Дерев’яні (Д)Муровані (М)Усі
Український класицизм (М) Український історизм (М) Український модерн (М)
Сумська область, Путивльський р-н, м. Путивль вул. Соборна 45

Хрестовоздвиженська (Різдва Христового) надбрамна церква-дзвіниця колишнього Святодухівського монастиря (О)
1697-1707 рр.

Романтичний Григорій Логвин зауважив в архітектоніці Хрестовоздвиженської церкви (Логвин чомусь називає її Благовіщенською) прямий зв’язок із лемківською школою УЦА. Це, звісно, не так: в даному випадку можна говорити хіба про випадкову конвергенцію. Але гармонійність невеликого і водночас монументального храму дійсно справляє неабияке враження — не гірше за лемківських красунь. Враження доповнює чудова галявина перед монастирем, сповнена миру і затишку. І навіть недолуге новітнє перекриття дзвіниці не дуже псує настрій. Шкода тільки, що брама надвратної церкви тепер завжди зачинена.

Усі фото