БібліотекаХристиянство: віровчення та традиціїСвяті, обдаровані благодаттю Божою зцілювати хвороби та допомагати в наших потребах

Своє господарство

3.1 Навалу пацюків, мишей, клопів, тарганів, гусені та ін. паразитів припиняє благодатно

Грифон мч. (250; 14 лютого). Відомо багато випадків чудесного визволення за допомогою св. Трифона по молитві до нього від гусені, сарани та інших шкідників. Треба замовити водосвятний молебень святому і щиро молитися до нього.

3.2 Вхід до нової домівки (заснування оселі) освячують

Архистратиг Михаїл (19 вересня та 21 листопада).

Иосиф Цнотливий (Прекрасний) преп. (в неділю Праотців). Дім Потифара сповнився усілякого добробуту, як тільки до нього увійшов св. Йосиф. На новосілля та на заснуванні дому добре відслужити водосвятний молебень та молебень Йосифу, а на входини в дім маємо особливе моління.

Ангел Хоронитель дому (оселі). На новосіллі, заснуванні оселі та на входини служиться водосвятний молебень та молебень Ангелу Охоронителю оселі. «Пом`яни Небесні Сили, та довгим життям обдарований будеш».

Василій Великий, Григорій Богослов, Іван Золотоустий, святителі (12 лютого).

3.3 Покровительство садівникам

Фока мч. вертоградарь (†біля 320; 5 жовтня). Святий сам доглядав сад.

3.4 Рясний, щедрий врожай плодів земних благословляють нам

Харлампій свмч. (202; 23 лютого).

Власій смч. Севастійський.

3.5 Коли хто йде на город саджати, благословляють

Йосиф Обручник прав, (неділя Праотців та неділя по Р. X.).

Лука Апостол та Євангеліст (І; 31 жовтня).

3.6 Врожай огірків освячують

Константан цар рівноап. (†337; З червня).

Ісидор блаж. Ростовський чудотворець (†1474; 27 травня).

Євдокія преп. мц. (†364-367; 17 серпня).

3.7 У потребі дощу, або припинення дощу, коли грім чи град, допомагають

Ілля пророк (IX ст. до Р.Х., 2 серпня). Коли святий молиться, Господь дає дощ. Рятує святий і від граду, блискавки, грому, зливи.

Микита Новгородський свят. (†1108; 13 лютого). Святий врятував Новгород від тривалої посухи й страшної пожежі, рятує він і від загибелі через блискавку.

Параскева П`ятниця мч. (III; 10 листопада). Катерина вмц. (†305-313; 7 грудня).

3.8 Освячення паски

Іван Хреститель Предтеча Христовий (20 січня та 7 липня). Найбільший з пророків. Іван Хреститель у пустелі живився диким медом.

3.9 Худобу (та іншу свійську живність) від усякої хвороби-напасті зберігають благодатно

Власій смч. єп. Севастійський чудотворець (†біля 316; 24 лютого). Власій сам просив у Бога благодаті зцілювати й зберігати худобу рогату. Перед смертю він заповідав одній вдовиці шукати в нього допомоги для гаразду худоби.

Георгій Переможець вмч. (†ЗОЗ; 6 травня). Святий  — славетний захисник отар худоби від хижих звірів. Святий Георгій зберігає й покровительствує також пастухам.

Юліан преп. (†IV; 31 жовтня). Святому коряться хижі звірі: він повелів левові піти з країни, де багато страждали від звіря, і лев послухався. Святий захищає отари худоби від нападу хижаків.

Модест свят, архієп. Єрусалимський (†633-634; 31 грудня). Святий за свого життя повертав життя худобі, що отруїлася. Він визволяє худобу від моровиці.

Косма та Даміан безсрібники й чудотв. (†ІІІ; 14 листопада). Святі допомагали не тільки людям, а й худобі.

Агафія мч. (†251; 18 лютого). Свята покровительствує коровам.

Анастасія Римлянина первомуч. (†ІІІ; 11 листопада). Свята покровительствує вівцям та допомагає в усіх справах вівчарства.

Авраамій преп. (†біля 360; 11 листопада). Святий допомагає в усьому доглядати вівці.

Василій Великий свят. (†379; 14 січня). Святому моляться за гаразд свиней.

Микита вмч. (†біля 372; 28 вересня). Святий покровительствує усій плавній свійський пташині, особливо гусям.

Флор та Лавр мчч. (†ІІ; 31 серпня). Флор та Лавр за життя свого зцілювали коней, так і досі визволяють коней від усякої немочі.

Феофан преп. сповідник Сигрианський (†818; 25 березня). Святий зцілює хвороби коней.

3.10 Знайдення вкраденого, щоб повернулося вкрадене злодієм

Іван Воїн мч. (†IV; 12 серпня). Воїн-мученик за свого життя викривав злодіїв у крадіжках. По його молитві відкривається вкрадене.

Федор Тирон вмч. (†306; 2 березня).