«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаКниги, брошуриЖиття і діяльність святих нашої землі Руси-України прославлених

Преподобномученик Макарій Канівський

1678

Святий преподобномученик Макарій народився в 1605 р. в місті Овручі Волинської губернії, у сім’ї Токаревських, відомих ревнителів святого православ’я. З дитинства він навчався при Успенському Овруцькому монастирі, де прийняв чернецтво і пройшов усі стадії монастирського послуху й духовного росту, починаючи з послушника і закінчуючи архімандритом. У 1660 р. архімандрит Макарій став настоятелем Овруцького монастиря. Понад десять років йому прийшлося вести безперервну боротьбу з домініканцями (латино-поляками), які різними способами старалися відібрати в ченців належні їм землі та інше майно, тим самим хотіли заставити братію покинути монастир. Тільки в 1671 р., після спустошення Овруча татарами, святий архімандрит Макарій покинув монастир, у якому не залишилося жодного ченця, і відправився для духовних подвигів у Києво-Печерську лавру. Але такі захисники православ’я, як преподобномученик Макарій, були потрібні не тільки в Києві, а більше всього на підступах до Києва. Тодішній Київський митрополит Иосиф (Нелюбович-Тукальський) призначив архімандрита Макарія настоятелем Канівського монастиря. У Канівському монастирі в 1672 р. знайшов притулок син Богдана Хмельницького — Юрій. Гетьман Правобережної України Петро Дорошенко, який у 1675 р. покинув Туреччину, прийняв російське підданство не без поради преподобномученика, теж часто відвідував Канівського настоятеля. У відповідь на цю «зраду» турецькі правителі послали на Україну війська, які 4 вересня 1678 р. вдерлися в Канівський монастир. Святий Макарій зустрів ворогів на паперті храму. Турки вимагали від преподобного видати їм монастирську утвар і цінні речі. Почувши відповідь святого, що всі наші вічні скарби на небі, вони повісили настоятеля за руки і за ноги між двома стовпами. Через два дні преподобномученику відрубали голову (7 вересня 1678 р.). Свідки мученицької смерті архімандрита Макарія занесли його тіло в монастирську церкву, у якій, для безпечності, закрилися. Однак турки, повернувшись, побачили в тому велику духовну силу єдності та самовідданості віруючого народу, вирішили підпалити храм і всіх, хто в ньому закрився. Так віддавали життя за віру й братство наші предки. Святе тіло преподобномученика Макарія Канівського поховали під жертовником того ж храму. У 1942 р. мощі були перенесені в Троїцьку церкву м. Черкас, а з 1965 р. вони знаходяться в храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці того ж міста.

Пам’ять преподобномученика Макарія вшановуэться 20 вересня (7 вересня за ст. ст.) і 26 травні (13 травня за ст. ст.).

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору