Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Наддніпрянська школа Сіверсько-чернігівська школа Слобожансько-полтавська школа Східноподільська школа Поліська школа Волинська школа
Галицька школа Західноподільська школа Бойківська школа Гуцульська школа Лемківська школа Буковинська школа Марамороська школа Берестейська школа Український класицизм (Д) Український історизм (Д) Український модерн (Д) Давньоруські церкви Українське Відродження Українське бароко Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Житомирська область, Романівський р-н, с. Монастирок

Троїцька церква
1722 рік

У Вікіпедії церкву датують 1561 роком, але це, звичайно, чиста фантазія. Назва села походить від Троїцького жіночого монастиря, заснованого греко-католиками одразу після Берестейської унії. Судячи з присвяти, і нинішній Троїцький храм має пряме відношення до згаданої обителі, проте постав вже у ХVІІІ ст.: споруда типова для тодішньої волинської архітектури і не являє собою нічого особливого за винятком того, що у ХХІ ст. вона увійшла саменька на всю Житомирську область.

У 1930-ті рр. святиня знала наруги від безбожної влади — втратила іконостас і усе начиння. Тоді ж розібрали і дзвіницю. Нині позаду церкви бовваніє її мурована онука. Та попри всі втрати церковна садиба справляє чудове враження — тут затишно, тихо і молитовно. Дай же Боже Троїцькій церкві здоров’я, а її нинішнім господарям — хоча б трохи естетичного чуття.

Усі фото