Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Петропавлівська церква, с. Урмань
Тернопільська область, Бережанський р-н, с. Урмань

Петропавлівська церква (центральна група)
1688 рік та дзвіниця, ХVІІІ ст.

Датується по напису на одвірку. У 1777 році перевезена в Урмань з Покуття (Івано-Франківська область). Напередодні Другої світової церква звершила ще одну мандрівку — правда, дуже близеньку. Її просто посунули вбік, аби на старому місці збудувати новий мурований храм. Стару дзвіницю наче не рухали. Залили фундаменти, аж грянула війна і все завмерло… Добудували храм вже у незалежній Україні.

Церква-мандрівниця — не зовсім типова галичанка. Подільські впливи виявилися не лише в обрисах церкви, а й у влаштуванні входу у південній стіні бабинця. Елегантна двоярусна маківка прикрашена вітражними віконцями. На жаль, виглядає вся ця автентика дуже занедбано. Шановні урманці, не покидайте свого древнього храму, — це ж бо душа вашого села…

Усі фото

Петропавлівська церква, с. Урмань
Церква з північного боку. Ризниця давня, але все одно потворна
Бруси нижнього ярусу - яка краса і сила!
Одвірок древній, двері - ніякі
Дзвіниця
Дис-амбль. Ну не можна такого робити біля такої церкви!