Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Церква св. Іоана Хрестителя, с. Задеревач
Львівська область, Стрийський р-н, с. Задеревач

Церква св. Іоана Хрестителя (центральна група) та дзвіниця
1808 рік

І без того нічим не видатна споруда церкви безнадійно зіпсована ремонтом. Горизонтальний обапол ядучого відтінку не має жодних шансів пробудити у випадковому мандрівнику щось «прекрасне, добре й вічне». Втім, якщо потрапите всередину, настрій трохи поліпшиться: класичний «арковий» іконостас дивує гострими геометричними формами, притаманними Гуцульщині.

Дзвіниці поталанило більше за храм: вона й досі вертикально шальована нормальними дошками. Висновок: якщо й проминете Задеревач — особливо не журіться.

Усі фото

Церква св. Іоана Хрестителя, с. Задеревач