Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Вознесенська церква, с. Барвинівка (кол. Черниця)
Житомирська область, Новоград-Волинський р-н, с. Барвинівка

Вознесенська церква та дзвіниця
1794 рік

Несподівана радість — найточніше визначення для широкої гами почуттів, що опанували душу після відвідин Вознесенської церкви. Ну хто б міг подумати, що у звичайному селі, яке не спромоглося зберегти навіть власну назву (до 1960 року воно звалося Черниця), зберігся «останній дубовий гігант Волині»!(далі…)

Житомирська область, Романівський р-н, с. Монастирок

Троїцька церква
1722 рік

У Вікіпедії церкву датують 1561 роком, але це, звичайно, чиста фантазія. Назва села походить від Троїцького жіночого монастиря, заснованого греко-католиками одразу після Берестейської унії. (далі…)