Освячення колива
Коливом називається кутя або варена пшениця, змішана з медом і оздоблена рідними солодкими овочами, яку приносять до церкви на честь і пам’ять Владичних свят і Божих святих.
Якщо коливо принесене для благословення на вечірні, то освячення звершується після «Нині відпускаєш» і належних за Уставом тропарів.
Коли ж це буде на Святій Літургії, то після заамвонної молитви співається тропар і кондак святого.
Покадивши, диякон виголошує: Господеві помолімось.
Люди: Господи, помилуй.
Священик: Господи, Ти все створив словом Своїм і звелів землі родити найрізніші плоди на насолоду і поживу нам; ними Ти трьох отроків і Даниїла, що були у Вавилоні, відживляв, показавши їх світлішими від тих, що споживали ласощі Сам, Всеблагий Царю, і зерна ці з різними плодами благослови † і всіх, що їх споживають, освяти, бо принесені вони рабами Твоїми на славу Твою, на честь святого Твого… (імена) і в пам’ять тих, що в благочестивій вірі спочили. А тим, що приоздобили це і творять пам’ять, подай, Господи, все, що вони просять для спасіння, і насолоду вічних Твоїх благ, молитвами пречистої Владичиці нашої Богородиці і Вседіви Марії, і святого… (імена), що його пам’ять творимо, і всіх святих Твоїх.
Бо Ти все благословляєш і освячуєш, Боже наш, і Тобі славу віддаємо, з Безначальним Твоїм Отцем і з Пресвятим і Милосердним і Животворчим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки вічні.
Люди: Амінь