Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Сумська область, Путивльський р-н, м. Путивль вул. Соборна 45

Іконостас та декор Спасо-Преображенського собору колишнього Святодухівського монастиря
кін. XVII ст.

Архітектурно Спасо-Преображенський собор — єдина чисто російська пам’ятка України ХVІІ ст. Відповідно й фундували його, вочевидь, московські «служівиє людішкі». Натомість майстри, які зводили і оздоблювали храм, були українцями. Саме вони зухвало українізували як зовнішнє оздоблення храму, так і інтер’єр, зокрема, іконостас — також єдиний повністю зацілілий на всьому Лівобережжі іконостас ХVІІ ст. (Фрагменти його чисто українського ровесника збереглися в Успенському соборі Новгорода-Сіверського, але ж то тільки фрагменти)… І нехай композиційно іконостас Спасо-Преображенського собору цілком московитський, розкреслений на рівні прямокутники, проте золочений різьблений декор, трапецієві дияконські двері, і, головне, власне іконопис, однозначно приналежні до українського бароко часів його початкового злету. Із чим усіх і вітаємо!

Усі фото