Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Богоявленська церква, с. Лисовичі
Львівська область, Стрийський р-н, с. Лисовичі

Богоявленська церква (центральна група) та дзвіниця
1712 (1755?) рік

Церковний ансамбль — сама досконалість. Не знати навіть, що краще — церква чи дзвіниця? Остання виглядає як чудовий зразок українського модерну. Втім, це вже в нас виходить якась інверсія: власне, український модерн і завдався у його творців саме через те, що вони спиралися на такі ось народні шедеври.

Порівняно із дзвіницею церква має стриманіші форми, але заломи і гонт також вигідно вирізняють її в череді галицьких «колєжанок». Все решта — традиційне: сосновий храм на дубових підвалинах збудовано за допомогою місцевої шляхетської родини. Після Другої світової церкву не зачиняли, відтак тут уцілів один цінний раритет. Під час ремонту 1970-тих у храмі віднайшли антимінс 1710 року, що походить, очевидно, із церкви-попередниці.

Бароковий арковий іконостас зберігся майже повністю. Дасть Бог, збережеться і творець цієї краси — наш упосліджений, але нескорений народ.

Усі фото

Богоявленська церква, с. Лисовичі
Церква з південно-західного боку
Дзвіниця - шедевр дерев'яної УЦА
Склепіння нави
Іконостас