Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Воскресенська церква, с. Кальне
Тернопільська область, Зборівський р-н, с. Кальне

Воскресенська церква (центральна група) та дзвіниця
ХVІІІ ст. (1811?)

Церква має деякі ознаки західноподільської школи, але ми зараховуємо її до галичанок. 1811-й, зазначений у літературі як рік будівництва, скорше за все рік перевезення храму із с. Залізці на нинішнє місце. І цю церкву купили практичні галицькі подоляни!

На стінах пам’ятки — класична дерев’яна шалівка, щоправда, явно зайва у нижньому ярусі. Всьому своє місце. Якби храм стояв на Наддніпрянщині (див., напр., статтю про церкву у Драбівцях на Черкащині) — ми б і слова не сказали. Ось такі ми примхливі естети.

Простенька дзвіниця настільки простенька, що навіть не удостоїлася потрапити в кадр. Простенький греко-католицький іконостас ХІХ ст. трохи складніше, тому в кадр потрапив. Даруйте, як щось не так.

Усі фото

Воскресенська церква, с. Кальне
Нижній ярус церкви: «что такое хорошо и что такое плохо»
Північно-західний ракурс
Інтер'єр з «мінімалістським» іконостасом