Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Воздвиженська церква, с. Добрівляни
Львівська область, Стрийський р-н, с. Добрівляни

Воздвиженська церква (архаїчна група) та дзвіниця
1738 рік

Богослужіння в церкві відбувається лише на храмове свято — Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Це тому, що в селі збудований новий мурований гігант. Проте церковцю не покинули і чудово відреставрували. Якби ще й музеєфікували…

Дводільна споруда — класично-архаїчна. Всередині старовини мало, проте потужні дерев’яні бруси і без того створюють відповідний антураж. Гранично проста каркасна дзвіничка чудово доповнює лаконічний образ церкви.

От якби галичани подібним чином обходилися з усіма своїми дерев’яними красунями — ціни б їм не було!

Усі фото

Воздвиженська церква, с. Добрівляни
Північний фасад. Цікаво: вівтар довший за наву
Інтер'єр не складніший за екстер'єр