«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиОктоїх

Глас 6. Понеділок

У понеділок на ранній

Після 1-ї кафизми сідальні покаянні. Глас 6

Помишляю про день страшний і оплакую діяння мої лукаві: як я відповідатиму безсмертному Царю? З якою ж сміливістю подивлюсь я на Суддю, блуд­ний? Благоутробний Отче, Сину Єдинородний і Душе Святий, помилуй мене.

Стих: Господи, не викривай мене у лютості Твоїй і не карай мене у гніві Твоїм.

У долині плачу, на місці, там, де Ти сядеш творити праведний Суд, Милостивий, не викривай мої таємні діла і не посором мене перед ангелами; але пощади мене, Боже, і помилуй мене.

Слава, і нині… богородичний: Преславну Божу Матір і святійшу за святих ангелів невмовкно оспі­вуймо серцем і устами, Богородицею Її сповідуючи, як воістину народившу Бога втіленого, Яка безпере­станно молиться за душі наші.

Після 2-ї кафизми сідальний. Глас 6

Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо ніякої відповіді не можемо дати; цю Тобі молитву як Вла­диці приносимо грішні, помилуй нас.

Стих: Господи, не викривай мене у лютості Твоїй і не карай мене у гніві Твоїм.

Господи, помилуй нас, на Тебе бо уповаємо, не про­гнівайся на нас дуже і не пом’яни беззаконь наших; але зглянься і нині як Благоутробний і визволи нас від ворогів наших, бо Ти єси Бог наш, і ми люди Твої, всі діла рук Твоїх, і ім’я Твоє призиваємо.

Стих: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Світло праведних завжди, бо святі, від Тебе про­світившись, сяють завжди як світила, світильник невірних погасивши; їхніми молитвами, Спасе наш, Ти запали світильник мій, Господи, і спаси мене.

Слава, і нині… богородичний: Стоячи в храмі сла­ви Твоєї, ми думаємо, що стоїмо на небесах; Богоро­дице, двері небесні, відкрий мені двері милості Твоєї.

Після 3-ї кафизми сідальні. Глас 6

Страшного дня Твого пришестя жахаюся, Христе, і невмолимого судилища боюся і перед ним тремчу, бо маю безліч гріхів; але раніше кінця наверни мене і спаси як Милостивий Бог, молитвами Твоїх ангелів, Благосердний Спасе, єдиний Чоловіколюбче.

Душе, в лінивстві все життя проводиш, про день страшний судний не помишляєш; піднімись же і обе­ри собі покаяння, навернися і взивай до Христа: Щедрий, не поминай наших многих гріхів у час за­судження.

Слава, і нині… богородичний: Уповання, і покров, і пристановище тим, хто на Тебе, Богородице Блага, надію має; Заступнице світу, моли старанно з безплотними Того, Кого Ти народила — чоловіколюбного Бога, визволитися душам нашим від усякого покарання, єдина Благословенна.

Канон покаянний до Господа нашого Ісуса Христа і до святих його мучеників.
Творіння Йосифове. Глас 6

Пісня 1

Ірмос: Колись фараон був потоплений з усім воїнством, Ізраїль же пройшов посеред моря, взиваючи: Господу Богу нашому співаймо, бо Він прославився.

Мене, Христе, що потрапив до рук лукавих роз­бійників і через душетлінні рани був напівживим, єлеєм милості вилікуй і ущедри, щоб я прославляв Тебе.

Як багато згрішивший, я став вертепом розбійни­ків; Ти, Христе, що народився у вертепі, даруй мені хмару сліз і очисти, щоб я став храмом Святого Духа.

Мученичий: По-юнацьки ворога подолавши, ви, страстотерпці, прикрасилися воістину богосплетеними вінцями і стоїте на небесах з ангелами перед Бо­гом, сповнені славою.

Мученичий: Ви, що глибиною крові колись удави­ли фараона мисленого, чесні великомученики, при­йшли в небесну землю обітовану, Христа славлячи.

Богородичний: З мучениками, з божественними пророками і з усіма ангелами, Чиста, Творця всіх благай спасти тих, що з вірою Тебе прославляють і величають.

Другий канон святим небесним Безплотним Ангелам.
Творіння Феофанове. Глас 6

Ірмос: Як по суші, перейшов Ізраїль по безодні стопами, бачачи, як гонитель фараон потопляється; пісню перемоги Богові співаймо, взиваючи.

Небесних сил прославляю прекрасну велич, щоб просвітитися їх блискавкою, взиваю: благаю Тебе, Христе, єдиного благосердного (двічі).

Ти, що із Себе Всесвятим Духом прикрасив сло­вом усі ангельські чини, влаштував їх так, щоб вони оспівували Тебе як причину всього, як Всесильного.

Богородичний: Прийнявши в лоно Своє Твого Сотворителя, як Він благозволив, із Тебе безмужньо незбагненно воплотився; тому Ти, Чиста, воістину явилася Владичицею творіння.

Пісня 3

Ірмос: На твердому камені віри утверди, Господи, помисли душі моєї; Тебе бо маю, Блаже, пристановище і утвердження.

Покаятися Христу обіцяв я і від злих діл ніяк не відступаю: що буде, бо сліпотою великою охоплений я? Сину Божий, Ти мене ущедри.

Помишляю про Боже довготерпіння, проживши все життя в лінивстві, і боюся, окаянний, щоб неспо­дівано не попередило мене посічення смертне.

Мученичий: Гоніння, болістей же і бід, як їжі, бажа­ючи, мученики раділи, бачачи духовними очима вічну насолоду.

Мученичий: Як на твердому камені благочестя ви, мученики, премудро утвердили помисли і не убояли­ся різноманітних ран, святі страстотерпці.

Богородичний: Новим раєм життя явилася нам Чи­ста, що має посередині древо, споживаючий від яко­го Адам отримує відпущення лукавого умертвлення.

Інший.

Ірмос: Нема святого, як Ти, Господи, Боже мій, що підніс рід вірних Твоїх, Блаже, і утвердив нас на камені сповідан­ня Твого.

Ти, що всяке словесне єство волею від не сущого сотворив, трисвятими гласами оспівуєшся у трьох Особах і прославляєшся вірно (двічі).

Владико всього, Ти нині виточуєш благо і щедро виливаєш; причасниками блага Ти, Чоловіколюбче, показав безплотні ангельські сили.

Богородичний: Подається нам відпущення гріхів заради Тебе, Богородице, бо із Тебе воплотився Вла­дика закону, і заради нас перетерпів страждання, і всіх визволив.

Пісня 4

Ірмос: Покрили небеса чесноти Твої, Христе, і все на­повнилося, Господи, Твоєю славою.

Не осуди нас, багато згрішивших перед Тобою, але звичайною Твоєю милістю ущедри, Владико.

Ти, Спасе, сущий путь життя, сподоби мене завж­ди ухилятися від смертоносних пут гріха.

Мученичий: Палаючими ранами, страстотерпці мученики, ви погасили вогонь; росою Божественно­го Духа ви перебуваєте неопалимими.

Мученичий: Багатством божественної їжі ви, муче­ники, насолоджуєтесь на небесах, успадкувавши її пролиттям крові.

Богородичний: У лінощах життя моє прожив я, Пре­чиста, до Твого удаюся заступництва: ущедривши, спаси мене.

Інший.

Ірмос: Христос моя сила, Бог і Господь, чесна Церква побожно співає, взиваючи, від помислу чистого Господа прославляючи.

Маючи єство, непідвладне тлінню, божественні уми Твої чесні оточують престол, від Тебе успадкувавши джерело безсмертя, Чоловіколюбче (двічі).

Духом святим освячені ангельські собори стали несхильними до зла, обожуючись піднесенням до пер­шого блага — Бога.

Богородичний: Клятва зруйнувалася праматері за­ради Тебе, Всенепорочна; бо Ти, Пречиста, народила нам вічнотекуче джерело благословення.

Пісня 5

Ірмос: Світло засяявши світу, Христе, просвіти серце моє, що з ночі до Тебе взиває, і спаси мене.

Ти, що виріс із Єссеєвого кореня, Христе, висуши паростки моїх пристрастей, насаджуючи в мені страх Божий.

Зітхання, як митар, придбаймо і відступімо від грі­ха, щоб уникнути вічного зітхання.

Мученичий: Уранені божественним бажанням Тебе, мученики Твої, Господи, радувалися, уранені муками.

Мученичий: В усіх краях землі, страждаючи тіла­ми, мученики взивали, і Христос почув глас їхній.

Богородичний: Небесні врата оспіваймо Богородицю, якими проходять усі грішники до входів прощення.

Інший.

Ірмос: Божественним Твоїм світлом, Блаже, просвіти, молюся, душі тих, що зранку линуть до Тебе, пізнаючи Тебе, Слово Боже, істинного Бога, що з темряви гріхів взиває.

На престолі херувимському бачив Тебе пророк, Всевідаючий, Творця і Бога сидячого: образами на­вчився Твого Владичества і Володіння (двічі).

Тисячами тисяч ангелів оточеного Тебе, Владико, бачив Даниїл у образі людини і навчився таїни сла­ви Твоєї держави.

Богородичний: Прекрасний добротою Твій Син явився кращим за синів земнородних, Всенепорочна Владичице, бо Слово є над усіма Богом, хоч єство людське від Тебе прийняв,

Пісня 6

Ірмос: Китом гріховним пожертий, взиваю до Тебе, Христе: як пророка, визволи мене із тління.

Ти, Христе, повернув зір сліпим; відкрий очі душі моєї, щоб я побачив Твоє світло і визволився від тем­ряви пристрастей.

Наповни душу мою, Щедрий, животворною водою покаяння, даруючи мені струмки сліз.

Мученичий: Долини мучеників вирощують лілеї зцілень і духмянять серця всіх благочестивих.

Мученичий: Розлучаючись у стражданнях з тлінним тілом, ви, святі мученики, прив’язалися до Владики любов’ю і серцем.

Богородичний: Свята Мати Божа, очисти Твоїми мо­литвами моє серце, осквернене нечистими діяннями.

Інший.

Ірмос: Житейське море, схвильоване бурею пристрастей, бачачи і до тихого пристановища Твого прийшовши, бла­гаю: визволи з тління життя моє, Многомилостивий.

Яків, дивлячись чистим розумом на Твоїх, Влади­ко, ангелів, що радісно сходили по сходинках, здаля пізнав Твоє пришестя у плоті (двічі).

Знаючи про світлі полки божественних ангелів, що стояли навколо божественної слави, угодник Твій, Владико, Ізраїль побожно радувався.

Богородичний: Воістину вищою за гори небесних ангельських сил явилася гора Отроковиці Влади­чиці, яка вмістила Твій промінь Божества.

Пісня 7

Ірмос: Преподобних Твоїх юнаків почувши пісню, Ти зросив палаючу піч; благословенний Ти, Господи, Боже отців наших.

Від дуже великої злоби я осліп розумом і не подивив­ся на світло покаяння; Христе Спасе мій, спаси мене.

Надіючись на Твоє благосердя, припадаю до Тебе, Щедрий, і прошу гріхів моїх прощення; не зневаж мене, Владико.

Мученичий: Небесною славою одягнув Ти святих Твоїх, що постраждали на землі; їхніми молитвами, Христе мій, спаси мене.

Мученичий: Закони неправедні ви, мученики, об­плювали, праведного ж закону були божественними охоронителями і вірою праведно постраждали.

Богородичний: Владику, що прийняв образ раба, Ти, Отроковице, народила; Його ж моли, Чиста, визво­лити мене від поневолення пристрастями.

Інший.

Ірмос: Росоносну піч учинив ангел преподобним юнакам, халдеїв же опаляючи, веління Боже мучителя спонукало взивати: благословен єси, Боже отців наших.

Красою світяться усі святі ангели Вседержителя, наближаючись до невимовної слави Христової, і з любов’ю завжди співають йому: благословенний Ти, Боже, повіки (двічі).

Помислами звертаючись до Тебе, Владико, ангели приймають Твоє споконвічне неосяжне світлосяяння, співаючи і промовляючи завжди: благословенний Ти, Боже, повіки.

Богородичний: 3 Тобою благословенний Господь, сказав безплотний архангел: бажаючи оновити зітлі­ле єство, в утробі Твоїй оселився, Чиста і Благосло­венна, що Бога плоттю народила.

Пісня 8

Ірмос: Преподобні Твої юнаки в печі, херувимам уподіб­нюючись, трисвяту пісню співали: благословляйте, оспівуй­те і прославляйте по всі віки.

Поревнував я немилосердю багатого норовом і зне­важив мій зубожілий розум; не пошли мене, Христе, у вогонь невгасимий, що лежу перед дверима пока­яння у гної гріховному.

Зимою і в суботу, бідного добрими ділами, не візьми мене із життя неготовим Ти, що вгамував зиму гріхов­ну; але подай мені божественне навернення.

Мученичий: Мученики правдивою вірою оману по­долали, перетерпівши всяке хвилювання від мук, благословляли, оспівували і прославляли Христа по­віки.

Мученичий: Розпалене полум’я мук ви, святі, погаси­ли росою терпіння; безбожжя попалили розпалені рев­ністю божественної любові, добропобідні мученики.

Богородичний: Сущого Ангела, Бога Пресвятого, Ти, Чесніша, народила, освятившись безмежно, Богоро­дице Діво; тому освяти мою душу.

Інший.

Ірмос: 3 полум’я преподобним росу виточив і жертву праведника водою спалив, бо все твориш, Христе, з волі Своєї; Тебе прославляємо по всі віки.

Як у давнині угодника Твого Єлисея Ти огородив безплотним воїнством, так і нині, Христе, охорони Церкву Твою, що прославляє Тебе, повіки (двічі).

Моліться, божественні архістратиги, що стоїте перед страшним престолом, визволитися від гріхів нам, що з любов’ю славимо і прославляємо Христа по всі віки.

Богородичний: Як до Матері і Діви, взиваємо до Тебе з Гавриїлом божественним: радуйся, Богорадувана, бо Ти народила нам плоттю Слово Боже; Його ж про­славляємо по всі віки.

Пісня 9

Ірмос: Ти, що прийняла від ангела «радуйся» і народила Сотворителя Свого, Діво, спаси тих, що величають Тебе.

Йосиф був цнотливим і став управителем пшениці; я ж, впадаючи у блуд, терплю голод, не маючи доб­рих діл.

Як Петро, покаявшись, Христе, приношу сльози, як митар, зітхаю, як блудний, із глибин взиваю: згрішив, прости мене.

Мученичий: Допомогою Христовою, премудрі муче­ники, ви подолали ворожу злобу і прийняли вінці перемоги з неба.

Мученичий: Свята пам’ять мучеників освячує всіх Святим Духом, що православно її святкують.

Інший.

Ірмос: Бога людям неможливо бачити, бо на Нього не сміють чини ангельські дивитися; через Тебе, Пречиста, Слово стало тілом і явилося людям; величаючи Його, з не­бесними силами Тебе ублажаємо.

Пророку Твоєму Давиду допоміг Ти зброєю ангела перестати знищувати людей Твоїх; як щедрий подай

мир, Христе, всім церквам, полегшуючи нині споку­си, Многомилостивий (двічі).

Бачачи людей Твоїх озлоблення, Христе, як Лікар душ і тіл, зціли, Владико, молитвами Твоїх служи­телів, що нині стоять навколо Тебе, Царя всіх, і без­перестанними голосами прославляють Тебе як Бога.

Богородичний: Начала, архангели, господства і се­рафими, сили, влади і ангели, престоли з херувима­ми нині шанують преславне Твоє Різдво, Тебе, Мати Діво, завжди побожно прославляють.

Далі: Достойно є… і поклін. Єктенія, світильний і зви­чайні псалми.

На стиховні стихири покаянні. Глас 6

Знайшовши мене голим від чеснот, ворог стрілою гріховною уранив; але Ти, як Лікар душ і тіл, рани душі моєї зціли, Боже, і помилуй мене.

Стих: Наповни нас уранці милістю Твоєю, Господи, і зра­діємо та звеселимося. Звесели нас у всі дні наші: за ті дні, коли Ти смирив нас, за літа, коли ми бачили зло. І поди­вись на рабів Твоїх і на діла Твої, і навчи синів їх.

Серця мого струп’я, що виросло від многих гріхів, зціли, Спасе, як Лікар душ і тіл, подаючи прощення тим, хто просить, і сльози покаяння; і даруй мені відпущення боргів, Господи, і помилуй мене.

Стих: І нехай буде милість Господа Бога нашого на нас, діла рук наших виправ і в ділах рук наших допомагай нам.

Господи, пам’ять святих Твоїх усе творіння свят­кує, небеса з ангелами радуються, і земля з людьми веселиться; їхніми молитвами помилуй нас.

Слава, і нині… богородичний: Архангельське сло­во прийнявши, Ти стала херувимським престолом і носила на руках, Богородице, надію душ наших.

Далі: Благо є сповідатися Господеві… Трисвяте по Отче наш… Тропар і єктенія, час 1-й, псалми звичайні та інше і відпуст.

В понеділок блаженні. Глас 6

Пом’яни мене, Боже Спасе мій, коли Ти прийдеш у Царстві Твоїм, і спаси мене, як єдиний Чоловіколюбець.

Стих: Блаженні гнані за правду, бо їхнє є Царство Небесне.

Зневаж, Ісусе Чоловіколюбче, гріхи мої свідомі і несвідомі і сподоби мене долі спасенних.

Стих: Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас і гнатимуть та зводитимуть на вас усяке лихослів’я і наклепи — Мене ради.

Ти, Христе, що просвітив ангельські сили, їхніми мольбами просвіти образ серця мого.

Стих: Радуйтесь і веселіться, бо велика нагорода ваша на небесах.

Всякі спокуси від ран перетерпіли ви, страстотерпці; зціляйте завжди рани і струп’я людей вірую­чих.

Слава… Тройці Святій поклонімось, Яку оспіву­ють ангельські воїнства, взиваючи до Неї: спаси душі наші.

І нині… Визволи мене від вогню вічного і мук, що очікують мене, Богородице, щоб я ублажав Тебе.

У понеділок на вечірні

На Господи, взиваю… стихири покаянні. Глас 6

Стих: Коли на беззаконня наші зважатимеш, Господи, Господи, хто встоїть? Бо в Тебе очищення є.

Хто мене не оплакує, порушившого заповідь Виш­нього, заради нестриманості? У пеклі оселився за­мість раю; на вигляд солодкий плід смерть викло­потав, і заради нього опинився я поза славою Божою і життям; але прийми мене, що каюся, Господи, як Милостивий і Чоловіколюбець, заради великої Твоєї милості.

Стих: Ради імені твого страждаю за Тебе, Господи, страж­дає душа моя за Слово твоє, бо уповає душа моя на Господа.

Подивись на мою скорботу, і хвороби, і безлічі гріхів душі моєї злосморід, і оману розуму: зрозумій голос того, хто у відчаї і засуджений; і дай мені, Господи, дух принижений і смиренне серце, і подай джерело сліз і многих гріхів прощення заради великої Твоєї милості.

Стих: Від ранньої зорі до ночі, від ранньої зорі нехай упо­вають люди на Господа.

Боже, що хочеш, щоб усі люди спаслися, зглянься і почуй молитву мою, і не відкинь моїх сліз, як суєтних; хто бо приходить до Тебе плачучи і не стає відразу спасенним? Хто, взиваючи до Тебе тепло, не буває зразу ж почутим? Але, о Владико! Ти скорий до тих, хто молиться за спасіння, бо Ти в милості непереможний.

Далі: стихири з Мінеї святому. Якщо нема в Мінеї, інші стихири святому і великому Іоану Предтечі. Глас 6.

Стих: Бо в Господа милість, і велике в Нього визволен­ня. Він визволить нас від усіх беззаконь наших.

Мене, заблудлого на життєвому шляху, не зневаж, Предтече Спасів, бо сердечні очі піднімаю до Тебе; і постав на камені покаяння стопи душі моєї, покажи праву путь, щоб я ходив по ній, яка приводить до воріт спасіння; і не відкинь стогони серця мого, най­більший серед усіх народжених.

Стих: Хваліть Господа, всі народи, прославляйте Його, всі люди.

Хрестителю і Предтече Спасів, будь, блаженний, помічником мені, що потонув у темряві нечистих помислів, подай мені руку, яка доторкнулася до не­тлінного верха, укріпи мене творити мужньо діла покаяння, яке ти проповідував, і мати всередині Цар­ство, якому ти перший навчив, сподоби раба твого.

Стих: Велика милість Його над нами, й істина Його пе­ребуває повік.

Ти, що матернє неплідство і батькову німоту роз­в’язав різдвом твоїм, розв’яжи неплідність бездітного серця мого; всяке безсловесся душі моєї відніми неза­баром, бо ти голос Слова Божого, що сповіщає пока­яння, яке звершувати сподоби мене завжди, що за­ради лінощів відійшов від Бога, Хрестителю Христів.

Слава, і нині… богородичний: Чоловіколюбства Твого безодню, і благосердя твого глибину, і благості незчисленні щедроти покажи, Пречиста Діво, на мені, окаянному; вгамуй пасовище гріховне, подавши цнотливість, і збережи нескверним моє тіло з душею, бо Ти Спаса народила.

Далі: Світло тихе… Прокимен дня. Сподоби, Госпо­ди, у вечір цей…

На стиховні стихири покаянні. Глас 6

У страшне пришестя Твоє, Христе, нехай не почує­мо: не знаю вас; бо на Тебе ми покладаємо наше упо­вання, Спасе, хоч і не зберегли Твої повеління через недбайливість нашу, але пощади душі наші, моли­мося.

Стих: До Тебе, що перебуваєш на небі, зводжу очі мої. Як очі рабів звертаються до рук господарів їхніх, як очі рабині — до рук господині її, так очі наші — до Господа Бога нашого, аж поки помилує нас.

Покаяння не придбав, і сліз також, заради цього благаю Тебе, Христе, раніше кінця наверни мене і дай мені зворушливість, щоб я визволився від муки.

Стих: Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо багато ми маємо приниження. Надміру має душа наша ганьби від ба­гатих та зневаги від гордих.

Мученичий: Страстотерпці мученики, небесні гро­мадяни, на землі постраждавши, ви перетерпіли ве­ликі муки; їхніми молитвами, Господи, і благаннями збережи всіх нас.

Слава, і нині… богородичний: Ніхто, що звертається до Тебе, не відходить від Тебе посоромленим, Пре­чиста Діво Богородице; але прохає благодаті і прий­має дарування, корисне за проханням.

Далі: Нині відпускаєш… Трисвяте по Отче наш… Тропар, єктенія і відпуст.

У понеділок на повечір’ї

Канон до Пресвятої Богородиці. Глас 6

Пісня 1

Ірмос: Як по суші, перейшов Ізраїль по безодні стопами, бачачи, як гонитель фараон потопляється; пісню перемоги Богові співаймо, взиваючи.

Схилений безліччю спокус і лютих діянь, я схиляю перед Тобою, Чиста, шию душевну і тілесну і взиваю до Тебе щиро: Ти мене виправи.

О Всенепорочна Діво, кріпка поміч вірним і упо­вання християн! Ти визволи мене від плотських при­страстей і насолод, що поборюють мене.

Слава… Світловодительнице сущих у темряві, світло духовне народивши, Пречиста, просвіти душу мою і розум освяти, розрідивши темряву пристрас­тей і гріхів.

І нині… Темряву душі моєї, затьмареної находжен­ням безглуздих помислів, розріди, Богородице Вла­дичице, світлом заповідей втіленого з Тебе.

Пісня 3

Ірмос: Нема святого, як Ти, Господи, Боже мій, що підніс рід вірних Твоїх, Блаже, і утвердив нас на камені сповідан­ня Твого.

На Тебе, Чиста і Пречиста, надіючись, нехай не від­паду я від уповання на Тебе; як Мати Чоловіколюбця і Бога Милостивого, визволи мене від сітей ворожих.

Маріє Мати Божа, двері спасіння, якими пройшов єдиний Творець усіх; нині відкрий мені, Пречиста, божественні двері покаяння.

Слава… Пристановищем будь для мене і охоронителькою, Чиста, бо через люті хвилювання пристра­стей я завжди знаходжусь у бурхливому житейсько­му морі, єдина Приснодіво.

І нині… Маріє Мати Божа, просвіти душу мою, затьмарену многими лютими гріхами і стрілою лу­кавого уражену і знемагаючу.

Пісня 4

Ірмос: Христос моя сила, Бог і Господь, чесна Церква побожно співає, взиваючи, від помислу чистого Господа про­славляючи.

Кріпкість моя, Пречиста, і пристановище, і незбо­рима стіна, і перед Богом молитовниця, визволи мене із вічного полум’я і геєни.

Маріє Пречиста, втихомир бурю спокус і смуток пристрастей мого розуму, бо Ти, Мати Приснодіво, народила джерело безстрастя.

Слава… Чиста і Всенепорочна, що була вмістили­щем божественної чистоти, подолай душевну мою скверну і нечистоту.

І нині… Єдину Пречисту, єдину нескверну, благаю Тебе, Діво, очисти Твоїми молитвами мою душу, оск­вернену насолодженням пристрастей.

Пісня 5

Ірмос: Божественним Твоїм світлом, Блаже, просвіти, молюся, душі тих, що зранку линуть до Тебе, пізнати Тебе, Слово Боже, істинного Бога, що з темряви гріхів взиває.

Оскверненого помислами і забрудненого многими падіннями, Мати Божа, благаю Тебе єдину несквер­ну, ущедри і спаси мене заступництвом Твоїм.

Божественним Твоїм сяянням, Блага, просвіти душу мою, затьмарену насолодами, і направ стопи мої на спасіння, єдина народивша Спаса Христа.

Слава… Гріховні мої кайдани розірви Твоїм за­ступництвом, Діво, і покровом, і наповни душу мою окаянну тишею божественної радості, і позбав тем­ряви.

І нині… Тебе, єдине божественне пристановище, нині придбав я, Блага, і взиваю до Тебе і вірно при­падаю: будь, Владичице світу, моїм заступництвом, покровом і спасінням, і спаси мене.

Пісня 6

Ірмос: Житейське море, схвильоване бурею пристрастей, бачачи і до тихого пристановища Твого прийшовши, бла­гаю: визволи з тління життя моє, Многомилостивий.

Повинний у гріхах і дуже уранений, окаянний, до Тебе, Богомати, звертаюся в молитві: знищи напад­ки гріхів моїх.

Ти є двері, Благодатна, що відкрила вірним двері небесні; світлі двері покаяння відкрий мені, Влади­чице, і визволи від воріт смертних.

Слава… Утверди мене, Мати Божа, що схилився пристрастями від підступів супротивників, бо Ти народила джерело безстрастя; до Тебе удаюся, Утішительки моєї окаянної душі. К

І нині… Зглянься, Владичице, на мене, смиренно­го і безнадійного, І спаси мене; бо Ти єси моє упован­ня і покров, життя і світло серця мого, Богородице, і утвердження.

Далі: Господи, помилуй (тричі). Слава, і нині…

Сідальний, глас 6

Ти, Пречиста Діво Мати, воістину є кріпкістю не­мічних, звідси смиренні Тобою підносяться і Тобою рухаємося до висоти; Ти всім єси покров і перед Бо­гом Заступниця.

Пісня 7

Ірмос: Росоносну піч учинив ангел преподобним юнакам, халдеїв же опаляючи, веління Боже мучителя спонукало взивати: благословен єси, Боже отців наших.

Очищенням маємо завжди Тебе, Всенепорочна, перед Богом; тому виблагай, Пречиста, визволити всіх від майбутніх страшних мук, що воістину Бого­родицею Тебе сповідуємо.

Мене, охопленого лінивством, відніми на виконан­ня божественних діянь, Пречиста, укріплюючи мене на ворогів, які завжди поборюють мене і спокуша­ють супротивними помислами.

Слава… Не залиш мене, Діво, загинути; не попус­ти стати мені споживою лукавого змія, який завжди жадає загибелі моєї душі, але подай мені Твою вели­ку милість.

І нині… Не переставай, Всенепорочна, благати Чоловіколюбця нашого, щоб Він дарував нам оста­точне прощення гріхів, Чиста; і одержимо приготов­лені небесні блага і невід’ємну радість.

Пісня 8

Ірмос: Із полум’я преподобним росу виточив і жертву пра­ведника водою спалив; бо все твориш, Христе, з волі Своєї; Тебе прославляємо по всі віки.

Різдвом Твоїм, Пречиста, покажи плодоносним добрими ділами неплідне серце Моє, Бога благаючи.

Принеси, Діво, молитву Богу, щоб спасти душі наші, Богоблагодатна, і визволити нас від пристрас­тей і злих спокус бісівських.

Слава… До Твого покрову удаюся, Всенепорочна, і заступ­ницею життя мого нині пропоную; визволи мене, Діво, від страшного суду, і випробування, і вогню вічного.

І нині… Утверди, Діво Пречиста, душу мою, яка похитну­лася злобою супротивника, і визволи мене від вогня­них мук і стояння болісного з козлищами.

Пісня 9

Ірмос: Бога людям неможливо бачити, бо на Нього не сміють чини ангельські дивитися; через Тебе, Пречиста, Слово стало тілом і явилося людям; величаючи Його, з не­бесними силами Тебе ублажаємо.

Пристрастей хвилювання засмучує мене, і насоло­ди занурюють мене, Діво Всенепорочна, що народи­ла керманича Христа; подай мені руку помочі і спа­си мене, Єдине спасіння тих, що ублажають Тебе.

Чертог і престол Царя, гора Божа, і град обраний, і рай сонця, хмара всесвітла, просвіти душу мою, роз­ганяючи хмари многих моїх гріхів, Богоблагодатна.

Слава… Чиста Діво Богообрадувана, двері світла, відкрий двері душі моєї, закривши вхід гріха, щоб не взяла мене рука лукавого і не повела на страшні загибельні муки.

І нині… Душе, піднімися і пильнуй у молитвах, і турбуванням про благо відганяй сон смутку, маючи завжди пильнуючу Заступницю, Чисту Матір Божу Всещедру.

Далі: Достойно є… Трисвяте по Отче наш… Тропар та інше звичайне і відпуст.


Глас 6. Неділя | Зміст | Глас 6. Вівторок


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору