Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Дзвіниця храму Різдва Пресвятої Богородиці, м. Угнів
Львівська область, Сколівський р-н, м. Угнів

Дзвіниця храму Різдва Пресвятої Богородиці
ХVІІІ ст.

Дерев’яний церква, при якій збудували дзвіницю, згоріла іще 1780 року. Вже у 1857 році на тому ж місці постав великий мурований храм, прикрашений у 1930-х чудовими модерновими розписами (маляр Даміан Горняткевич). Нині тут почергово правлять греко-католики і православні Московського Патріархату.

А дзвіниця так і стоїть — висока, гарна, із завершям «сигнатурного типу». І нехай стоїть іще многії і благії літа. Втім, благії літа почнуться не раніше, ніж українці нарешті усвідомлять себе одним народом. Адже Самим Господом сказано: «Не може встояти дім, розділений сам в собі»…

Усі фото

Дзвіниця храму Різдва Пресвятої Богородиці, м. Угнів