«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаХристиянство: віровчення та традиціїСвяті, обдаровані благодаттю Божою зцілювати хвороби та допомагати в наших потребах

Небезпека зовні, тяжкі обставини

5.1 Від раптової або наглої смерті рятують

Садок Персидський смч. (†342; 1 листопада). Святитель сам просив цієї милості у Господа, щоб усі, хто помолиться від його імені, мали спасіння від скорої смерті.

Харлампій смч. (†202; 23 лютого). Святитель також сам просив у Господа, щоб там, де будуть його мощі, не було моровиці, та щоб усі, хто молиться до нього, діставали спасіння.

Варвара вмц. (†біля 306; 17 грудня). Свята Варвара перед смертю молила Господа, щоб рятувати тих, хто молитиметься до неї про врятування від наглої смерті без покаяння та хворих на тяжкі хвороби, і отримала цю благодать.

Онуфрій Великий преп. (†IV; 25 червня). Багато чудес та знамень сили Божої явилося людям через святого угодника.

5.2 Хто йде у подорож, нехай молиться на благословення, і благословлять його

Божа Матір «ОДИГІТРІЯ» («ПРОВІДНИЦЯ», «СМОЛЕНСЬКА») перенесена з Царгорода у 1046 році (10 серпня) за переданнями ікона Богородиці «СМОЛЕНСЬКА-ОДИГІТРІЯ» написана святим євангелістом Лукою.

Микола Чудотворець, святитель Мир Лікийських (†біля 345; 19 грудня та 22 травня), надійний наш проводир в усіх подорожах, спасіння у небезпеці, віднайдення дороги, коли заблукаємо.

Клеопа Апостол, Лука Апостол та Євангеліст (17 січня). На шляху з Єрусалиму в Еммаус їх супроводжував Спаситель, воскреслий з мертвих, та напоумлював і наставляв їх на шлях істинний.

Йосиф Обручник прав, (неділя праотців та неділю по Р. X.). Йосифу з Пресвятою Дівою

Марією та Богомладенцем довелося втікати в Єгипет, рятуючись від Ірода. Господь захищав їх та наставляв на небезпечному шляху.

5.3 Щоб не вмерти без сповіді та Святого Причастя, заступається за нас перед Богом

Варвара вмц. (†біля 306; 17 грудня). Чудо Божого милосердя — свята Варвара — незмінна наша молитвениця за передсмертне напутнє слово та з`єднання з безсмертним Христом через причастя Святих Таїн.

5.4 Перед тим, як сісти за їжу

Охоронити себе хресним знаменням, тоді молитися Господньою молитвою «ОТЧЕ НАШ» на благословення їжі, освячення й подяку.

5.5 Пом`якшення жорстоких сердець

Божа Матір Своєю іконою «ПОМ`ЯКШЕННЯ ЖОРСТОКИХ СЕРДЕЦЬ» («СЕМИСТРІЛЬНА», 26 серпня).

Борис та Гліб благовірні князі мчч., у хрещенні Роман та Давид (†1015; 15 травня та 6 серпня).

5.6 Приборкання гніву начальників та гніву будь-якої людини

Давид цар та пророк (в неділю по Р. X.). Лагідний Давид піснями спиняв лють царя Саула, коли на нього находив злий дух. З давніх-давен святі отці впевнилися у досвіді, що псалми царя Давида вгашають пристрасті в людині. В тяжку хвилину з вірою молімося: «Пом’яни, Господи, царя Давида і всю лагідність його».

Молитва «Богородице Діво, радуйся».

5.7 В лиху годину, в напасті, під час навали ворогів, захиститися й перемогти допомагають

Божа Матір на честь ії ікони «ВОЛОДИМИРСЬКА» (3 червня; 6 липня; 8 вересня). З червня свято «ВОЛОДИМИРСЬКОЇ» ікони Божої Матері встановлено в пам`ять про порятунок Москви від нашестя Кримського хана Махмет Гирея у 1521 р.; 6 липня — на честь порятунку Москви від нашестя Ахмата — хана у 1480 році. 8 вересня — в пам`ять спасіння Москви від нашестя Тамерлена у 1395 році. За переданням, ікона написана Євангелістом Лукою на дошці від столу, за яким споживали їжу Господь з Дівою Богородицею та праведним Йосифом Обручником. У 1311 році ікона була передана з Константинополя на Русь князю Мстиславу, та знаходилася у Вишгороді. та насильницьки відібрана Андрієм Боголюбським, сином Юрія Долгорукого й перенесена у Володимир.

Божа Матір на честь її ікони «КАЗАНСЬКА» (1612; 4 листопада). Святкування ікони встановлено на честь визволення Москви та Росії від поляків у 1612 році.

Божа Матір на честь ії ікони «ЗНАМЕННЯ» (10 грудня). Під час облоги Новгороду ворогами у 1170 році ікону винесли на міський мур. Одна з стріл встромилася у святий лик, тоді з очей Божої Матері виточилися сльози. Після цього Божественного знамення на ворогів напав жах і трепет; вони отримали поразку.

Божа Матір на честь її ікони «ТИХВИНСЬКА» (1383; 9 липня). Коли Афону загрожувало нашестя турків у 1876 році 17 лютого (за ст. ст.), ікона, що стояла в Ілліїнському скиту на Афоні, пролила сльози.

Іван Новгородський свят. (†1186; 20 вересня). Святий молиться Богу, щоб місто визволилося від нападу ворожого та міжусобиці, та вогненого запалення.

Олександр Невський благовірн. («О11263; 12 вересня та 6 грудня).

Борису та Глібу страстотерпцям, у святому хрещенні Роману й Давиду, (†1015; 15 травня та 6 серпня). Брати постійно надають допомогу своїй рідній землі.

Дмитро Солунський вмч. (†біля 306; 8 листопада).

Макарій преп. (†1444; 7 серпня). Преподобний Макарій Унженський та Жовтоводський чудотворець присвятив себе життю відлюдному, проповідував віру Христову мордві, чемерисам. чувашам. Святий мав дивний дар втихомирювати варварів. Навалою казанських татар монастиря було зруйновано, але сам Макарій залишився живий і його було відведено у полон до хана, який згодом його й звільнив. Після упокоєння святого його мощі явилися нетлінними й прославилися чудесами. Біля монастиря його знаходиться ставок, в якому преподобний Макарій охрещував язичників і татар.

Іван Почаєвський преп. (†1651; 10 вересня та 10 листопада).

Йосиф Волоцький преп. чудотворець (†1515; 22 вересня та 31 жовтня).

Галактіон Вологоцький преподобномуч. (†1612; 7 жовтня). Святий прийняв на себе усю повноту страждання від нападу чужинців, бо мученицьки загинув від литовців та поляків, та з волі Божої захищає надійно усіх, хто звертається до нього по допомогу проти нападу чужинців.

Афанасій Брестський преп. (†1648; 18 вересня). Афанасій сам перетерпів муки у 1648 році від чужовірних за християнську віру, та сподобився від Бога дару рятувати усіх, хто потребує допомоги у лиху годину нападу чужинців.

Єрмоген свмч. патріарх Московський та всієї Руси чудотворець (†1612; 25 травня, та 2 березня, а у високосні роки 1 березня). Постраждав при нашесті Лжедимитрія та поляків. У Бога ж прославився захистом усіх, хто в біді й нападі чужинців покличе його на допомогу.

Паїсій Величковський преп. (†1794; 28 листопада) захищає від нападу чужевірних. Читати псалом «Хто живе надією на Всевишнього» (№ 90).

5.8 Коли нападе тварина чи у приборканні диких тварин допомогають

Георгій Переможець вмч. (†303; 6 травня). Одним з багатьох чуд святого було знищення вельми потужного змія, що жив у ставку біля міста Бейрута й жер місцеве населення.

Герасим Йорданський преп. (†475; 17 березня). Його лагідність та милосердя перемагають дикість тварин. Лев, якого він зцілив, служив йому до самої смерти й помер на його могилі.

5.9 Хто йде у ліс, допоможе

Соломон цар (до Р. X.).

5.10 У небезпеці згвалтування рятують

Мойсей Угрин преп. (†біля 1043; 8 серпня). Мойсей сам зазнав спокус від безсоромної жінки, своєї господарки, яка зваблювала його милуванням та обіцянками, а після того катувала його: саджала у яму, била різками, виснажувала голодом. Та святий зберіг чистоту душі й тіла.

Домніна, Виринея та Проскудія мцц. (†IV; 17 жовтня). Дочок Домніни — Виринею (Вероніку) та Проскудію (Просдоку) схопили за віру Христову й вели на судище мучителям, тобто на певну загибель. Щоб вберегти дочок від зґвалтування п`яними воїнами та щоб дівами передати їх в руку Господа, вона, під час обіду мучителів, увійшла з дітьми в річку, як у добровільну могилу.

Олександр та Антоніна діва мчч. (†біля 313; 23 червня). Коли Антоніну віддали у дім розпусти. Олександр дав їй чоловічий одяг і тим зберіг її від втрати дівоцтва. За це їх обох було замучено.

Фоміада Єгипецька мч. (†V; 26 квітня). Фоміада згодилася ліпше померти, аніж порушити чесність супружню. Багато людей за молитвами врятовані були нею від тяжкої небезпеки.

5.11 Під час смертельної небезпеки на війні спасають

Фекла первмч. (†293; 19 червня). Один воїн вже бачив перед очима своїми спис супротивника, що направлений був на нього, та прикликав Господа Іменем Фекли — і раптом позбавився супротивника свого. І саме життя воїна змінилося — після війни він зробився відлюдником та святим.

Микита самітник Печерський, єп. Новгородський свят. (†1108; 13 лютого).

5.12 В полоні у ворогів допомагають

Симеон Богоприїмець (16 лютого). Приймаючи Богодитину, праведний Симеон промовив: «…нині відпускаєш раба свого, Владико…». У посмертному житті святому даровано благодать Божу звільняти з неволі інших людей.

Петро Афонський преп. (†734; 25 червня). Святий довго й тяжко знемагав у полоні.

Філарет Милостивий прав. (†792; 14 грудня). Хто в бідуванні своєму помолиться святому, того він виводить з неволі та полону.

Микола Чудотворець свят. Мир Лікийських (†біля 345; 19 грудня та 22 травня). Святий Микола, як і Філарет, за молитвою звільняє бранця з полону чи в’язниці.

Анастасія Узорішительниця вмц. (†біля 304; 4 січня). Свята Анастасія сама терпіла ув`язнення у власному домі від свого жорстокого чоловіка. Потім усе своє віддала Анастасія. щоб полегшити долю в`язнів. Вона годувала їх, приносила одяг, лікувала рани.

5.13 Коли напали злодії, рятує

Йосиф Обручник (в неділю праотців та неділю по Р. X.). Йосиф сам перетерпів напад злодіїв під час своєї втечі в Єгипет з Дівою Богородицею та Божественним Немовлям.

5.14 Якщо нападуть собаки, рятують нас молитви

«Нехай воскресне Бог» та «Богородице Діво, радуйся».

5.15 Від морозу рятують

Прокопій Устюженський чудотворець, Христа ради Юродивий («ЇМ 303; 21 червня). В лютий мороз, що й птахи падали, замерзаючи, святий сидів вночі на церковній паперті та вже очікував собі смерті, коли Ангел Божий зійшов та зігрів його.

Андрій блаж. Христа ради юродивий (†936; 15 жовтня).

5.16 Під час голоду, та коли псуються плоди земні, допомагають

Харлампій смч. (†202; 23 лютого). Перед смертю Харлампій молився Богові, щоб через нього надавалася допомога тим, хто бідує від голоду, або в кого гинуть плоди земні.

Спиридон Тримифунтський чудотворець свят. (†біля 348; 25 грудня). Під час голоду святий врятував бідняка, перетворивши жабу на золото.

Євфимій Великий преп. (†473; 2лютого).

Ілля пророк (†ІХ ст. до Р. X.; 2 серпня). Коли Ілля під час страшного голоду прийшов до Сарепти Сидонської, він побачив одну вдову та попросив у неї води та хліба. Жінка відповіла, що в неї є тільки жменька борошна у діжці та трохи масла у, що вона піде й спече з того щось, а тоді вони з сином мають загинути від голоду. Ілля сказав, щоб вона дала спечене йому, тоді борошна й масла в неї не зменшиться за увесь час голоду. Вдова повірила йому, зробила, як він сказав, — і дійсно, поки був голод, борошна й масла не зменшувалось у жінки.

5.17 Від пожежі (або щоб запобігти пожежі від вогню чи блискавки) рятують

Божа Матір Своєю іконою «НЕОПАЛИМА КУПИНА» (1680; 17 вересня). Пречиста Діва, наче росою, гасить молитвою пожежу та відводить від голови нашої удари блискавки й грому.

Микита Новгородський свят. (†1108; 13 лютого). Святитель однією молитвою врятував Новгород від страшної пожежі.

Василій блаж. Христа ради юродивий, Московський чудотворець (†1552; 15 серпня). Святий молитвою припиняв пожежу в Новгороді, та передбачив велику пожежу в Москві 1547 року.

Агафія мц. (†251; 18 лютого). Коли юну мученицю поклали на розпечені гострі черепки, посипані палючим вугіллям, стався землетрус, який знищив мучителів і припинив страждання святої. Через рік після смерті святої Агафії стався страшний землетрус і виверження вулкану загрожувало загибеллю місту Катамі. Та вогняна ріка розплавленого каміння зупинилася у своїй течії, ніби злякалася перед одягом святої мучениці, що його тримали побожні жителі міста проти потоку лави. Таким знаменням Господь явив заступництво святої під час небезпеки пожежі.

5.18 На морі від бурі й втоплення, усім, хто плаває на воді, порятунок

Божа Матір Своєю іконою «СПАСИТЕЛЬНИЦЯ ТИХ, ХТО ПОТОПАЄ», «ЛЕНЬКОВСЬКА» (1751; 2 січня).

Микола Чудотворець свят, архієп. Мир Лікійських (†біля 345; 19 грудня та 22 травня). Незчисленне порятунків дарував святий по всьому світові: великим та малим кораблям, підводним човнам та плавцям.

Прокопій праведн. Христа ради юродивий Устюженський чудотворець (†1303; 21 липня). Преподобний Прокопій багато сидів на березі річки молячись за тих. хто плаває.

Філарет Милостивий праведн. (†792; 14 грудня) — подає захист вдовицям, сиротам убогим та рятує на воді від загибелі.

Зосима та Савватій Соловецькі преп (†1478; 30 квітня та 21 серпня; †1435; 10 жовтня та 21 серпня). Праведні самі плавали Білим морем до Соловецьких островів.

5.19 У небезпеці загибелі від змії (та інших гадів) рятують

Олексій чоловік Божий (†411; 30 березня).

Леонід Устнедумський преп. (†1654; 30 липня). Святого самого вжалила змія, та він склав надію на Господа і залишився живий.

5.20 Від кривдника, супротивника захищає

Іван Воїн мч. (†IV; 12 серпня). Іван Воїн посланий був імператором Юліаном переслідувати та вбивати християн, але святий навпаки попереджав християн про небезпеку, звільняв поневолених, надавав усіляку допомогу вірним праведникам, за що був посаджений у в`язницю, а коли вийшов звідти, усе життя своє присвятив служінню ближнім, прославившись справедливістю у захисті невинних від кривдників.

5.21 Покарання порушників обітниць та угод

Полієвкт мч. (†259; 22 січня).

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору