Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Миколаївська церква та дзвіниця, с. Передільниця
Львівська область, Старосамбірський р-н, с. Передільниця

Миколаївська церква (центральна група з архаїчними елементами) та дзвіниця
1736 рік

Церква украй лаконічна. Найбільше «архаїзує» її образ чотирисхилий намет над навою. Шкода, але в інтер’єрі намету не видно: верхи давно зашиті пласкими стелями. На щастя, п’ятиярусний іконостас ХVІІІ ст. під цю «рамку» не потрапив. Дзвіниця під стать церкві, являючи в архітектурному плані суцільний «minimum minimorum».

Звідки така простота? Можливо, відповідь міститься у написі на одвірку південних дверей. Там зазначено, що в рік будівництва храму у краї сталися «голод… і страшний потоп»… Очевидно, не було у зодчих настрою для творчих пошуків…

Усі фото

Миколаївська церква та дзвіниця, с. Передільниця