Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Миколаївська церква, с. Надрічне
Тернопільська область, Бережанський р-н, с. Надрічне

Миколаївська церква (центральна група) та дзвіниця
1777 рік

Дата будівництва вирізьблена на одному з брусів зрубу. Але де на той момент знаходилася церква, достеменно невідомо. Іноді складається враження, що в Бережанському районі церкви не будували, а лише купували. Це, звісно, не так. Але і храм в Надрічному, як і в Урмані та Жукові, не тутешній. Він прибув із Рогатина, причому за першою версією його придбали у євреїв-орендарів (так-так, православні храми у ХVІІІ столітті поляки часто віддавали в оренду — ось вам і причини Коліївщини). За другою версією церкву везли в інше село на волах, але худоба спинилася на її нинішньому місці і ані руш. Певна річ, всі сприйняли це за Божий знак і далі не поїхали.

Десь на початку ХХ ст. до західного причілку храму приставили приділ на манір костельного фасаду, але дарма. З усіх інших боків церква являє собою класику галицького жанру. Опасання на стовпчиках додає шарму, а вертикальна шалівка — бадьорого настрою. Враження доповнює вельми елегантна дзвіниця у стилі рококо.
Ансамбль вийшов просто чудовий! Поспішайте бачити!

Усі фото

Миколаївська церква, с. Надрічне