Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Миколаївська церква, с. Грушів
Львівська область, Яворівський р-н, с. Грушів

Миколаївська церква (центральна група) та дзвіниця
1715 рік

Церква гарна і класично-галицька — із вивищеною навою і низенькими безверхими бабинцем та вівтарем. Втім, пропорції Миколаївської церкви кращі за деякі інші аналоги. Якби не шалювання «в ялинку», що надає храмові якогось «паркетного» вигляду — було б іще краще. На щастя, потужна дзвіниця збереглася у первісному вигляді, так само, як і нижній ярус храму.

Згідно з джерелами, різностильовий іконостас придбали у 1899 році. Куди поділи попередній, бароковий — на разі нам невідомо.

Будемо шукати. А тим часом мо й шалівка на стінах з’явиться пристойніша…

Усі фото

Миколаївська церква, с. Грушів