Хто ми і де служимо
На території Музею просто неба (м. Київ, сел. Пирогів) живуть і діють три українських православних храми. У найдавнішому з них — святого Архистратига Михаїла (1600/1528? р.) — ще від березня 1990 року літургія звучить рідною мовою. Друга церква, присвячена святій мучениці Параскеві (П’ятниці) (1742 р.), відродилася до життя у 1993-му році, а третя, святителя і чудотворця Миколая Мирлікійського (1817 р.) — у 1996-му. Свого часу тут бували і молилися перший Патріарх Української Православної Церкви Мстислав та Патріарх Володимир. Неодноразово літургію у Свято-Михайлівському та П’ятницькому храмах звершував святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Усі три храми належать православній парафії святого Архистратига Михаїла Української Православної Церкви (ПЦУ). Церковна громада зібрана не лише із мешканців околишніх Пирогова чи Теремків, а й з усіх куточків Києва та околиць. Від самого заснування громади у пирогівських церквах служить митрофорний протоієрей Андрій Власенко, який від 1993-го року і донині є настоятелем парафії. З 2007-го року з ним співслужить священик Олександр Васильєв, який до того, отримавши повну богословську освіту в київській семінарії та духовній академії, 12 років працював у нас регентом.
При парафії діє недільна школа, працюють видавничо-просвітницький, прочанський та соціальний відділи, а також Рада з питань охорони культурної спадщини. Громада живе однією сім’єю, тут усі — рідні.
У храмі святого Архистратига Михаїла (літньому) богослужіння відбуваються від Сиропусної (Масляної) седмиці до початку Різдвяного посту (28 листопада): у суботи і передсвяткові дні — всенішна (17:00), у неділі та свята — літургія (10:00). У зимовий період богослужіння звершують у церкві св. Параскеви (П’ятниці) за таким же розкладом. У Свято–Миколаївському храмі богослужіння відбуваються на храмове свято — 22 травня, у день перенесення мощей святителя із Мір Лікійських у Барі, а також у перший четвер кожного місяця — о 10:00.
Щосуботи в Михайлівській та П’ятницькій церквах о 16-ій годині служать молебні з акафістами до святих покровителів парафіяльних храмів, а також до головної святині Свято-Михайлівського храму — чудотворної ікони Божої Матері «Годувальниця» (читайте передмову до Акафісту). У перший четвер кожного місяця у Свято–Миколаївському храмі відправляють молебень з акафістом святителеві Миколаю на честь чудотворно оновленого у 2006 році столітнього напрестольного Євангелія (про це чудо коротко у книзі «Похвала любові», стор. 628). Після молебня усі мають змогу прикластися до цієї святині.
Я з парафії Святого Воскресіння КП в Кліфтон Ню Джерзі, США.
Вам велика вдячність за широкий маштаб опрацьованих нот які ми стараємось вживати в наших богослуженнях.
Добрый день, отец Андрей. Как видите мы с Вами — однофамильцы и это для меня очень приятно. Недавно услышала радиопередачу с Вашим участием и мне очень понравились и ваши ответы и стиль общения. Читаю Евангелие от Матфея гл. 23. 9 об употреблении слова Отец и гл. 19.16 и 17 о слове благий. Я знаю что высших иерархов церкви называют Блаженнейший. Батюшка, объясните мне пжалуйста почему так происходит.
Шановна п. Ольго! Найкраще на цю тему поговорити за допомогою імейлу. Але якщо зовсім коротко відповісти на Ваші запитання — так склалося історично. Крім того, існує поняття титулу, відмінне від внутрішньої ознаки-характеристики людини. Також раджу ніколи не забувати, що Церква однаково шанує і свято зберігає як Святе Писання, так і Святе Передання.
Добрий день. Будь ласка, внесіть зміни до сайту щодо зміни, яка відбулась дякуючи Богу, а саме – отримання автокефалії та створення Православної Церкви України.
Дякую Вам за сайт та можливість читати та мати доступ до зібрання книг та нот на сайті.
Вітання з Лонг Айленд,Ню Йорк
Шановні,фантастична робота!Дуже дякую!!!