«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
Медіатека >> Духовні твори >>

Господи, оружіє Хрест Твой (6-голосний мотет кінця XVII ст.)

Музична редакція Лариси Бухонської

Стихира Хрестопоклонної неділі

mp3 ноти
4 відгуки
to «Господи, оружіє Хрест Твой (6-голосний мотет кінця XVII ст.)»
 1. rkorl сказав:

  Надзвичайно цікавий твір. Чи можна було дістати ноти? Може є скани? Були б вдячні.

  • Ганна сказав:

   Ближнім часом спитаємо у диригента.


  • Дмитро сказав:

   Сфотографували ноти з ксерокопії з джерела (Українські партесні мотети початку XVIII століття. Ред.-упоряд. Н. О. Герасимова-Персидська. К.: Музична Україна — 1991), причепив pdf (вгорі, поруч із посиланням mp3 — посилання «ноти»). Якість — яка є.

   На жаль, у 1989 році (рік здачі книжки у виробництво) неможливо було видати текст в українській транслітерації. Хор «Хрещатик» під орудою Л. Бухонської співає ці тексти, як і належить: з українською вимовою. Співати партесні твори ХVІІ — поч. ХVІІІ ст. з російською вимовою взагалі нонсенс, оскільки до середини ХVІІІ ст. не лише в Україні, а й у культурних осередках Росії послуговувалися українською вимовою («Якою мовою молилася давня Україна…»). Церковнослов’янську мову в Росії вивчали за «Граматикою» архиєп. Мелетія (Смотрицького), який зафіксував саме українську вимову слов’янських текстів (і два століття в Росії не було альтернативи підручникові Смотрицького). Сама Н. Герасимова-Персидська, як і інші науковці, також обстоює українську вимову церковнослов’янського тексту.

   А щодо книжки Герасимової-Персидської — показова сама історія: здано у виробництво 16.10.89, підписано до друку 15.10.90, видано у 1991-му.Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.

Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура


Нагору