побожностi й богонатхненної краси, якою дихає наш народ.
З іншого боку, ця неоціненна спадщина лишається досі найбільш розпорошеною, незнаною та гідно не пошанованою, незважаючи на те, що творчий доробок українських композиторів складає найбільший внесок у світову скарбницю духовного співу, а наш народ виплекав унікальну за обсягом і висотою культури кількість пісень, колядок, кантів, дум, серед яких є шедеври незрівняної краси.
Отже, наша національна музично-пісенна спадщина потребує уважного дослідження, ревного зберігання та вшанування.
А втім у Великодніх піснеспівах, як виняток, ми подали твори багатьох народів світу — співати на Великдень мовами різних країн є доброю традицією нашої церкви вже понад 20 років. Ми глибоко шануємо національну культуру кожного народу — саме тому, напевно, й відчуваємо потребу вберегти від зникнення неповторну культуру нашої рідної землі.
Будемо вдячні всім, хто допоможе нам у віднайденні маловідомих духовних творів композиторів України та її діаспори. Пишіть.
Читайте про українських композиторів, які створили ці безсмертні твори!
Дивіться ще: Українськi композитори, яких вважають росiйськими.
Духовні твори
- Нотні збірки
- Всенічна
- Літургія
- Молебень
- Свята
- Колядки та щедрівки
- Великий Піст
- Духовні концерти
- Духовні пісні (канти)
- Вінчання
- Панахида і Похорон
Світська музика, фольклор
На допомогу реґентам
- Порожня нотна сторінка, pdf, 12 рядків, з полями 15мм;
- Дві порожніх нотних сторінки, pdf, для двостороннього друку, з симетричними полями (внутрішнє 20 та зовнішнє 10мм).
Корисні посилання
- Власне тут.
Приєднуюся до висловлених подяк, за таку велику колекцію нот. Це не аби-яка допомога багатьом диригентам церковних хорів, але pdf формат має недолік, його неможливо відредагувати. Інколи потрібно розбити партитуру на окремі голоси, чи видрукувати на меншому аркуші, тощо… Midi формат не зберігає форматування та не завжди правильно імпортується. Хочу запропонувати викладати ноти у форматі mszc, це формат програми Musescore, яка є безкоштовним аналогом таких нотних редакторів як Finale чи Sibelius.
Андрію, дякуємо за відгук.
Ми набираємо ноти у Lilypond, яка, на наш погляд, є найкращою — за сумою параметрів — програмою для набирання нот.
Публікування джерельних текстів — ми над цим також думали, й не виключаємо, що повернемося, — має кілька мінусів.
Якщо дуже коротко:
Тому ми працюємо так, як нам це зручно, — кілька варіантів з одного джерела, різні стандарти нотографіки на вибір, переклад темпових позначок на вибір (для твору чи всієї збірки — одним параметром) тощо-тощо-тощо. Головне — проста (відносно) та дуже якісна інтеграція з LaTeX (системою верстки, якою готуємо усі наші книжки, й «Херувимську пісню» зокрема).
Це просто міркування. Поділіться Вашими, ми будемо раді переглянути наші стереотипи .)
Дякую!
До речі, щоб віддрукувати на меншому аркуші, редагувати не потрібно, будь-яка програма друку pdf це вміє. Наш розмір нотного тексту цілком придатний для цього. Хоча, звісно, буває необхідно викласти все навіть на «кишеньковий» формат.
Якщо потрібні окремі голоси — тут lilypond’у немає конкурентів, бо всі голоси в наших нотах набрані окремо(!) в окремих файлах, потім лише зібрані в партитуру. Тому якщо є потреба мати окремі голоси — ми можемо їх публікувати. Навіть у форматі lilypond, напевно .)
Скажімо, ось партія сопрано з «Алилуя» прот. Петра Будного:
Пишу від імені хору парафії Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ у Ольштині (Польща). Зараз працюємо над Молитвою за Україну (Боже Великий Єдиний). На жаль аранжування О. Кошиця, яке є на Вашій сторінці нам не під силу (з огляду на високі партії тенорів), тому наш керівник Кшиштоф Щербук запропонував свою редакцію. Маю прохання про надання джерельного файлу lilypond’у, що заощадило б мені час на приготування нот. Надіюсь, що я все таки не єдиний від 15-го року регент/хорист/композитор, який відгукнувся на Ваш заклик вивчати lilypond (за фахом я математик і досвід з Latex“ом допоміг). Виправлений текст звичайно можу повернути, якщо він буде придатний.
З повагою та вдячністю за Вашу справу
Слава Ісусу Христу!
Обовʼязково вишлю, тільки трохи спрощу сам шаблон, бо в нас він справді складний, без додаткових зусиль не збереться. Ноти залишу як є :)
[…] Київ, Пирогів. Тут, зокрема, є значні за обсягом нотна бібліотека духовних творів, Медіа-книга українського співу, Бібліотека, Дитяча […]
[…] Київ, Пирогів. Тут, зокрема, є значні за обсягом нотна бібліотека духовних творів, Медіа-книга українського співу, Бібліотека, Дитяча […]
Колеги. Думаю, було б дуже добре упорядкувати найпростішу Всенішну, наподобі найпростішої літургії для мішаного хору що є вже на сайті. Зараз цього бракує. Щиро вдячні за вашу роботу.
Поточну версію Всенічної опублікували тут.