«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиЛітургікон, або Служебник

Освячення пасок, сиру та яєць

Освячення пасок і іншої їжі звичайно буває після відпусту Святої Літургії на перший день Великодня. Паски святять на цвинтарі коло церкви або в притворі церковному, або в домі на прибраному столі Священик творить початок виголосом:

Священик: Слава Святій, Єдиносущній, і Животворчій, і Нероздільній Тройці завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Люди: Амінь.

Христос воскрес… (зі стихами, cтop. 375).

Священик під час співу кадить паски.

Диякон: Господеві помолімось.

Люди: Господи, помилуй.

Молитва на благословення хліба (пасок)

Священик: Владико Святий, Отче Вседержителю, Предвічний Боже! Благозволи освятити хліб цей Твоїм святим духовним благословенням, щоб був він всім, що споживають його, на спасіння душі, на здоров’я тілесне і захист проти всіх недуг, всякого ворожого підступу, — через Господа нашого Ісуса Христа, що з неба зійшов, дає життя й спасіння світові, з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Люди: Амінь.

Диякон: Господеві помолімось.

Люди: Господи, помилуй.

Молитва на благословення пасхального агнця

Священик: Зглянься, Господи Ісусе Христе, Боже наш, на агнця цього й на всі інші страви м’ясні, благослови й освяти їх, як благословив і освятив єси агнця, що його Тобі привів вірний Авраам, і агнця, що його Тобі Авель приніс від плодів, також і теля годоване, що його звелів єси заколоти для сина блудного, що знову повернувся до Тебе. І як той сподобився Твоєї ласки насолодитися, так і ми від Тебе, цих благословенних і освячених страв споживаючи, Твоє благословення зі здоров’ям всі одержимо Чесного ради Хреста Твого й триденного з мертвих воскресіння.
Бо Ти є правдива Пожива й Податель добра і все благословляєш і освячуєш, Христе Боже наш, і Тобі славу віддаємо, з Безначальним Твоїм Отцем і з Пресвятим і Милосердним і Животворчим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Люди: Амінь.

Диякон: Господеві помолімось.

Люди: Господи, помилуй.

Священик кропить свяченою водою паски, виголошуючи: Благословляється і освячується вся пожива ця окропленням води цієї свяченої в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. (Тричі).

Під час окроплення пасок співці співають стихири Великодня. Далі Великодній відпуст.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору