«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаХристиянство: віровчення та традиціїСвяті, обдаровані благодаттю Божою зцілювати хвороби та допомагати в наших потребах

Внутрішнє життя (духовні недугування, пристрасті, особисті дари)

6.1 Укріплення в терпінні

Всі святі мучениці.

Іов Багатостраждальний (†біля 2000-1500 до Р.Х.; 19 травня).

6.2 Охоронителі й покровителі чистоти й цнотливості

Іван Богослов Євангеліст та Апостол (†98-117; 21 травня).

Борис та Гліб князі — страстотерпці (у хрещенні Роман та Давид).

Агнія (Агнеса) діва-мч. (†біля 304-305р.; З лютого). Постраждала у 13 років, явила найвищий взірець незайманості й непорочності.

6.3 Дарування покаянних сліз

Єфрем Сирин преп. (†373-379; 10 лютого). Преподобний Єфрем Сирин — вчитель покаяння. Він склав молитву: «Господи і Владико життя мого…», що читають її протягом усього Великого Посту, покаяння — то двері у серці, в які входять усі чесноти Божі, а з ними — благодать Божа та благословення. Одним покаянним смиренним можна спастися й увійти у Царство Боже, а без покаянного серця ніхто не може спастися.

Марія Єгипецька преп. (†522; 14 квітня) — наставниця в покаянні.

Андрій архиєп. Критський свят. — наставник у покаянні — (†712; 17 липня).

6.4 Пияцьку пристрасть (запій) благодатно поборюють за нелицемірне старання й молитви самих страждальців

Божа Матір на честь її ікони «НЕУПИВАЄМАЯ ЧАША» (1878; 18 травня). Один селянин Тульскої губернії, одержимий пристрастю пияцтва, зубожів зовсім, до того ж віднялися йому ноги. Вночі побачив він сон: світлообразний старець радив йому йти в місто Серпухов в чоловічий монастир і там перед іконою Божої матері «НЕУПИВАЄМАЯ ЧАША» відслужити молебень від пристрасті пияцтва. З великими труднощами дістався до цього монастиря нещасний чоловік, розшукав ікону, яку не знали й монахи, відслужив молебень чудотворній іконі і одужав. Це сталося у 1878 році. З того часу в монастир линуть багато нещасних, шукаючи порятунку від чудотворної ікони.

Вонифатій мч. (†290; 1 січня). Святий сам трохи не загинув від пияцької пристрасті, але навернувся: сподобився мученицького вінця. Він молить Бога за спасіння й порятунок одержимих пияцькою згубою.

Мойсей Мурин преп. (†IV; 10 вересня). Мойсей був розбійником, пропадав від пристрасті пияцтва, але отямився й щиро розкаявся, змінив усе життя своє і став ченцем в Єгипетському монастирі. Сподобився мученицької смерті в 75 років від народження.

Флор та Лавр муч. (†ІІ; 31 серпня). Ці святі жили в Ілірії. Флор та Лавр, за ремеслом каменярі, були рідними братами. Вони страждали пристрастю пияцтва, але коли навернулися до Христа, здобули духа чистого й сильного, сподобилися від Господа дару зцілення (від хвороб людських, серед них і пияцтва) і віддали життя своє за віру в Ісуса Христа, Сина Божого.

6.5 Від гордості звільнитися допомагає

Олексій чоловік Божий (†411; 30 березня).

6.6 У журбі за Батьківщиною сильний нам помічник

Іван Кущник преп. (†V; 28 січня). Святий Іван сам перетерпів шість років страждань у боротьбі з журбою за батьківщиною й батьками.

6.7 У сні охороняють

Михаїл Архангел (19 вересня та 21 листопада). Ангел — Охоронитель.

6.8 Страх вночі розвіює

Молитва «Отче наш» — 40 разів або 12 разів.

6.9 В журбі і смутку просвітлюють

Варвара вмц. (†біля 306; 17 грудня).

Микола Чудотворець арх. Мир Лікийських (†біля 345; 19 грудня й 22 травня). Святитель особливо втішав обтяжених смутком.

Тихон Задонський свят. Воронежський чудотворець (†783; 26 серпня). Святий Тихон перебував у тяжкій боротьбі зі смутком та переміг його.

Трифон мч. (†250; 14 лютого). У жорстоких муках, що йому були вчинили за віру Христову, святий зазнав тяжкої душевної скорботи, та мужня віра його не була посоромлена, і Господь скоро прийшов йому на допомогу і щедро винагородив його.

6.10 У боротьбі із плотською пристрастю допомога й порятунок

Виталь преп. (†VI-VII; 5 травня). Святий Виталь навертав блудниць на шлях спасіння.

Мартиніан преп. (†V; 26 лютого). Святий пройшов великі випробування у боротьбі з хіттю та переміг її. Коли до нього прийшла блудниця, він стояв на вугіллях доти, доки пристрасть плотська в ньому не вщухла.

Єфимій архієп. Новгородський свят, чудотворець (†1458; 24 березня). Ще за життя свого святий мав дивну благодать визволяти від плотської пристрасті.

Фомаїда Єгипецька мц. (†V; 26 квітня). «Сотвори шість тижнів по 100 поклонів на день та відспівай шість молебнів мучениці Фомаїді — буде визволення від блудної пристрасті.»

Таїсія преп. (†IV; 21 жовтня). Гарна лицем Таїсія спокушала чоловіків та зводила їх, поки вони не розорювалися геть. Та після розмови з преподобним Пафнутієм, Таїсія розкаялася і віддалилася у жіночий монастир, де усамітнилася на три роки, доки Павлу

Препростому не відкрилося у видінні, що її гріх прощено.

Мойсей Угрин преп. (†біля 1043; 8 серпня). Преподобний услуговував св. князю Борису, та єдиний з його супутників врятувався. Після захоплення Києва поляками, Мойсей був взятий у полон Польським королем, та одна знатна ляхиня причарувавшися ним й викупивши його, вимагала від нього взаємності, але праведний чоловік не зрадив свого благочестивого життя. Сповнена помстою, ляхиня посадила преподобного в яму, виморювала голодом, мучила його щоденним побиттям полицями, нарешті люто знеславивши його, наказала оскопити й вигнати. Та Господь прославив святого й подав йому незбагненну вічну радість та велику силу у молитві за тих, хто страждає від блудної пристрасті.

Христофор та Дарія (†283; 1 квітня). Що у супружньому житті були чисто віддані Богові.

Галактіон та Епістимія мчч. (†ІІІ; 18 листопада). Наречена Галактіона Епістимія приєдналася до свого жениха, коли його повели на муки за Христа та чистим зберегла своє кохання.

6.11 У найтяжчій боротьбі із плотською пристрастю допомагають нам

Іван Багатостраждальний преп. (†1160; 31 липня). Святий витримував найтяжчі напади бісів блуду, та неймовірними подвигами (голод, вериги, закопування себе в землю по плечі та ін.) перемагав тяжкі спокуси. Він зберіг чистими й душу, і тіло і отримав від Господа нетлінний вінець і велику силу молитви у допомозі нам, грішним.

Марія Єгипецька преп. (†522; 14 квітня). Покинувши своїх батьків у 12 років, Марія віддалася невпинному й невситимому любодіянню, та на 29-му році життя наче збудила її від смертного сну Благословенна Богородиця. Скрушно розкаялася вона у гріхах своїх, і, направлена Богом у пустелю зайорданську, не завагалася ані хвилини, і сімнадцять років з незбагненною мужністю витримувала найтяжчі напади бісів блуду та неймовірні страждання від голоду, спраги, спокутування злих духів повернутися до минулого розкішного життя, але не зрадила свого вибору життя в Бозі. Нарешті, переможений біс відступився і свята дістала невимовної, небесної втіхи, відкриття Божественних таємниць і сили рівноангельської, сповнена великої благодаті й дару чудотворіння.

Сара Єгипецька преп. (у сирну суботу). Свята витримала тринадцять років у боротьбі з лютим бісом блуду.

6.12 Блудне сновидіння проганяє

Ангел Охоронитель — якого треба призивати у молитвах перед сном, серед ночі, коли прокинешся, бо він охороняє від усякого нападу ворожого. Безвідмовна наша допомога — Ангел Охоронитель — як ніхто уболіває за нашу душу, наше життя, нашу праведність. За своє безкорисливе терпіння й мужню незрадливість його обдаровано від Бога великою силою допомоги в усіх наших потребах. Щасливий, хто має його за друга! Нещасний, хто відвертається від нього невдячно та зневажає його порожнім життям, байдужістю.

6.13 Коли зневіра турбує душу, допомагають

Фома Апостол (†І; 19 жовтня). Фома сам пройшов це випробування, та навернувся у тверду віру.

Павло Препростий преп. (†IV; 17 жовтня). Святий прославився простотою своєї віри та серця, чистотою та нездоланністю їх.

6.14 Проти гріха ласолюбства й ненажерливості допомагає

Ахила преп. диякон Печерський (†XIII-XIV; 17 січня), їжею преподобного посника була одна проскура, яку споживав один раз на тиждень — в неділю.

6.15 Скорботу розвіюють

Божа Матір на честь її ікони «ВСІХ СКОРБОТНИХ РАДІСТЬ» (1688; 6 листопада).

Михаїл Архангел (21 листопада). Святий Архистратиг Михаїл (у перекладі з євр.: «Хто, як Бог») поставлений Богом над усіма дев`ятьма Ангельськими чинами. Він скинув з неба прегордого Денницю (Сатану) з його темними духами, допомагав ізраїльтянам під час їх виходу з Єгипту, супроводжував їх пустелею у вигляді вогненого стовпа, захищав Ізраїль в усіх його бідах. Захищаючи міста Руські, Божа Матір являлася завжди з Воїнством

Небесним на чолі з Архистратигом Михаїлом. Надійна допомога Архангела Михаїла в усіх наших бідах, скорботах і потребах. Архистратиг Михаїл — захисник слави Божої .

Ангел Охоронитель.

Трифон мч. (†250; 14 лютого).

Георгій Переможець (Юрій Змієборець) вмч. (†303; 6 травня).

Стефан Великопермський Свят. (†1396; 9 травня).

6.16 Покровительство, захист, напоумлення та благословення

Святий, ім`я якого ми носимо (у всіх потребах та негараздах своїх молімося до нього, бо дуже сильна молитва нашого святого перед Богом за нас).

І Ангел Охоронитель наш, що має владу від Господа захищати нас та охороняти по всі дні життя нашого.

Молитва духовного отця (або старця) нашого.

6.77 Дар слова та прозорливості з волі Божої благословляють

Лукіан преп. (†1655; 21 вересня). Святий був щедро обдарований Господом цими дарами. Одного разу за три дні від передбачив страшну моровицю та благав людей із сльозами: «Правовірні, покайтеся, бо гряде гнів Божий і велику моровицю зішле Господь.»

Мифонт преп. (†IV; 5 січня). Цю благодать — молити Бога про надання дарів слова й прозорливости — святий заслужив багатьма подвигами.

6.18 У розпачі рятують

Афанасій Афонський преп. (†1000; 18 липня). Серед безлічі чудес, що здійснив святий Афанасій ще за життя, особливо вирізняється скора допомога тим. що впали в розпач.

Іван Золотоустий свят, (†407; 26 листопада). Найяскравіший у словесному вінці святого діямант — то тверда надія на милосердя Боже.

Ангел Охоронитель.

6.19 Коли терпимо напад від бісів, їх виганяють

Іван Новгородський (†1166; 20 вересня).

Трифон мч. (†250; 14 лютого). З юних років святому Господь дарував владу вигонити бісів та зцілювати немочі.

Іринарх Ростовський преп. (†1616; 26 січня). Святий сам перетерпів велику боротьбу з бісами у відлюдництві Борисоглібського монастиря, де перебував 38 років.

Антоній Великий преп. (†356; 30 січня). Нифонт преп. (†IV; 5 січня) єп. Кипрський.

Серафим Саровський чудотворець преп. (†1833; 15 січня та 1 серпня). Преподобний сам відбивав напади диявола, узявши на себе подвиг стовпництва, молився на камені із зведеними руками тисячу ночей.

Свій Ангел Охоронитель.

Бажано читання 67 та 90 псалмів.

6.20 Від гніву вибавляють

Єфрем Сирин преп. (†373-379; 10 лютого). По природі своїй святий був запальної вдачі, та після тривалої боротьби з бісами пристрасті та гніву з Божою допомогою отримав дар досконалої незлобивості.

6.21 Проти гордості напоумлюють та допомагають

Сергій Радонежський та всієі Руси чудотворець (†1392; 8 жовтня). Олексій, чоловік Божий преп. (†411; 30 березня).

6.22 Лукавих духів від людей та тварин відганяють та чари чаклунів та зловмисників розвіюють

Всі преподобні отці — вигонителі лукавих духів.

Кипріян та Іустинія мчч. (†304; 15 жовтня). Кипріян був видатним чаклуном, але Іустинія не мала ніякого ушкодження від його бісівських хитрощів. Вражений її силою, він запитав, що може так протидіяти його чарам, і дізнався від неї про силу молитви й хреста, про заступництво Боже й нездоланну віру. Чаклун зрікся свого минулого життя, охрестився і віддав Богові й душу свою, і саме життя, діставши мученицький вінець разом з нездоланною святою Іустинією. Знаючи досконало усі підступи й хитрощі ворожі, знають святі і способи протидії їм. тому здобули від Бога благодать вирятовувати зваблених лукавими бісами й чаклунством злих людей.

Нифонт преп. (†IV; 5 січня). Святий Нифонт єпископ Кипрський за свої великі подвиги сподобився від Бога дара вигнання лукавих бісів. Майже все життя він боровся з нечистими духами й за допомогою Божою завжди перемагав їх. Св. Нифонт — надійний заступник наш від підступів та хитрощів диявольських.

Маруф Месопотамський преп. (†422; 1 березня).

Микита Переславльський преп. (†1186; 6 червня). Микита проводив життя грішне і сам віддався на посміяння бісів, але був вражений словом Божим, що прорік Ісая: «Умийтесь, очистіть себе! Відкиньте лукавство від душ ваших». Микита прийшов до монастиря, наклав на себе залізні вериги та усамітнився на стовпі. Йому Господь дарував благодать вигонити лукавих духів з людей.

Макарій Великий преп. Єгипецький (†390-391; 1 лютого). За своє подвижницьке життя святий сподобився від Бога дивовижних дарів і великої сили.

Антоній Великий преп. (†356; 30січня) — преподобний Антоній мав величезний досвід боротьби з дияволом, терпінням та молитвою перемагаючи усі його підступи.

Псалом 90 «Хто живе надією на Всевишнього» або 12 кафізму.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору