Родинне життя
2.1 Щастя у шлюбі благословляють
Божа Матір, яка у Кані Галілейський на весіллі була присутня разом із Господом і його учениками і просила Свого Божественного Сина, щоб нічим не затьмарилося свято весілля.
Симон Зилот Апостол (†І; 23 травня). За переданням, Симон був женихом на весіллі в Кані Галілейській.
Ангел Хоронитель.
Хрисанф та Дарія мчч. (†238; 1 квітня). Це святе подружжя ще до свого шлюбу змовилося жити свято в Бозі, і знають щастя подружньої єдності.
Трифон мч.
Петро князь благовірний (у Чернецтві Давид) і Февронія княгиня (у чернецтві Євфросинія).
Муромські чудотворці (†1228; 8 липня). Ці святі благословляють на шлюб.
Косма та Даміан (†ІІІ; 14 листопада).
2.2 Пологи важкі полегшують
Божа Матір на честь її ікони «КОСТРОМСЬКА-ФЕОДОРІВСЬКА» (1239; 27 березня; 29 серпня). За переданням, ікона написана самим Євангелістом Лукою. Безліч зцілень та чудес виточилося від цієї ікони.
Захарія та Єлизавета правв. батьки святого Івана Хрестителя Предтечі (†1; 18 вересня). Анастасія Узорішительниця мч. (†біля 304 року; 4 січня).
Меланія Римляниня преп. (†439; 13 січня). У 14 років віддали Меланію за багатого юнака Апініана. Свята трохи не загинула від пологів, пережила смерть двох своїх дітей. Відтоді Меланія та Апініан присвятили своє життя Богові. Усіма силами своїми вони допомагали хворим, знедоленим, звільняли з ув`язнення поневолених жебраків і неповинних. Мандруючи по світу, допомагали усім нужденним грошима, молитвою, дбайливим піклуванням; усе життя своє вони присвятили ділам Божим. На їх кошти було збудовано багато храмів та лікарень. Нарешті Любов до Христа покликала їх до подвигу чернецтва. Свята здобула благодатний дар допомагати у важких пологах усім, хто в любові до Господа помолиться їй.
Катерина вмц. (†305-313; 7 грудня).
Марина або Маргарита Антіохійська (30 липня). Свята у свої 15 років з твердістю перенесла неймовірно тяжкі катування, і після смерті сподобилася дару визволення жінок від мук у пологах.
2.3 Народження здорових дітей вимолюють
Божа Матір на честь її ікони «ПОМІЧ У ПОЛОГАХ» (1891).
Божа Матір на честь її ікони «СКОРОПОСШЛУШНИЦЯ» (22 листопада). Ця ікона Скорої Помічниці Божественної сотворила незліченне море чудес: сліпим надавала прозріння, кривим — уздоровлення, розслабленним — зцілення, багато кораблів врятувала від загибелі під час страшних штормів, невільників виводила непошкодженими з полону, й інші дивовижні чудеса творила усім, хто звертався до неї із вірою.
Божа Матір на честь її ікони «ЦІЛИТЕЛЬНИЦЯ» (XVIII; 1 жовтня) «Малих дітей втішаєш …. найрізноманітніші пристрасті підпокорюєш, усе бо можливо заступництвом Твоїм до Сина Твого Христа. Бога нашого».
2.4 Вигодовування немовлят груддю благословляє
Божа Матір на честь її ікони «ГОДУВАЛЬНИЦЯ» («МЛЕКОПІТАТЕЛЬНИЦЯ») (25 січня).
2.5 Нестача материнського молока для немовлят – у цій потребі допомагає
Іпатій Печерський преп. цілитель (XIV; 13 квітня). Про цього святого сказано, що він зробив безмолочних жінок сповненими молока.
2.6 Неплідність подружжя розрішають з волі Божої
Іоаким та Анна прав, батьки Пресвятої Діви Марії (22 вересня). Святі до старості несли гірку неплідність, та за чистоту і святість Господь обдарував їх Пречистим Преблагословенним Дитям, Марією, що дарувала світові Спасителя.
Захарія пророк та Єлисавета праведна, батьки Івана Хрестителя Предтечі (†І; 18 вересня).
Ці батьки також до старості не мали дітей, але Господь нагородив їх святою дитиною: «найбільшим з народжених жінками».
Роман преп. (V; 10 грудня). Багатьох неплідних жінок преподобний зцілював молитвою, і вони народжували дітей. Такого благодатного дару святий сподобився за своє подвижницьке життя, він споживав тільки хліб, сіль та воду, ніколи не запалював світла. Ще за своє життя преподобний зцілив багато недужих та немічних.
Євдокія преп. (†біля 160-170; 14 березня). Святій чудотворниці моляться жінки, що не можуть завагітніти.
Параскева П`ятниця мц. (III; 10 листопада). Свята Параскева особливо шанована на Україні як скора заступниця та допомога в усіх життєвих справах, покровителька подружньої оселі (домашнього господарства, та сільськогосподарської праці молитовниця за хороших женихів).
Іван — мученик-немовля (†І; 11 січня). Святе немовлятко постраждало з іншими Віфлеємськими немовлятами під час їх знищення Іродом. Молитви біля його гробу розрішали жінок від неплідності.
Євфимій Великий преп. (†473; 2 лютого). За дивне подвижницьке життя Господь нагородив святого дарами чудотворення та прозорливості. Молитвою він зводив дощ з неба, зцілював безнадійно хворих, вигонив бісів, бачив помисли людські та властивості душі, рятував людей під час голодоморів та розрішав неплідність.
Іпатій Руфіанський преп. (†біля 446; 13 квітня). Ще за життя свого святий зцілював біснуватих, сліпих, кульгавих, сухих, хворих на водянку, неплідних жінок, і тих. що не мали молока.
2.7 Щоб народити сина, моляться
Олександру Свирському преп. (†15ЗЗ; 12 вересня). Святий був посланий батькам на втіху за молитви їх про народження сина — підтримку у старості. По смерті Святого Олександра, йому молилися за народження синів і чисте бажання їх виконувалося.
2.8 Другий шлюб з волі Божої благословляє
Афанасія преп. ігумення (†860; 25 квітня), що не бажала й першого свого шлюбу, але з волі Божої змушена була одружитися і вперше, і вдруге, то пізнала усі піклування родинного життя. Нарешті здобула вона від Господа втіхи цілковитого Йому служіння і дар благословляти тих, хто невинно змушений був стати до другого шлюбу.
2.9 Покров подружньої оселі; коли чоловік зненавидить та гонить свою жінку безвинно, допомагають
Матір Божа (21 вересня на честь РІЗДВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ).
Гурій, Самон та Авив (†299-306(322); (28 листопада) мчч. та сповідники. Один жорстокий чоловік наказав покласти свою жінку Євфимію живою у труну. Із сльозами молилася нещасна святим мученикам — і залишилася живою.
Параскева П`ятниця мч. (III; 10 листопада).
Микола Угодник (Чудотворець) свят. Мир Лікийських (†біля 345; 19 грудня та 22 травня).
Адріан та Наталя мчч. (†305-З11; 8 вересня).
2.10 Мир та злагода між чоловіком та жінкою
Святі Євангелисти Іван Богослов (†98-117; 21 травня), Марк (†І; 8 травня). Лука (†І; 31 жовтня) та Матфей (†60; 29 листопада).
2.11 Коли батьки не знають, де знаходяться їх діти та чи живі вони, допомагають
Ксенофонт та Марія преподобні, подружжя (V-VI; 8 лютого). Преподобні загубили своїх синів Івана та Аркадія, довго шукали їх та не похитнулися у вірі та надії на Бога і зустрілися з любими дітьми. Потрібно служити молебень преподобним з євангельським читанням «про блудного сина» або «про загублену вівцю та дидрахму». Цим святим моляться при позбавленні та втраті дітей.
Євстафій Плакида вмч. (†біля 118; 3 жовтня). Євстафій після схрещення перетерпів багато випробувань: втратив жінку (яку захопив чужинець) та синів, що їх викрали звірі. 15 років шукав у сподіванні й надії святий та знайшов живими й жінку й дітей і потому прославив себе великими подвигами.
Ангел — Хоронитель дитини.
Георгій Переможець (†303; 6 травня). Святий Георгій покров не тільки держави, війська й народу, але родин та дітей.
2.12 За дітей наших піклуються перед Богом
Божа Матір на честь її ікони «ВІДНАЙДЕННЯ ЗАГИБЛИХ» (18 лютого). Старанна й щира молитва до Богородиці влаштовує долю дітей.
Божа Матір на честь ії ікони «НЕСПОДІВАНА РАДІСТЬ» (14 травня та 22 грудня).
Божа Матір на честь ії ікони «СКОРОПОСЛУШНИЦЯ» (22 листопада). Пресвята Діва сповістила трапезарю Нілу: «Нехай усі православні християни звертаються до Мене у потребах, і Я не залишу нікого; усім, хто побожно до Мене приходитиме, буду Заступницею, й молитви усіх виконуватимуться Сином Моїм ради Мого заступництва перед Ним. тож з цього часу називатиметься оця Моя ікона СКОРОПОСЛУШНИЦЕЮ, тому що скоро усім, що линуть до неї. являтиму милість та сповнення прохань.»
Іван Хреститель Предтеча Господній (20 січня та 7 липня).
Микола Чудотворець свят, архиєп. Мир Лікийських (†біля 345; 19 грудня та 22 травня).
Варвара вмц. (†біля 306; 17 грудня).
2.13 Щоб добру пару знайти дочкам, піклуються перед Богом
Микола Чудотворець свят. Мир Лікійських (†біля 345; 19 грудня та 22 травня). Ще за життя свого святитель допоміг бідному отцю владнати долю своїх трьох дочок і врятував їх від загибельного шляху.
Філарет Милостивий праведн. (†792; 14 грудня). Святий щедро роздавав своє майно бідним, та ось землі його захопили вороги, і він геть зубожів, а йому треба було утримувати три повнолітніх онучки. Та Господь за святе життя його, милість і праведність підніс його. Одну з його онучок було обрано нареченою царя, землі його повернуто, і мирно до кінця свого віку Філарет звершував свої добрі діла на славу Божу.
Андрій Первозваний Апостол (†62; 13 грудня).
Катерина вмц. (†305-313; 7 грудня). Найрозумніша й найпрекрасніша Катерина забажала собі жениха, що перевершив би її у знатності, багатстві, красі й мудрості. Образ Жениха Небесного вразив серце красуні. Вона охрестилася та змінила своє горде й порожнє життя у розкошах на інше, сповнене небесною радістю чистоти, лагідності, тихих покаянних сліз. У видінні вона побачила Пречисту Діву з Божественним немовлям Ісусом, який, ласкаво дивлячись на неї, простягав їй обручку, заручаючи її Собі. Коли видіння скінчилося, свята побачила обручку на своїй руці. Наречена Христова добра помічниця наша у родинному житті та найкраще вміє благати Господа за долю дівчат.
2.14 У турботі влаштування дорослих дітей на роботу молить Бога
Митрофан Воронежський (в схимі Макарій) свят. (†1703; 6 грудня). Вже в архієрейському сані святий клопотався за добре влаштування на службі свого сина Івана, молить він Бога й за добре місце чужим синам та дочкам.
2.15 Щоби щасливо повернувся здалеку чоловік, благословляють та піклуються перед Богом
Сорок мучеників Севастійських (†біля 320; 22 березня).
2.16 Покровительствують немовлятам та моляться за їх здоров`я
Симеон Богоприїмець прав. (16 лютого).
Юліан свят. єп. Кеноманійський (†І; 26 липня).