Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа Галицька школа
Церква св. мц. Параскеви, с. Новий Яр
Львівська область, Яворівський р-н, с. Новий Яр

Церква св. мц. Параскеви (центральна група)
1516 рік (1640?, 1748?) та дзвіниця, 1801 рік

Якщо вірити даті будівництва (бо існують різні версії), церква за давниною займає почесне третє місце на Львівщині, поступаючись лише храмам Потелича і Старої Скваряви.

Перебудови 1640 і 1748 років суттєво змінили архаїчний образ тридільного храму, привівши його у відповідність із стилістикою центральної групою школи. А от хрещатою церква стала тільки на початку ХІХ століття (на думку Логвина — навіть на початку ХХ ст.).

Церковна садиба надзвичайно гарно вписана в сільський ландшафт, являючи собою ідеальне місце і для молитви, і для пленеру. Відтак її краще один раз побачити, ніж прочитати купу супровідного тексту. Шкода, що у селі лише 60 мешканців і церкву лицезріє до прикрого невелика громада.

Приїжджайте у Новий Яр — такі храми варті навіть окремої подорожі.

Усі фото

Церква св. мц. Параскеви, с. Новий Яр
Церква з північного боку. Многая і благая літа, бабуню!
Дзвіниця - гарна, але якась недовершена
Каркасна конструкція нижнього ярусу дзвіниці
Хрести на обійсті
Ансамбль